999 rezultate për

sequi

Wollfarth dhe Sequi kërkojnë respektimin e të drejtave të romëve Në kuadër të ditës ndëërkombëtare të romëve, ambasadori i BE-së Ettore Sequi dhe ai i OSBE-së Eugen Wollfarth vizituan s
Rregullorja e KQZ-së, Sequi takon Lleshin dhe Bibën Kreu i prezencës së Bashkimit Evropian, Ettore Sequi i shoqëruar edhe nga ambasadorë të BE-së do të zhvillojne sot një t
BE mbështet gratë në politike dhe rritjen e përfaqësimit të tyre Ambasadori i Bashkimit Evropian në Shqipëri, Ettore Sequi ka shprehur sot shqetësimin për numrin e vogël të përfaqësimit
Integrimi, Sequi: Konsensus dhe dialog Ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë, Etore Sequi nuk ka preferuar të komentojë për referendumin për tre ligjet por
Zgjedhjet, Sequi takim me ambasadorët e BE-së Ambasadorët e vendeve të Bashkimit Europian të akredituar në Tiranë do të zhvillojnë sot një takim në zyrën e Bashkimit
Sequi- Llalla, BE mbështetje për prokurorinë Ambasadori i Bashkimit Evropian Etore Sekui u takua sot me kreun e Prokurorisë së Përgjithshme, Adriatik Lllalla, takim
Vendimi për 21 Janarin, Sequi: Shmangni polarizimin e çështjes Ambasadori i BE-së në Tiranë Ettore Sequi ka kërkuar sot shmangien e polarizimit të çështjes për 21 Janarin. Në një pro
Zgjedhjet e qershorit, Sekui takim me Ramën Situata politike dhe zgjedhjet kanë qenë dy nga cështjet kryesore të diskutuara sot në takimin e zhvilluar mes ambasador
Sequi: Të vihet në vend drejtësia për "21 Janarin" Në një prononcim për mediat, ambasadori i BE-së në Tiranë, Etore Sequi shpreh shqetësimin se procesi gjyqësor ende nuk k
Takimi me ambasadorët, Gjiknuri: Çështja e mandateve vë në rrezik zgjedhjet Update- Pas takimit me trojkën e ambasadorëve, deputeti i PS- Damian Gjiknuri në një pronocim për mediat u shpreh se dis
Sequi: 2013, vit i rëndësishëm për Shqipërinë Në prag të ndërrimit të viteve, Ambasadori i Bashkimit Europian në vendin tonë, Ettore Sequi, uroi sot të gjithë shqipta
Ambasadori Sequi, leksion në Universitetin Bedër Ambasador i Delegacionit të Komisionit Europian në Tiranë, Ettore Sequi mbajti një leksion të hapur me studentët e Univ
BE kërkon përfundimin e reformës në drejtësi Edhe pse ndodhemi në vit elektoral, ambasadori i BE-së në Tiranë Ettore Sequi ka kërkuar që puna për përfundimin e refom
Integrimi, Sequi: Shqipëria, më afër BE-së se një vit më parë Ambasadori i BE-së Ettore Sequi në një intervistë për radion italiane ‘Radio Radicale është shprehur se e sheh Shqipërin
Luhet sot ndeshja e 100-Vjetorit, Shqipëri-BE Diplomatë, aktorë, njerëz të mediave dhe futbollistët më të njohur shqiptarë të të gjitha kohërave do të zbresin sot në
Shqipëria, tranzit i burimeve kriminale Shqipëria vazhdon të mbetet vend transit i burimeve kriminale. Kështu është shprehur në Workshop-in e organizuar nga Kom
Shqipëri-BE, ndeshje për 100-Vjetor Diplomatë, aktorë, njerëz të mediave dhe futbollistët më të njohur shqiptarë të të gjitha kohërave do të zbresin të hënë
Zgjedhjet, test për integrimin Ambasadori i BE-së ne vendin tonë, Etore Sequi ka zhvilluar të enjten një takim me kryetaren e Komisionit Qendror të Zgj
Nëse kushtet nuk plotësohen, statusi i kandidatit nuk do të kalojë Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë Ettore Sequi në një prononcim për mediat, u shpreh sot se afati kohor për plot
BE kërkon më shumë vëmendje ndaj romëve Ambasadori i BE-së në Tiranë Ettore Sequi kërkoi sot më shumë vemendje ndaj komunitetit rom. Duke folur në kongresin e I