E konfirmon Hahn: Nuk hapen negociatat për Shqipërinë
999 rezultate për

sequi

Dëbimi i romëve, Sequi: Të gjendet zgjidhje, BE ka dhënë 3 milionë euro Ambasadori i BE-së, Ettore Sequi u shpreh sot gjatë një tryeze të organizuar për cështjen e romëve se një nga 12 priorit
Presim të punojmë së bashku me parlamentin dhe qeverinë e re Përmes rrjetit social "Twitter" ka reaguar kreu i Delegacionit të BE-së në Shqipëri Ettore Sequi në lidhje me rezultatin
Takimi me Sequin, Basha kërkon transparencë të plotë për 23 qershorin Update- Situata paszgjedhore dhe lëvizjet e administratës kanë qenë dy nga cështjet kryesore të diskutuara në takimin që
Sequi: Statusi është i arritshëm në dhjetor KE vlerëson progresin e bërë nga Shqipëria me zgjedhjet parlamentare të 23 qershorit, ndërkohë që këtë moment e sheh si
Sequi: Të vazhdohet lufta kundër korrupsionit Presidenti i Republikës Bujar Nishani priti sot në një takim Ambasadorin e Bashkimit Evropian në Shqipëri, Ettore Sequi.
Sequi takon Nishanin në Presidencë Kreu i prezencës së BE-së në vendin tonë Ettore Sequi zhvilloi një takim mesditën e sotme me kreun e shteti Bujar Nishan
Sequi uron Metën për fitoren: Gjithëpërfshirje dhe reforma për integrimin Ambasadori i BE-së në Tiranë Ettore Sequi shprehu sot besimin se pas ketyre zgjedhjeve do të ketë një trazicion të qetë
Shqipëria mund të marrë statusin kandidat për në BE në dhjetor Axhenda europiane e Shqipërisë ka qenë në qendër të diskutimeve që ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë, Etore Sequ
Dhuna nuk pranohet, mund të shkoj personalisht aty ku ka incidente Për dhunën e ushtruar në Laç ka reaguar edhe ambasadori Ettore Sequi. Ky i fundit ka theksuar se po vëzhgon personalisht
Ambasadori Sequi duhet të flasë "Shqip" Ndërkombëtarët ose duhet të ndihmojnë siç duhet ose duhet të hiqen mënjanë
Sequi takon Ramën: KQZ duhet të ketë më shumë se 4 anëtarë Ambasadori i BE-së në vendin tonë, Ettore Sequi zhvilloi sot një takim me kreun e PS-së Edi Rama ku në qendër të diskuti
Brukseli mirëpret miratimin e tre ligjeve Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Ettore Sequi përshëndeti miratimin e paketës ligjore në Kuvend. Kjo gjë sipas
Sequi: Zgjedhjet të rëndësishme për integrimin Ambasadori Bashkimit Evropian në Tiranë, Ettore Sequi së bashku me ministrin e Drejtësisë Eduard Halimi morën pjesë sot
Sequi: Përmirësoni sistemin e drejtësisë Ambasadori i BE-së në Tiranë Ettore Sequi vlerëson arritjet e bëra nga Shqipëria në fushën e drejtësisë por BE pret mira
Sequi: Axhenda e integrimit në krye të aktiviteteve politike Axhenda e integrimit europian, duhet të jetë prioritet i fushatës elektorale të partive politike. Përfaqësuesi i Komisio
Listat, Sequi kërkon respektimin e kriterit prej 30 % për femrat Në prag të regjsistrimit të kandidatëve për deputet në KQZ, kreu i prezencës së BE-së në Tiranë Ettore Sequi ka kërkuar
Asetet kriminale, Sequi: Forconi ligjin antimafia Ambasadori i BE-së, Ettore Sequi ka kërkuar një intensifikim të mëtejshëm të ligjit antimafia për të bllokuar asetet kri
Sequi-Wollfarth: Politika të fitojë besimin e votuesve Ambasadori i OSBE-së në Tiranë Eugen Wollfarth i bëri sot thirrje partive politike për dialog ndërsa Partisë Socialiste
Të drejtat e personave me aftësi të kufizuar Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Ettore Sequi kërkoi sot që Shqipëria të miratojë ligje dhe akte nënligjore pë
Sequi inkurajon biznesin për të vazhduar me rolin transformues Ambasadori i BE-së, presidenti i BERZH, Drejtore e AIDA, Tiranë si dhe përfaqësues të ekonomisë së subjekteve politike n