999 rezultate për

selimi

Selimi tregon pse VV nuk do të bashkëpunojë me PDK-në dhe Listën Serbe Lëvizja Vetëvendosje shprehet e gatshme që ta formojë Qeverinë e ardhshme, pasi e konsideron se është partia fituese dhe
Vendimi për Lushtakun dhe Selimin nuk merret sot Seanca gjyqësore e Sami Lushtakut dhe Sylejman Selimit është duke vazhduar. Tashmë është arritur leximi i aktakuzës
Selimi nuk i komenton deklaratat e Avdullah Hotit: Presim procedurat Deklaratat e djeshme të kandidatit për kryeministër nga koalicioni LAA, Avdullah Hoti se nuk do të hyjnë në koalicion as
Rexhep Selimi, deputet edhe në legjislaturën e re Në zgjedhjet e 11 qershorit, Vetëvendosje është radhitur si partia e dytë, pas koalicionit PDK-AAK-Nisma. Kjo parti d
VV dhe LDK në “sherr” për postin e kryeministrit Zyrtarë të Lidhjes Demokratike të Kosovës kanë deklaruar se do të hyjnë në koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje, nëse këta
Këto janë komunat ku fitoi Vetëvendosja sipas Selimit Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për deputet të Kuvendit, Rexhep Selimi, pas përfundimit të zgjedhjeve dhe fillimit të
Selimi: Nuk do të rreshtohem krah politikës së Ibrahim Rugovës Deputeti i Vetëvendosjes Rexhep Selimi i cili sot gjatë ditës ka kundërshtuar marrëveshjen për përfshirjen e Vetëvendosj
Del videoja, momenti kur Zaev u tradhtua nga maqedonasit dhe u mbrojt nga shqiptarët Videot më të fundit të publikuara nga mësymja e paramilitarëve të VMRO-së në Kuvendin e Maqedonisë po nxjerrin në pah mo
EKSKLUZIVE/ U plagos nga huliganët, flet polici hero: Si ia shpëtuam jetën Zaevit, Selës dhe deputetëve Llokman Selimi është efektivi i Forcave Speciale të Maqedonisë nga Haraçina. Ai ishte komandanti i një skuadre të Forcav
Selimi: Mirësevjen Ramush! Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosjes, Rexhep Selimi i uron mirëseardhje liderit të AAK-së, Ramush Haradinajt në Kosovë, pas
Ja si dukej Getoar Selimi kur ishte i varfër (FOTO LAJM) Sot është një ndër këngëtarët më të njohur në trevat shqiptare dhe padyshim me një karrierë shumë të gjatë muzikore.
Selimi sulmon Thaçin: Më shumë ka rrezikuar sesa e ka ndihmuar themelimin e ushtrisë Mospajtimet e SHBA-së dhe NATO-s që Kosova ta bëj Ushtrinë me ndryshim të ligjit për FSK-në, e ka shtyrë presidentin Has
Rexhep Selimi: Parlamenti ka dalë jashtë funksionit Kuvendi i Kosovës ka dalë nga funksioni. Kështu ka deklaruar në emisionin e drejtpërdrejt “Intervista me Blerimin” në RT
"Unë zë femna si Aurela Gaçe", këngëtarja i përgjigjet Getoar Selimit (VIDEO) Këngëtarja e njohur Aurela Gaçe i është përgjigjur ditën e sotme reperit Getoar Selimi në një prej këngëve të tij ku tho
Selimi: Kosova nuk do të ketë ushtri, ja për sa kohë Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi ka deklaruar se Kosova nuk do të ketë ushtri derisa të ketë këtë qeveris
Selimi: Për Kosovën janë të gjithë "Jabllanoviça" Rikthimi i Aleksandër Jabllanoviçit në krye të Listës Serbe ka shkaktuar reagimin e opozitës së Kosovës, pasi ishi ata t
Selimi: Thaçi luajti me Ushtrinë dhe NATO-n Megjithëse ishte shprehur tejet i bindur se Kosova do të bëhet me Ushtri me ndryshimin e ligjit për FSK-në, presidenti H
Getoar Selimi del para gjykatës, për rrahjen e Ledri Vulës (FOTO LAJM) Këngëtari kosovar, Getoar Selimi, dëshmoi sot në seancën e Ledri Vulas, ku të akuzuar janë Gazmend Mirena dhe Krenar Çoç
Selimi: Nuk i besoj Thaçit në këmbënguljen për ushtrinë Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, njëherësh anëtar i Komisionit për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e Forcës s
Selimi: Loja e Thaçit e Mustafës me FSK-në rrezikon pavarësinë e vendit Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi është shprehur se presidenti Hashim Thaçi e kryeministri Isa Mustafa, fo