999 rezultate për

selanik

Preferohen grekët para shqiptarëve Maqedonia vazhdon t’i mbajë sytë nga Porti i Selanikut, duke e lënë në krye të listës së destinacioneve të preferuara pë
Aksidentohet autobusi, 4 viktima në Greqi Katër persona kanë gjetur vdekjen ndërsa 30 të tjerë janë plagosur teksa autobusi me të cilin udhëtonin është aksidentu
Çelet panairi ndërkombëtar, blindohet Selaniku Rreth 3500 oficerë policie nga Selaniku, Athina dhe pjesë të tjera të Greqisë veriore e qendrore janë vendosur sot në Se
Korçë, dhunohet mjeku, ish konsull në Selanik Dhunohet me mjete të forta një mjek në senatoriumin e Korçës. Ngjarja ka ndodhur gjatë ditës së sotme, ndërsa është deno
Me tren për në Selanik Nga dita e shtunë do të vendoset tren sezonal në relacionin Shkup-Selanik-Shkup. Treni sezonal do të qarkullojë deri më
Selanik, merr flakë autobusi i linjës Shqipëri- Greqi Një autobus shqiptar i linjës Shqipëri- Greqi është djegur tërësisht nga flakët ndërsa raportohet se nuk ka pasur të lën
Meta në Selanik: Emigrantët të votojnë atje ku jetojnë Procesi i riorganizimit të Lëvizjes Socialiste për Integrim ka vijuar kësaj radhe edhe jashtë kufijëve shqiptare dhe në
Vrasja në Selanik, rumuni vrau shqiptaren për xhelozi Vrasja e dy të rinjve të cilët u gjetën gjatë ditës së kaluar në Selanik është kryer nga një 18 vjeçar rumun. Shkak sipa
Vrasja e dy personave në Greqi, një nga viktimat shqiptare Dy të mitur, një djalë dhe një vajzë janë gjetur të masakruar në një kosh plehrash në Greqi. Kufomat janë gjetur nga një
"Kurbani" i Edi Ramës arrin në Selanik Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama gjatë një vizitë të zhvilluar në Greqi ka promovuar librin e tij "Kurban" në komu
Selanik, shqiptari qëllon me thikë 4 vetë, një i vdekur Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në një kafene të zonës Rizohori Pelas në Greqi, ku emigranti shqiptar ka therur me th
Salihi i kërkon 500 mijë euro Arisit të Selanikut Është shuar ëndrra e klubit të Arisit për të marrë shërbimet e sulmuesit të Kombëtares shqiptare, Hamdi Salihi. Drejtues
Konsullata Amerikane e Selanikut shkon në Shkup Mediat greke duke iu referuar Departamentit Amerikan të Shtetit bëjnë të ditur se konsullata amerkane në Selanik do mb
Bombë në makinën e konsullit shqiptar në Selanik, Thoma Nini Makina e konsullit shqiptar në Selanik u përfshi nga flakët sot në mëngjes rreth orës 09:30. Burime të policisë greke ka
Bombe ne konsullaten turke ne Selanik Persona të panjohur sulmuan me bomba artizanale konsullatën turke në qytetin e Selanikut, në Greqi.
Shperthime ne Athine dhe Selanik Nje person ka mbetur i plagosur pas shperthimit te nje autobombe perpara burses se Athines. Behet fjale per nje grua e c
Selanik, digjen makinat e televizionit te bashkise Dy bomba artizanale jane vendosur ne makinat e nje stacioni televiziv ne Selanik. Sipas informacioneve, rreth ores 4:30
Protesta te dhunshme ne Athine dhe Selanik Sulmet ndaj makinave jane kryer ne lagjet Neo Kosmo, Aspropirgo dhe ne rrugen Pireos. Te pakten 5 makina jane djegur pak
Vazhdojne perleshjet e dhunshme ne Selanik Ende asnje rezultat zyrtar per ekspertizen balistike lidhur me rastin e 15-vjecarit grek qe u vra te shtunen nga nje pat
Goditet në Selanik makina e konsullatës shqiptare me targë diplomatike Zedhenesja e Ministrise se Puneve te Jashtme znj Desada Metaj sqaron per shtypin se sot, me datë 31 Janar 2007, &eu