999 rezultate për

selanik

Vrasjet e Sinanit në Greqi, alarm në policinë greke Dëshmia e 27-vjeçarit Julian Sinani se ka vrare ne vitin 2011 dy persona në Athinë ka shkaktuar një alarm të ri në polic
Akuzohej për përdhunimin e të bijës, shqiptari vetvaret në qeli Një 48-vjeçar shqiptar i akuzuar për përdhunimin e vajzës së 15 vjeçare është gjetur mëngjesin e sotëm i vetvaruar në q
Përurohet sheshi “Shqipëria”, protesta në Selanik (VIDEO) Disa qytetarë të Selanikut protestuan këtë të premte ndaj vendimit të këshillit të qytetit për të riemërtuar një shesh m
Berisha në "mbrotje" të Kaçes: O sa mirë me qenë shqiptar Ish -kryeministri Berisha reagon ndaj "stuhise raciste" të bërë gjatë ditëve të fundit ndaj futbollistit shqiptar që lua
Selanik, tifozët e PAOK sulmojnë Agimin e Artë për Ergys Kaçen (FOTO-LAJM) Tensioni ka mbizotëruar sot pasdite rreth orës 17:00 në Selanik, pranë zyrave të degës lokale të partisë “Agimi i Artë”.
Selanik, përurohet shtëpia-muze e Ataturkut e restauruar Grekët dhe turqit rinovojnë shtëpinë e Kemal Ataturk, në Selanik. Shtëpia ku lindi dhe u rrit Mustafa Kemal Ataturk,
Toponimet, fëmijët të lindur në Selanik nuk mund të kalojnë kufirin Në pikën kufitare të Kapshticës vazhdon të jetë prezent problemi i toponimeve. Për shkak të shkrimit të toponimeve të ve
Poposki në konferencën "10 vjet pas Selanikut" Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Poposki sot në Dublin do të marrë pjesë në konferencën "10 vjet pas Selanikut: Vle
Kaçe zgjedh Shqipërinë, "tërbohen" grekët Mediat greke i kanë bërë jehonë lajmit që mesfushori i talentuar i PAOK-ut, Ergys Kaçe, në vend të Kombëtares helene zgj
PAOK, 300 mijë euro për Andi Lilën Klubi nënkampion i Greqisë, PAOK, i bën ofertë mbrojtësit të kombëtares shqiptare, Andi Lila. Lajmi është bërë i ditur d
Arresti me burg, avokati i Arben Frrokut apelon vendimin Avokati i Arben Frrokut, i dyshuari kryesor për vrasjen e kryekomisarit Dritan Lamaj ka apeluar masën e sigurisë “arrest
Interpoli publikon foton Frrokut Interpoli ka publikuar në faqen zyrtare, në pjesen e personave të kerkuar të dhenat dhe foton e Arben Frrokut, arrestuar
Takim Top-Secret në Selanik, pjesëmarrës edhe nga Maqedonia Në mbledhje të fshehur nën masa të rrepta sigurie në një hotel ekskluziv në Selanik, në organizim të Rokfeler, ka marrë
Grekët: Selaniku, kryeqyteti i Maqedonisë Në asnjë rast nuk guxon të pranohet emër i Shkupit i cili si komponentë do ta përfshijë fjalën Maqedoni, deklaroi ish zë
Zgjedhjet, PS: Transport falas për emigrantët Partia Socialiste mobilizon emigrantët për votimet e 23 qershorit. Edhe pse jemi gati 5 muaj para zgjedhjeve, organizimi
Serbia-Shkupit: Përkrah kanalin ujor Beograd-Selanik (FOTO LAJM) Autoritetet serbe kanë kërkuar nga Qeveria e Maqedonisë që të përkrahin projektin serb për ndërtimin e kanalit ujor Beog
Aksident zinxhir në Selanik, një i vdekur 22 të plagosur (FOTO-LAJM) Një i vdekur dhe 22 të plagosur është bilanci pas dy aksidenteve te njepasnjeshme në rrugën nacionale Selanik-Athinë, në
Greqi, shkatërrohet rrjeti i trafikantëve Një rrjet trafikantësh të lëndëve narkotike që vepronte në qytetet e Selanikut, Agrinios dhe Vollosit është shkatërruar
Vrasja në Selanik, Fule: I brengosur nga incidenti (FOTO LAJM) Lajmi për vrasjen e studentit maqedonas në Selanik është marrë vesh edhe në Bruksel. Në profilin e tij në Twitter, Komis
Vdekja e studentit, Athina: Tentativa për acarime fallso Update - Ministria e Punëve të Jashtme e Greqisë i ka hedhur poshtë si të pavërteta informacionet se në Selanik është rr