999 rezultate për

selanik

Sot dita e dytë e takimit ministror në Selanik Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë, Nikolla Poposki edhe ditën e sotme në Selanik po merr pjesë në takimin minis
Pranga dy shqiptarëve në Selanik, kapen me 23 kg kanabis Policia greke gjatë një operacioni antidrogë të realizuar në qytetin e selanikut ka vënë në pranga dy shqiptarëve. Si
Pas 18 vjetësh zbardhet misteri i vrasjes së shqiptarit në Greqi Vrasja misterioze e një shqiptari në Greqi është zbardhur vetëm disa ditë më parë. Shqiptari u vra në mënyrë brutale 18
Degjenerojnë në dhunë protestat në Greqi (FOTO-VIDEO) Ashtu siç edhe pritej, kanë degjeneruar në akte dhune protestat e sindikatave greke të zhvilluara në Athinë dhe Selanik.
Shqiptari vret gruan me thikë në Greqi dhe arratiset me fëmijën e tyre Një shqiptar 34 vjeçar është shpallur në kërkim prej ditës së djeshme, pas vrasjes me thikë të bashkëshortes 41 vjeçare,
Mijëra refugjatë bllokojnë hekurudhën Selanik-Shkup Mbi 4.000 refugjatë e kanë bllokuar linjën hekurudhore ndërkombëtare Selanik –Shkup, ndërsa në territorin grek veç më ja
Trupi i pajetë i Hasan Prishtinës në morgun e Selanikut (FOTO LAJM) Historiani Arben Llalla ka publikuar një fotografi të vjetër, ku shfaqet trupi i pajetë i Hasan Prishtinës në morgun e S
Lot dhe frikë, ja ç’po ndodh në Greqi (FOTO LAJM) Një pensinist grek i është drejtuar bankës, por se nuk ka mundur të marrë pension. Pas kësaj, i moshuari është ulur n
PD: Emigrantët në Greqi të zhgënjyer nga qeverisja në Shqipëri Departamenti i Emigracionit dhe Diasporës në Partinë Demokratike zhvilloi një tur takimesh me komunitetin e shqiptarëve
Ngacmojnë grekët: Kaçe refuzoi të luante për Shqipërinë Mediat greke kanë aluduar dje se mesfushori Ergys Kaçe ka refuzuar të luajë për Shqipërinë në dy miqësoret e luksit me F
Serbi-Shqipëri të luhet në Selanik? Vendimi i qeverisë europiane të futbollit të paktën në lidhje me fatet e ndeshjes Serbi – Shqipëri do të merret ditën e
Kryebashkiaku: Serbi-Shqipëri të luhet në Selanik Kryebashkiaku i Selanikut, Janis Boutaris ka propozuar që ndeshja Serbi-Shqipëri të zhvillohet në Selanik, raporton Top-
Aksident tragjik pranë Selanikut, 4 të vdekur, 1 grua digjet e gjallë (FOTO LAJM) Një aksident i rëndë ka ndodhur këtë të dielë në rrugën "Egnatia" në Greqi, pranë nyjes që lidh qytetin e Verias me Sela
Meta takon Boutaris: Faleminderit për mbështetjen ndaj shqiptarëve Kryetari i Kuvendit z. Ilir Meta priti sot Kryetarin e Bashkisë së Selanikut z. Yiannis Boutaris të cilin e uroi për mar
Avioni qeveritar grek kryen ulje emergjente në Selanik Avioni qeveritar i zëvendës-kryeministrit grek, Evangelos Venizelos u detyrua dje të kryente një ulje të detyruar ndërsa
Humb jetën një 31-vjeçar shqiptar Selanik Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Selanik të Greqisë. Një 31-vjeçar nga Shqipëria ka humbur jetën si
Bushati në Selanik: Procesi i zgjerimit të jetë i qëndrueshëm Është e rëndësishme që procesi i zgjerimit të jetë i besueshëm, i qëndrueshëm dhe të ketë parashikueshmëri, në mënyre që
Kapen me 240 kg marijuanë, në pranga 2 shqiptarët (VIDEO) Policia greke sekuestron 240 kg marijuanë e cila u gjet në një kamion që vinte nga Shqipëria. Droga është gjetur në ta
KQZ-ja "transferohet" në Selanik për seminar, shpenzon miliona lekë Është bërë mëse e zakonshme nga institucionet shqiptare që të shpenzojnë miliona nga Buxheti i Shtetit për trajnime. Por
Julian Sinanaj: Kam bërë 27 vrasje! UPDATE - Arrestimi i Julian Sinanaj nga policia shqiptare është pasqyruar gjerësisht edhe nga mediat greke. "To Vima"