999 rezultate për

selanik

Aksident në Selanik: Ndërrojnë jetë 3 emigrantë, plagosen 12 të tjerë Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e së mërkurës në Lagadas, ku si pasojë e përplasjes se dy makinave, janë lëndua
Selanik, shqiptari merr përpara policinë në tentativë për tu larguar Një shqiptar tenton t’i largohet policisë greke, duke përplasur disa makina të forcave të rendit dhe gjatë tentativës t’
Shpërndante lëndë narkotike me motor, kapet 40-vjeçari shqiptar në Selanik Një burrë 40-vjeçar u arrestua nga Departamenti i Sigurisë në Edessa për trafik kokaine. Burri me origjinë shqiptare u a
Sekuestrohet sasi e madhe lëndë narkotike, ishte nisur nga Ekuadori Më shumë se 500 kg kokainë është sekuestruar në portin e Pireut në Greqi gjatë kontrollit të 100 kontenierëve me babane.
Përleshje mes grekëve dhe shqiptarëve në Selanik, ka të plagosur Përleshje egër midis të rinjve shqiptar dhe grekë në portin e Selanikut. Një përleshje e egër ka ndodhur pak më parë
Tentoi të trafikonte 26 emigrantë, arrestohet 21 vjçari në Greqi Një 21-vjeçar shqiptar ka rënë në prangat e policisë greke mbrëmjen e djeshme, në Selanik. Mediet e huaja raportojnë se
Dorëzimi i Selanikut nga gjenerali shqiptar: I mirë për grekët, i keq për bullgarët, tradhtar për osmanët Nga Arben Llalla Selaniku është kryeqendra e Greqisë së Veriut. Unë jetova dhe punova rreth 12 vite në këtë qy
SELANIK/ Qeni zbulon drogën në shtëpi, pranga 40-vjeçarit shqiptar Policia greke në Selanik ka arrestuar një shqiptar, pasi u kap me një sasi të vogël kanabis. Mediat në shtetin fqinj
U ndaluan nga policia greke, zhduken dy të rinjtë shqiptarë Dy të rinj kanë humbur gjurmët, pas ndalimit të tyre nga policia në Greqi. Një lajm i tillë është njoftuar pak çaste më
Paok fiton dhe Kupën e Greqisë, tifozët i venë flakën Selanikut (VIDEO) Pasi fitoi kampionatin pak javë më parë, tashmë Paok e ka mbyllur seoznin në Greqi në mënyrën më të mirë të mundëshme.
Ndërtimi metrosë nxjerr thesarin antik në Selanik (FOTO LAJM) Ndërtimi i një rrjeti metroje nën qytetin grek të Selanikut ka zbuluar një thesar të jashtëzakonshëm të objekteve të las
Pas 34 viteve PAOK fiton titullin, digjet Selaniku, fest e çmendur (VIDEO) PAOK-u ka pritur 34 vite, por në fund mund të festojë. Selaniku ka thyer hegjemoninë e Athinës dhe sidomos Olympiacos, d
500 refugjatë mblidhen në Selanik, presin hapjen e kufirit Rreth 500 refugjatë nga vendet e Azisë dhe Afrikës janë mbledhur në kampin e Dhiavatas, pranë Selanikut në Greqi, pas la
Identifikohet shqiptari i vrarë në Selanik Mbrëmjen e djeshme një shqiptar u vra në Selanik të Greqisë. Policia greke ka raportuar se ka mundur të identifikojë
Identifikohet shqiptari i vrarë në Selanik Mbrëmjen e djeshme një shqiptar u vra në Selanik të Greqisë. Policia greke ka raportuar se ka mundur të identifikojë
Masakrohet shqiptari në Selanik, ku dyshon policia Një krim makabër ka ndodhur në Selanik të Greqisë, ku viktimë ka mbetur një 45-vjeçar shqiptar. Ngjarja mëoshet se k
Ivanov provokon grekët: Ataturku lindi në Maqedoni, pikërisht në Selanik Presidenti i Maqedonisë së Veriut, George Ivanov ka bërë një deklaratë të paprecedent në lidhje me grekët duke nxehur së
Qeveria vendos të hapë ambasadë në Selanik Në mbledhjen e sotme Qeveria ka marrë vendimin për hapjen e ambasadës së Republikës së Maqedonisë së Veriut me seli në A
Policia greke kap një të ri shqiptar, e bën sikur është bos i drogës Një shqiptar 27-vjeçar është arrestuar në Selanik për trafik dhe tegeti droge. Sipas policisë greke, i arrestuari është
Kapet shqiptari me drogë në Greqi, shoku i tij ikën me vrap Në vijim të luftës kundër trafikut të drogës nga Shqipëria, janë zhvilluar dy operacione nga policia greke. Në kufir