999 rezultate për

sektorin

Takimi i WBIF, Kosova aplikon me tri projekte kombëtare Është mbajtur të enjten takimi i VII i Komitetit Drejtues të Kornizës Investuese për Ballkanin Perëndimor (Western Balka
Korrupsioni në sektorin publik, Shqipëria e fundit në rajon Shqipëria ka bërë hapa prapa sa i përket luftës kundër korrupsionit duke u renditur e fundit ndër vendet e rajonit. Or
Reagon ministri Ruli: Rama flet sikur vjen nga kozmosi Ministri i Bujqësisë, Genc Ruli ka reaguar në lidhje me deklaratat e kreut të PS-së. Sipas ministrit Ruli, vetëm në sekt
Pushohet nga puna, vetëdigjet 47 vjeçari Një tjetër ngjarje e rëndë është shënuar të premten, këtë radhë në qytetin e Pogradecit ku një 47 vjeçar pasi ka mësuar
Greqi, Samaras takohet me krerët e Trojkës Kryeministri grek Antonis Samaras zhvilloi të enjten një takim me krerët e Trojkës, në prani edhe të ministrit të financ
BE mbështetje për sektorin e energjisë Shefi i Zyrës së Bashkimit Evropian Samuel Zhbogar gjatë vizitës që bëri sot Korporatën Energjetike të Kosovës ka premtu
SHBA, Thaçi takohet me presidenten e OPIC Kryeministri Hashim Thaci u takua të premten me Elizabeth L. Littlefield, Presidente e Korporatës për Investime Private
Topi në Katar, diskutime mbi investimet Presidenti Bamir Topi në takimin e zhvilluar me Emirin e Katarit, Sheik Hamad Bin Khalifa Al Thani ka kërkuar shtimin e
Komisioni i Ligjeve diskuton mbi ndryshimet në sigurimet shoqërore Komisioni i Ligjeve diskuton sot ndryshimet në projektligjin për kontributet shëndetësore dhe shoqërore. Projekti me ndr
Kuvend, pitet miratimi i Kodit Ajror dhe ai i Energjisë Gjatë seancës së sotme plenare në kuvend pritet të kalojë për miratim edhecili pas kalimit në Komisionin e Veprimtarive
Itali, miratohet në senat plani që mund të nxjerrë Italinë nga kriza Senati italian miratoi gjatë ditës së sotme paketën me masat të cilat do të merren për të shpëtuar ekonominë italiane ng
Vazhdon mbledhja e G20 për sektorin financiar global Vazhdon mbledhja e G20-ës në qytetin francez të Kanës lidhur me reformat e sektorit financiar global. Në qendër të taki
Policia italiane në protesta Policia italiane është ngritur në protestë për të kundërshtuar shkurtimet financiare në sektorin e sigurisë. Rreth 100 p
Haxhinasto: Shqipëria pjesë e rrjetit energjitk rajonal Shqipëria së shpejti do të jëtë pjesë e unionit të transportuesve energjitik të rajonit, ka deklaruar sot në forumin ndë
Pollo: Do modernizohet sistemi shëndetësor Teknologjia e informacionit do të modernizojë sistemin shëndetësor, kështu ka deklaruar Ministri për Teknologjinë e Inf
1.6 milionë euro për buqësinë e Therandës Fondi për Zhvillim Lokal (LDF), një fondacion i pavarur, i cili do të jetë përgjegjës për menaxhimin e buxhetit të dhuru
Pato i lidhur me vajzën e Berlusconit Sulmuesi i Milanit, braziliani Alexandre Pato, është në lidhje me vajzën e pronarit të klubit dhe të kryeministrit itali
BB jep 165 milionë USD për energjinë Banka Botërore ka akorduar një financim të rëndësishëm në sektorin e Energjisë prej 165 milion USD ndërkohë që pritet mi
Pesë vitet e ardhshme kaos për Eurozonën Shtetet e Eurozonës do të jetë në kaos gjatë pesë viteve të ardhshme, tha Charles Grant, nga Qendra për Reforma Ekonomik
Google futet edhe ne sektorin e muzikes Google së shpejti pritet të futet edhe në sektorin e muzikës. Sipas lajmeve në blogjet e njohu