999 rezultate për

sektorin

Nuk po zbatohen rekomandimet e auditorëve të brendshëm Komisioni për Mbikëqyrjen e Financave Publike, ka shqyrtuar dhe miratuar Raportin Vjetor të Qeverisë për Funksionimin e
Debat publik për korrupsionin në sektorin privat Sot në Shkup realizohet një diskutim publik për korrupsionin në sektorin privat me qytetarët nga Misioni i OSBE-së dhe K
Sektori i shëndetësisë, prioritet i qeverisë shqiptare Kryetarja e Kuvendit dhe nënkryetarja e PD-së Jozefina Topalli në qytetin e Shkodrës ka bashkëbiseduar me mjekë dhe infe
Në Maqedoni ka 4600 mijë vende pune Enti Shtetëror i Statistikave (ESHS)disponon një dokument i cili hedh poshtë frazën e thënë nga qytetarët se "nuk ka ven
BB mbështet Kosovën në çështjet mjedisore Në zyrat e Bankës Botërore në Prishtinë është nënshkruar marrëveshja nga zv/ministri i Financave Ramadan Avdiu dhe Bord
Borxhi i jashtëm rritet, Berisha thotë se do ta ulë Kreu i qeverisë shqiptare vlerësoi sërish sot rritjen ekonomike në Shqipëri. Duke iu referuar një raporti të Komisionit
Klinikat private biznese fitimprurëse Klinikat shëndetësore private në vend, kohët e fundit janë shndërruar në biznese tejet fitimprurëse, pasi që në to mjekë
Haxhinasto-Sarovic: Të rritet bashkëpunimi mes dy vendeve Ministri i Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjetikës Edmond Haxhinasto priti sot një takim homologun e tij të Bosnjë-Hercegov
Miratohet heqja e taksës për sektorin e bujqësisë Komisioni i Ekonomisë ka kaluar vetëm me votat e maxhorances nismën e qeverisë për heqjen e taksave për sektorin e bujq
Mediu kërkon votat e kavajasve Kreu i Partisë Republikane Fatmitr Mediu kërkoi sot angazhim maksimal nga ana e strukturave të partisë në qytetin e Kava
Arifi në takim me IT sektorin Mbrëmë, kandidatja për kryetare të Tetovës, Teuta Arifi zhvilloi takim me IT sektorin tetovar për të diskutuar realizimi
TKZ: Do ta bëjmë Oslon të flasë shqip Ndeshja e parë kualifikuese për 2013-ën e Kombëtares Shqiptare është ajo e 22 marsit kundër Norvegjisë. Ata që kanë fill
Nxitja e punësimit, Berisha: Do të heqim taksat për të rinjtë e punësuar në privat Në javët e ardhshme qeveria pritet të heqë taksat dhe shpenzimet për kualifikimin për çdo të ri që do të punesohet në se
Heqja e tatim-fitimit, mbështetje për sektorin privat Vendimi për heqjen e tatim-fitimit për rrogat e ulta i cili pritet të merret në ditët në vijim nga qeveria, është clësua
BB vijon mbështetjen për Shqipërinë Zv.Kryeministri dhe Ministri i Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjetikës Edmond Haxhinasto, zhvilloi sot një takim pune me mi
Takimi i WBIF, Kosova aplikon me tri projekte kombëtare Është mbajtur të enjten takimi i VII i Komitetit Drejtues të Kornizës Investuese për Ballkanin Perëndimor (Western Balka
Korrupsioni në sektorin publik, Shqipëria e fundit në rajon Shqipëria ka bërë hapa prapa sa i përket luftës kundër korrupsionit duke u renditur e fundit ndër vendet e rajonit. Or
Reagon ministri Ruli: Rama flet sikur vjen nga kozmosi Ministri i Bujqësisë, Genc Ruli ka reaguar në lidhje me deklaratat e kreut të PS-së. Sipas ministrit Ruli, vetëm në sekt
Pushohet nga puna, vetëdigjet 47 vjeçari Një tjetër ngjarje e rëndë është shënuar të premten, këtë radhë në qytetin e Pogradecit ku një 47 vjeçar pasi ka mësuar
Greqi, Samaras takohet me krerët e Trojkës Kryeministri grek Antonis Samaras zhvilloi të enjten një takim me krerët e Trojkës, në prani edhe të ministrit të financ