999 rezultate për

sektorin

OSBE organizon debat publik për korrupsionin Ditën e sotme misoni i OSBE-së në Shkup do të mbajë një debat publik për të prezantuar rezultatet nga një anketë e qytet
Financimi selektiv i medias, Mijatoviç duhet të ndërhyjë Gjendja aktuale e lirisë së medias dhe financimi i zhdrejtë, selektiv dhe i shpërpjesëtuar nga ana e Qeverisë, kërkon më
E vërteta “e përafrimeve” Thaçi - Daçiç për sektorin e energjisë Sot Lëvizja Vetëvendosje mbajti konferencë për media në lidhje më çështjen e Energjisë dhe pasojat e pritshme nga negoci
Biznesi, BSH: Rënie në të tre sektorët (FOTO LAJM) reguesi i ndjesisë ekonomike (TNE) u përkeqësua në tremujorin e dytë të vitit, duke rënë me rreth 17.6 pikë % nën mesata
Greqia përfshihet nga protesta dhe greva Nga sot deri të mërkurën në Greqi do të mbahen protesta dhe greva për shkak të votimit të pritur në Parlament të pakos s
Nuk po zbatohen rekomandimet e auditorëve të brendshëm Komisioni për Mbikëqyrjen e Financave Publike, ka shqyrtuar dhe miratuar Raportin Vjetor të Qeverisë për Funksionimin e
Debat publik për korrupsionin në sektorin privat Sot në Shkup realizohet një diskutim publik për korrupsionin në sektorin privat me qytetarët nga Misioni i OSBE-së dhe K
Sektori i shëndetësisë, prioritet i qeverisë shqiptare Kryetarja e Kuvendit dhe nënkryetarja e PD-së Jozefina Topalli në qytetin e Shkodrës ka bashkëbiseduar me mjekë dhe infe
Në Maqedoni ka 4600 mijë vende pune Enti Shtetëror i Statistikave (ESHS)disponon një dokument i cili hedh poshtë frazën e thënë nga qytetarët se "nuk ka ven
BB mbështet Kosovën në çështjet mjedisore Në zyrat e Bankës Botërore në Prishtinë është nënshkruar marrëveshja nga zv/ministri i Financave Ramadan Avdiu dhe Bord
Borxhi i jashtëm rritet, Berisha thotë se do ta ulë Kreu i qeverisë shqiptare vlerësoi sërish sot rritjen ekonomike në Shqipëri. Duke iu referuar një raporti të Komisionit
Klinikat private biznese fitimprurëse Klinikat shëndetësore private në vend, kohët e fundit janë shndërruar në biznese tejet fitimprurëse, pasi që në to mjekë
Haxhinasto-Sarovic: Të rritet bashkëpunimi mes dy vendeve Ministri i Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjetikës Edmond Haxhinasto priti sot një takim homologun e tij të Bosnjë-Hercegov
Miratohet heqja e taksës për sektorin e bujqësisë Komisioni i Ekonomisë ka kaluar vetëm me votat e maxhorances nismën e qeverisë për heqjen e taksave për sektorin e bujq
Mediu kërkon votat e kavajasve Kreu i Partisë Republikane Fatmitr Mediu kërkoi sot angazhim maksimal nga ana e strukturave të partisë në qytetin e Kava
Arifi në takim me IT sektorin Mbrëmë, kandidatja për kryetare të Tetovës, Teuta Arifi zhvilloi takim me IT sektorin tetovar për të diskutuar realizimi
TKZ: Do ta bëjmë Oslon të flasë shqip Ndeshja e parë kualifikuese për 2013-ën e Kombëtares Shqiptare është ajo e 22 marsit kundër Norvegjisë. Ata që kanë fill
Nxitja e punësimit, Berisha: Do të heqim taksat për të rinjtë e punësuar në privat Në javët e ardhshme qeveria pritet të heqë taksat dhe shpenzimet për kualifikimin për çdo të ri që do të punesohet në se
Heqja e tatim-fitimit, mbështetje për sektorin privat Vendimi për heqjen e tatim-fitimit për rrogat e ulta i cili pritet të merret në ditët në vijim nga qeveria, është clësua
BB vijon mbështetjen për Shqipërinë Zv.Kryeministri dhe Ministri i Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjetikës Edmond Haxhinasto, zhvilloi sot një takim pune me mi