999 rezultate për

sektorin

Ndryshimet në ligjin për sektorin minerar “Sektori minerar do trajtohet me përparësi, pasi është një sektor që ka vuajtur nga fenomenet ilegale, ku ka ende subj
Ina Rama fillon punë si juriste në një bankë private Ish-kryeprokurorja Ina Rama mësohet se ka filluar punë si juriste në një bankë private të nivelit të dytë, pak javë më p
Gaiani: Shqipëria, vend konkurrent në turizëm Ambasadori italian në Tiranë Massimo Gaiani u shpreh sot se Shqipëria ka potenciale të mëdha për zhvillimin e turizmit.
Shqipëri-BB, marrëveshje për liberalizimin e tregut të energjisë Ministri i Energjisë dhe industrisë, Damian Gjiknuri i cilësoi të vështira reformat në sektorin e energjetikës. Duke fol
Thaçi ministër i Brendshëm në qeverinë e Gruevskit?! Menduh Thaçi ka ripërsëritur faktin se ai dhe partia e tij do të jenë në qeveri. Pas këtyre deklaratave, gazeta "Lajm
Informaliteti në sektorin ekonomik, shqetësues Për ambasadorin e SHBA-së shtrirja e informalitetit në sektorin ekonomik në Shqipëri është shqetësuese. Në ceremoninë e
Cani: Raporti i S&P, tjetër siguri për konsolidimin e financave Ministri i Financave flet te “Zëri i Amerikës” rreth takimeve në Uashinton, çfarë pritet nga marrëveshja me Bankën Botër
Kooperacioni italian financon 3 projekte në sektorin e zhvillimit territorial Tre projekte të financuara nga Kooperacioni italian për vitin 2014, në sektorin e zhvillimit territorial, përfshirjes so
Lista me 307 vende të lira pune të shpallura në faqen zyrtare të Edi Ramës Janë gjithsej 307 vende të lira pune të shpallura në faqen zyrtare të Edi Ramës. Në shtator, kreu socialist do të njofto
Investitorët italianë interesohen për sektorin energjitik Italia e sheh me interes të veçantë sektorin e energjisë në Shqipëri, si një sektor të rëndësishëm. Kështu u shpreh amba
Shoqatat e taksive dhe autobusëve paralajmërojnë protesta Pas protestave të drejtuesve të furgonave edhe drejtuesit e autobusëve dhe taksive 4+1 paralajmërojnë se do të dalin në
Punësimet në shtet, fillojnë “qejfmbetjet” në PS Mënyra e qeverisjes dhe veçanërisht ajo e punësimit në administratë publike ka ngjallur pakënaqësi edhe në radhët e soci
Rama e Gjiknuri inspektojnë zonën naftëmbajtëse Molisht-Shpirag Kryeministri Edi Rama gjatë vizitës së tij në qarkun e Beratit, ndaloi edhe zonën naftembajtese Molisht-Shpirag, ku komp
Haxhinasto-Kohno: Të thellohet bashkëpunimi me Japoninë Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës, Edmond Haxhinasto, priti sot në një takim ambasadorin e Japonisë ne Shqipëri
Panariti premton subvencione për sektorin e peshkimit Ministri i Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujërave, Edmond Panariti premtoi sot më shumë subvencione pë
Sharrat në burgun e Drenovës me ndihmën e policisë Policia e Korçës ka zbardhur detaje për futjen e katër sharrave që presin hekur në burgun e sigurisë së lartë në Drenovë
Pajisje e re për Institutin për mjekësi transfuzive Në Institutin për Mjekësi Transfuzive sot do të promovohet një pajisje e re mjekësore. Bëhet fjalë për dy aparate në sek
Barbara dhe Galliani, Milani me 2 Administratorë Adriano Galliani nuk do të largohet, do të mbajë postin e Administratorit të Deleguar të Milanit, detyrë që do ta ndajë
400 punësime të reja në sektorin e shëndetësisë Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni do të punësojë 400 njerëz të rinj në institucionet shëndetësore publike. Ministr
Shqyrtohen raportet e auditorit për sektorin e shëndetësisë Komisioni parlamentar për Mbikëqyrjen e Financave Publike shqyrtoi Raportin financiar 2012 të Auditorit të Përgjithshëm