999 rezultate për

sektorin

Rama sistemohet në hije, cerrikasit digjen nën diellin që përvëlon (FOTO LAJM) Kryeministri Rama ishte i pranishëm në Cerrik në kuadër të llogaridhënies me qytetarët duke theksuar se punë ka dhe se m
Kosovarët kërkojnë të punësohen vetëm në shtet, privati i keqtrajton Me gjithë faktin se sektori privat konsiderohet promotor i zhvillimit ekonomik dhe mundësi për krijimin e më shumë vende
Edhe Lori Hoxha blen presh, çfarë ka për t’u çuditur? (FOTO LAJM) Lori Hoxha është ndër femrat më IN dhe stil në botën e shoëbiz-it shqiptar. Dhe për ta kuptuar këtë mjafton të shohë
Memli kundër propozimit të Mimozës për pjesmarrjen e femrave në privat Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Memli Krasniqi, e ka quajtur ndërhyrje flagrante të shtetit në sektorin privat, pr
Nxitoni të aplikoni! 33 vende të lira pune në Dogana Doganat kanë shpallur 33 vende të lira pune të pasqyruara të gjitha në faqen zyrtare të Drejtorisë së Përgjithshme të Do
Nuhiu emëron gjashtë zëdhënëse shqiptare në Polici Zv/ministri i MPB-së, Agim Nuhiu jep një lajm të madh për shqiptarët. Sot ka emëruar gjashtë zëdhënëse shqiptare edhe at
Prodhimtaria industriale në Maqedoni, shënon rritje të vazhdueshme Sipas të dhënave më të reja të Entit Shtetëror për Statistika (ESHS), prodhimtaria industriale në janar të këtij viti në
Gjermania kërkon 100,000 punëtorë në sektorin e ndërtimit Numri i vendeve të lira në Gjermani ka arritur në shifër rekorde Janë kërkuar 1.2 milion punëtorë në tremujorin e fundit
Tashmë edhe gratë saudite mund të hapin biznesin e tyre Gratë në Arabinë Saudite tani mund të hapin bizneset e tyre pa autorizimin e një të afërmi të tyre kujdestar duke hedhur
Odës Ekonomike Amerikane nuk i pëlqen që të rritet paga për punëtorët Oda Ekonomike Amerikane përmes mediave i ka çuar thirrje Qeverisë së Kosovës që të mos miratojë rritjen e pagës minimale
E vështirë lufta kundër korrupsionit në sektorin politik Qeveria e Kosovës është dorëzuar përballë një realiteti, të cilit vazhdimisht i është referuar si perceptim qytetar. Ajo
Sindikalistët kërkojnë rritje më shumë se 4 % Muaji janar mund t’i gjejë në grevë shumë institucione të sektorit publik. Paralajmërimet e fundit të Qeverisë se rritja
Gjermania në ndihmë të Kosovës për menaxhimin e mbetjeve Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor ka nënshkruar sot Memorandum Mirëkuptimi me Ambasadën e Gjermanisë në Ko
Edhe Shqipëria do të kërkojë naftë pranë Greqisë Agjencia Kombëtare e Burimeve Natyrore (AKBN) arriti një marrëveshje me kompaninë SHELL për nisjen e kërkimit të naftës
Rama u jep detyrat ambasadorëve: Sillni “njerëz me lek” në Shqipëri (VIDEO) Ditën e sotme kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me ambasadorët në vend. Gjatë fjalës së tij, ai u kërkoi
Han nesër në Shkup, takime politike dhe me sektorin civil Eurokomesari për Zgjerim dhe Politikë Fqinjësore Johanes Han do të qëndrojë në Maqedoni nesër dhe pasnesër për takime po
Kjo është paga mesatare në Kosovë Aleanca Kosovare e Bizneseve, publikoi pjesën e dytë të Hulumtimit të Nevojave të Tregut të Punës , paga mesatare në Kos
Gërxhaliu: Rritja e pagave në sektorin publik dëmton sektorin privat Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Safet Gërxhaliu në një intervistë ka thënë se e përkrahin qeverinë që buxheti për
Punonjësit me arsim të lartë, të pakënaqur më rrogën minimale Duket se rroga minimale e vendosur 12 mijë denarë nga disa njerëz është mirëpritur e nga të tjerë është konsideruar një
IP tregon sa gjoba ka vënë ndaj pronarëve që shfrytëzojnë punëtorët Gjatë periudhës janar-shtator 2017, Inspektorati i Punës ka kryer mijëra inspektime në vende të punës ku ka gjetur disa