999 rezultate për

sektorin

Dalin në shitje biletat e ndeshjes Islandë-Shqipëri Federata Shqiptare e Futbollit, njofton të gjithë të interesuarit së kanë dalë në shitje biletat e ndeshjes eliminatore
Haradinaj: Paga minimale nuk është prekur që prej 2011 Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj tha se përballet vazhdimisht me kërkesa për rritje të pagave në sektorë të ndry
Bytyçi: Kemi nevojë për Gjermaninë në arsim Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë përmes një komunikate për media ka bërë të ditur se ministri Shyqiri Byty
Pas akuzave për nepotizëm nisën dorëheqjet e para në Maqedoninë e Veriut Disa nga zyrtarët, të afërmit e të cilëve janë punësuar në punë shtetërore, e kanë dëgjuar kryeministrin Zoran Zaev dhe
Mos u gëzoni, a do të mendojë dikush për sektorin privat? Analisti Dukagjin Popovci ka deklaruar se nuk ka vend pr mburrje se kush është me meritori për ligjin e pagave, pasi hen
SBASHK: Nuk jemi dorë e zgjatur e asnjë partie, greva vazhdon Të gjithë mësimdhënësit në Kosovë do të vazhdojnë sot grevën. Kjo gjë u bë e ditur nga Sindikata e Bashkuar për Arsim S
Arrihet marrëveshja, Interi dhe Juventusi ulin çmimin e biletave Lajmë të mira për fansat e Interit dhe Juventusit dhë kryesisht për ata bardhezinjtë, të cilët ishin protagonist në një
Arta Marku shkakton furtunë në prokurori, ja kokat që u larguan Kryeprokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku ka firmosur lëvizjet e prokurorëve në prokurorinë e Tiranës, Lezh
Punëtorët profesionistë largohen nga Kosova, s'ka kushte Një vend ku papunësia arrin normën e rreth 30 për qind, e kompanitë ankohen se nuk po gjejnë punëtorë mund të tingëllojë
Krizë në sektorin shëndetësor, Italia kërkon 53 mijë infermierë Italia po përballet me një krizë në sektorin shëndetësor, pasi në të gjithë vendin nevojiten rreth 53 mijë infermierë. A
Korçarët dhe dibranët më punëtorët, tiranasit dhe vlonjatët më dembelët Teksa papunësia i është kthyer rënies vitet e fundit, në disa qarqe treguesi shfaq diversitet të lartë. Teksa në qyte
Shpërthen ndërtimi në Tiranë, por bie kredia! Droga financon sektorin strategjik në Shqipëri?! Vrulli i ndërtimeve në kryeqytet dhe kredia për këtë sektor në Tiranë po shkojnë në drejtime të kundërta. Të dhënat e
Rroga mesatare në Maqedoni është 400 euro Paga mesatare neto e paguar për një të punësuar në Maqedoni në korrik të vitit 2018 është 24.203 denarë, apo 395 euro, d
Hapen 200 vende pune në administratën shtetërore të Maqedonisë Institucionet shtetërore kanë hapur konkurse punësimi për më shumë se 200 persona. 125 punësime duhet të bëhen në Armatë
Tahiri: Do të eliminohen padrejtësitë në paga në sektorin publik Koordinatori nacional për reforma shtetërore, Besnik Tahiri, duke folur për pakon ligjore ku përfshihen pagat, zyrtarët
Rama sistemohet në hije, cerrikasit digjen nën diellin që përvëlon (FOTO LAJM) Kryeministri Rama ishte i pranishëm në Cerrik në kuadër të llogaridhënies me qytetarët duke theksuar se punë ka dhe se m
Kosovarët kërkojnë të punësohen vetëm në shtet, privati i keqtrajton Me gjithë faktin se sektori privat konsiderohet promotor i zhvillimit ekonomik dhe mundësi për krijimin e më shumë vende
Edhe Lori Hoxha blen presh, çfarë ka për t’u çuditur? (FOTO LAJM) Lori Hoxha është ndër femrat më IN dhe stil në botën e shoëbiz-it shqiptar. Dhe për ta kuptuar këtë mjafton të shohë
Memli kundër propozimit të Mimozës për pjesmarrjen e femrave në privat Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Memli Krasniqi, e ka quajtur ndërhyrje flagrante të shtetit në sektorin privat, pr
Nxitoni të aplikoni! 33 vende të lira pune në Dogana Doganat kanë shpallur 33 vende të lira pune të pasqyruara të gjitha në faqen zyrtare të Drejtorisë së Përgjithshme të Do