999 rezultate për

sekretarin

Hoxhaj ngushëllon sekretarin Hague Pas sulmit vdekjeprurës që ka ndodhur të mërkurën në Londër, Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver
Kosova do të ketë njohje të reja Nuk dihet koha dhe vendi se kur do të ndodhë, por Kosova do të njihet edhe shtete të tjera. Kështu është shprehur kryemi
Fatmir Besimi në Bruksel Fatmir Besimi, zvK/ryeminitri i Qeverisë udhëton sot drejt Brukselit. Besimi do të jetë atje për dy ditë ku do të takojë
Ahmeti uron Sekretarin e ri të Shtetit, John Kerry Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka uruar Sekretarin e ri të Shteteve të Bashkuara të Amerikës,
Panariti takohet me Sekretarin e Përgjithshëm të Këshillit të Evropës Ministri i Jashtëm, Edmond Panariti është takuar sot me sekretarin e Përgjithshëm të Këshillit të Evropës Thorbjorn Ja
Ministri Hoxhaj priti Sekretarin e Shtetit te Letonise, Janis Sarts Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka pritur në takim Sekretarin e Shtetit të Letonisë,
Thaçi-Ban Ki-moon, diskutime mbi veriun Në vijim të vizitës së tij në SHBA, kryeministri Hashim Thaçi është takuar në selinë e Kombeve të Bashkuara, në New York
Rama vizitë në SHBA Kryetari Partisë Socialiste Edi Rama sëbashku me përfaqësues të tjerë të kësaj partie është nisur për një vizitë disa di
SHBA, mbështet fuqishëm integrimin e Shqipërisë Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kanë shprehur mbështetjen e fuqishme për integrimin e Shqipërisë në Bashkimin Evropian.
Berisha pret Ndihmës Sekretarin e Mbrojtjes së SHBA-ve Kryeministri Berisha priti sot në një takim Ndihmës Sekretarin e Mbrojtjes së Shteteve të Bashkuara të Amerikës zotin Al
Hyseni takon Sekretarin e Pergjithshem te Liges Arabe Ministri i Jashtëm i Republikës së Kosovës, Skender Hyseni, ka takuar Sekretarin e Përgjithsh&e
Hyseni takon sekretarin e Konferencës Islamike Ministri i Punëve të jashtme të Kosovës, Skënder Hyseni do të takohet më 13 shtator n