999 rezultate për

sekretarin

Ronaldinho heq dorë përfundimisht nga futbolli, merr profesion të ri Pas Romarios, një tjetër ish- futbollist kampion bote, i kombëtares braziliane mund t’i futet rrugës së politikës. Bë
Rama takon Sekretarin e Përgjithshëm të OKB-së Në Nju Jork, kryeministri Edi Rama u takua me sekretarin e Përgjithshëm të OKB-së Antonio Guterres. Situata politike
Rama takon Sekretarin e Përgjithshëm të OKB-së, Guterres Ditën e sotme kryemistri Edi Rama ka zhvilluar një takim me shefin e Organizatës së Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterr
Thaçi takohet me Boris, ja çfarë biseduan për Kosovën Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar sot sekretarin e Shtetit për Punë të Jashtme të Mbretërisë së Bashkuar, Bo
Këto janë kushtet specifike për sekretarin e kuvendit që kërkon VMRO-ja Sekretari gjeneral i Kuvendit duhet së paku pesë vite të mos ishte aktivizuar politikisht, të njohë gjuhën angleze dhe t
Veseli priti në takim sekretarin për bujqësi të Iowas Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur në takim një delegacion të shtetit të Iowas nga Shtetet e Bashku
Ministrja e Arsimit pezullon Sekretarin e Përgjithshëm Ministrja e Arsimit nga radhët e PD, Mirela Karabina ka pezulluar sot nga detyra Sekretarin e Përgjithshëm të këtij inst
Aktorja amerikane vë në lojë sekretarin e shtypit të Shtëpisë së Bardhë (VIDEO) Sekretari i Shtypit i Shtëpisë së Bardhë, Sean Spicer, po përballet me një të ardhme të pasigurt pas heqjes nga posti i
Nuk ka më dyshime, Putin takohet me Sekretarin amerikan të Shtetit Kremlini zyrtar deklaron se presidenti rus, Vladimir Putin është duke u takuar me Sekretarin amerikan të Shtetit Rex Til
Ministri Hoxhaj takon Sekretarin Tillerson në Washington Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj, është takuar me Sekretarin Amerikan të Shteteve të Bashkuara, Rex
Thaçi tregon se për çfarë foli me shefin e NATO-s lidhur me ushtrinë Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka zhvilluar një bisedë telefonike me Sekretarin e Përgjithshëm të NAT
Thaçi takohet me sekretarin Stoltenberg: Kosova, e gatshme të avancojë marrëdhëniet me NATO-n Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është takuar sot mer Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg. Ata k
Trump zgjedh Sekretarin e Shtetit, mediet: Bosi i naftës, miku i ngushtë i Putinit Donald Trump, Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara, tha se do të shpallë sot zgjedhjen e tij për postin e Sekre
Trumpi zgjedh drejtorin e "fast-food"-it si Sekretarin e ardhshëm të Punës Kreu i "Fast-food"-ve Andreë Puzder, i cili drejton rrjetin e restoranteve "CKE" dhe "Carl Jr", është zgjedhur si Sekret
Trump zgjedh Sekretarin e ardhshëm të Strehimit dhe Zhvillimit Urban Ben Carson do të emërohet si Sekretari i ardhshëm i Departamentit amerikan të Strehimit dhe Zhvillimit Urban, njoftoi so
Trump emëron kritikun e “Obamacare” si Sekretarin e ri të Shëndetit Presidenti i zgjedhur i SHBA-ve, Donald Trump ka emëruar kritikun kryesor të “Obamacare”(reformës shëndetësore të Obamas
Kryeministri Mustafa takon sekretarin Ban Ki-moon Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa ka takuar sekretarin e përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-mo
Nishani takohet me Ban Ki-moon Presidenti Bujar Nishani, në kuadrin e pjesëmarrjes në punimet e Sesionit të 71-të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve
Hahn-Poposkit: Zgjedhjet e 5 Qershorit e kthejnë Maqedoninë drejt BE-së Komisioneri për zgjerim dhe fqinjësi të mirë në BE, Johannes Hahn, ka deklaruar nga Durrësi se, zgjedhjet e 5 qershorit
Ministeriali, Bushati takon homologun maqedonas Takimi i Ministrave të Punëve të Jashtme të vendeve të Ballkanit Perëndimor, nisi punimet pasditen e së mërkurës në Durr