999 rezultate për

sekond

Pse larja e fytyrës për të paktën 60 sekonda mund të bëjë mrekulli? Me sa duket, një fytyrë e lëmuar dhe me shkëlqim nuk kërkon gjithmonë produkte dhe mjete të shtrenjta për kujdesin e lëk
OBSH jep lajmin e frikshëm: COVID-19 merr një jetë në çdo 17 sekonda në Evropë Drejtori rajonal i Organizatës Botërore të Shëndetësisë për Evropën, Dr. Hans Kluge, tha se dy kontinentet më të zhvillu
Plot 5 gola, Portugalia fiton në sekondat e fundit ndaj Kroacisë (VIDEO) Portugalia fiton 2-3 ndaj Kroacisë. Ballkanasit kaluan të parët në avantazh me anë të Mateo Kovacic, por në fillim të
Ferrari SF90 Spider, makina hibride me 1000 kuaj fuqi (FOTO LAJM) Ferrari SF90 Spider është versioni i ri, kabriolet, por tashmë hibrid, i SF90 Stradale. Super-makina ka një çati meta
Tevez bën ndërhyrjen brutale pas vetëm 3 sekondash lojë (VIDEO) Carlos Tevez rrezikoi të hynte në historinë e futbollit si një nga dëbimet (daljet me karton të kuq) nga loja më të shpe
A mund t'i gjeni të gjitha Q-të brenda 10 sekondave në këtë foto? (FOTO LAJM) Enigma e fundit në rrjete sociale i ka aktivizuar të gjithë. E gjitha çfarë duhet të bëni është të zbuloni se sa shk
Testoni shikimin! A e gjeni dot miun mes këtyre lepujve për 10 sekonda? (FOTO LAJM) Çfarëdo që ju keni bërë, është koha për të marrë një pushim të shkurtër dhe të testoni shikimin tuaj. Testet e shikim
E dalloni dot numrin që ndodhet në figurë për 5 sekonda? (FOTO LAJM) E dalloni dot numrin që ndodhet në figurë për 5 sekonda? Nëse jo ja u tregojmë ne 247.
Pse Toka pulson çdo 26 sekonda? Ndërsa e gjithë bota vazhdon punën e saj çdo ditë, pak e dinë se Toka dridhet çdo 26 sekonda. I njohur si mikro-sizmike,
Largohet trajneri i parë në Superiore pas vetëm 2 ndeshjesh “Furtunë” te Laçi pas barazimit në sekondat e fundit ndaj Kastriotit. Armando Cungu nuk do të jetë më trajner i kurbi
Ortiz i mjaftojnë 45 sekonda për të hedhur nokaut kundërshtarin e tij (VIDEO) Ju deshën vetëm 46 sekonda që Ortiz ta fitoi meçi ndaj Alexander Flores në kategorinë e rëndë në boks. 41-vjeçari ish
Ndeshja më e shkurtër në histori, zgjat vetëm 7 sekonda (VIDEO) Ndeshja më e shkurtër në histori u zhvillua në ligën e katërt të Serbisë, e cila zgjati vetëm 7 sekonda. Gjegjësisht,
Test përqëndrimi: E gjeni dot gabimin në foto për më pak se 30 sekonda? (FOTO LAJM) Falë vëmendjes ndaj detajeve, Sherlock Holmes zgjidhte krime nga më të mistershmet. Detaji që në dukje është krejt i
Çfarë do të ndodhte me botën nëse do të mbetej pa oksigjen për vetëm pesë sekonda? (VIDEO) Imagjinoni sikur i gjithë oksigjeni i Tokës të zhdukej. Jo përgjithmonë, vetëm për pesë sekonda. Merrni frymë thellë,
Njihuni me "rregullin 5 sekondësh" që mund të ndryshjë totalisht jetën tuaj Në moshën 41-vjeçare, Mel Robbins kishte bërë një zbulim të rëndësishëm. Biznesi i restorantit të bashkëshortit të saj f
BMW M8 GC kundrejt RS6, E63 S dhe Panameras, kush mendoni se fiton? (VIDEO) Kur vije puna te prodhimi i veturave familjare me performanca të super veturave, askush nuk mund të krahasohet me prodhu
Qëndroni shumë para ekranit? Ja si të parandaloni lodhjen e syve me metodën 20-20-20 (FOTO LAJM) Koha e tepërt e kaluar para ekranit është një ndër problemet kryesore ditët e sotme. Ju kaloni një numër të mirë orësh
Për të forcuar sistemin imunitar, profesori rus jep "recetën" 15 sekondëshe Profesori i njohur nga Moska, Sergei Bubnovskiym, zbulon metodën e tij inovative për të rritur sistemin imunitar. Ai
Shpërndante dozat për punë sekondash, shqiptari kapet "mat" nga civilët Policia italiane ka mundur të arrestojë një 25 vjeçar shqiptar teksa teksa kreu një shkëmbim të shpejtë prej disa sekond
Tërmeti i 26 nëntorit u regjistrua vetëm 15 sekonda, lëkundja dëmtoi stacionin elektrik IGJEUM ka regjistruar vetëm 15 sekondat e para të tërmetit të 26 nëntorit, kjo për shkak të ndërprerjes së energjisë ele