999 rezultate për

sefaj

Ky emër do ta zëvendësojë Flamur Sefajn (FOTO LAJM) Behgjet Pacolli ka zgjedhur emrin e ri në krye të ministrisë së Punëve të Brendshme pas shkarkimit të FLamuar Sefajt.
Një javë pas dorëheqjes së Sefajt, ende s’ka emër për ministër të Brendshëm Shkarkimi i Flamur Sefajt nga pozita e ministrit të Brendshëm, e ka lënë këtë institucion pa lider. Përkundër se po bëhe
Pacolli: Ende nuk kemi një emër për ministër të Brendshëm Zëvendëskryeministri i Kosovës Behgjet Pacolli, ka treguar se ende nuk kanë ndonjë emër konkret për ministër të Punëve t
Rrëfehet ish ministri Sefaj: Largimi im kishte prapavijë politike Ish-ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj ka folur sonte haptazi për largimin e tij nga kreu i MPB-së. Sefaj k
Sefaj derdh "lot" për shkarkimin pas rrëmbimit të turqve: Nuk e meritoja kështu Flamur Sefaj, i cilu u largua nga posti i ministrit të Brendshëm për shkak të rastit të gylenistëve, po e konsideron vet
Thaçi nuk e dha shefin e AKI-së Ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj, i është bindur urdhrit të kryeministrit Ramush Haradinaj për ta liruar kët
Flamur Sefaj flet për herë të parë: Pse ofrova dorëheqje Ish-ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj, ka thënë se nuk ishte dakord me arsyen e dhënë në kërkesë për lirimin
AKR njofton zyrtarisht: Ministri Sefaj jep dorëheqje Aleanca Kosova e Re, përmes një njoftimi për media thotë se Ministri i Ministrisë së Punëve të Brendshme që vjen nga rad
Sefaj sot nuk do të japë dorëheqje Ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj, sot nuk do të deklarohet për dorëheqjen e tij ashtu siç ishte raportuar në
Haliti flet për rolin e Ministrit Sefaj në dëbimin e shtetsave turq Ndonëse të premten e javës së shkuar kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, shkarkoi ministrin e MPB-së nga AKR Flamu
Thaçi më i fuqishëm se Haradinaj, nuk lejon shkarkimin e drejtorit të AKI-së Ramush Haradinaj nuk është më ai njeriu të cilit i shkon fjala, ani se është kryeministër. Pavarësisht kërkesës së tij p
Zyberaj: Nuk e japim Sefajn, ai e zbatoi ligjin Jetlir Zyberaj, këshilltar i ministrit të Punëve të Jashtme të Kosovës, njëherësh zëvendëskryeministrit të vendit, Behgj
Sekretari i AKR-së: Nëse Sefaj shkarkohet, ne e braktisim Qeverinë Sekretari organizativ i Aleancës Kosova e Re, Rrahim Pacolli, ka rrëzuar pohimet e bëra nga Jetlir Zyberaj, këshilltar i
AKR pranon kërkesën e Haradinajt: Nesër shkarkohet ministri Sefaj Jetlir Zyberaj, këshilltari i ministrit të Punëve të Jashtme të Kosovës, njëherësh zëvendëskryeministrit të vendit, Behg
AKR përpiqet ta mbrojë ministrin që injoroi Haradinajn Partia e Behgjet Pacollit nuk e ka pranuar ende zyrtarisht largimin nga detyra të ministrit të MPB-së, Flamur Sefaj. Nd
Deklarata e plotë: Fjalët kërcënuese të Sulltan Erdoganit ndaj kryeministrit të Kosovës Erdogan ka kërcënuar në mënyrë të drejtpërdrejt Ramush Haradinajn pasi shkarkoi argatët e tij në qeverinë e Kosovës, Fla
Erdogan kërcënon Haradinajn dhe lavdëron Thaçin, Sefajn dhe Gashin për rrëmbimin e mësuesve Pas rrëmbimit të mësuesve turq nga shërbimi sekret i Turqisë në bashkëpunim me shtetin paralel të Thaçit dhe Pacollit br
Thaçi thotë sërish që s'dinte gjë dhe ia hedh fajin Sefajt dhe AKI-së për rrëmbimin e mësuesve Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi në një koferencë për media ka thënë se është i zhgënjyer nga institucionet që kanë dës
Ministri i AKR-së përpiqet të mos i bindet Ramush Haradinajt Ministri i Punëve të Brendshme Flamur Sefaj, ende nuk ka dhenë dorëheqje nga kjo pozitë pas kërkesës së kryeministrit Ra
Këshilltari i kryeministrit reagon ndaj AKR-së: Sefajn e shkarkuam për arrestimin e mësuesëve Përplasjet brenda koalicionit qeverisës u thelluan me vendimin e kryeministrit Ramush Haradinaj për shkarkimin e ministr