999 rezultate për

sefa

AKR pranon kërkesën e Haradinajt: Nesër shkarkohet ministri Sefaj Jetlir Zyberaj, këshilltari i ministrit të Punëve të Jashtme të Kosovës, njëherësh zëvendëskryeministrit të vendit, Behg
AKR përpiqet ta mbrojë ministrin që injoroi Haradinajn Partia e Behgjet Pacollit nuk e ka pranuar ende zyrtarisht largimin nga detyra të ministrit të MPB-së, Flamur Sefaj. Nd
Deklarata e plotë: Fjalët kërcënuese të Sulltan Erdoganit ndaj kryeministrit të Kosovës Erdogan ka kërcënuar në mënyrë të drejtpërdrejt Ramush Haradinajn pasi shkarkoi argatët e tij në qeverinë e Kosovës, Fla
Erdogan kërcënon Haradinajn dhe lavdëron Thaçin, Sefajn dhe Gashin për rrëmbimin e mësuesve Pas rrëmbimit të mësuesve turq nga shërbimi sekret i Turqisë në bashkëpunim me shtetin paralel të Thaçit dhe Pacollit br
Thaçi thotë sërish që s'dinte gjë dhe ia hedh fajin Sefajt dhe AKI-së për rrëmbimin e mësuesve Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi në një koferencë për media ka thënë se është i zhgënjyer nga institucionet që kanë dës
Ministri i AKR-së përpiqet të mos i bindet Ramush Haradinajt Ministri i Punëve të Brendshme Flamur Sefaj, ende nuk ka dhenë dorëheqje nga kjo pozitë pas kërkesës së kryeministrit Ra
Këshilltari i kryeministrit reagon ndaj AKR-së: Sefajn e shkarkuam për arrestimin e mësuesëve Përplasjet brenda koalicionit qeverisës u thelluan me vendimin e kryeministrit Ramush Haradinaj për shkarkimin e ministr
Pacolli kërcënon pasi rrëmbyen mësuesit me urdhër të Erdoganit Nënkryetari i Aleancës Kosova e Re, Agim Bahtiri, në një prononcim për Telegrafin tha se nuk ka arsye të shkarkohet mini
Propozimi i Sefajt që do të çmendë Gjuriçin Ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj në Interaktiv të KTV-së ka folur rreth arrestimit të Marko Gjuriqit në veri
Lista Serbe kërkon dorëheqjen e Ministrit Sefaj dhe drejtorit të policisë Përfaqësuesit e komunave serbe të Kosovës, pas një mbledhje që është mbajtur sot në veriun e Mitrovicës, kanë dalë me tr
Sefaj angazhohet për zgjidhjen e statusit juridik të zjarrfikësve Ministri i Punëve të Brendshme (MPB), Flamur Sefaj, zhvilloi një takim pune me përfaqësues nga Sindikata e Zjarrfikësve
Targat 'KS' gati për qytetarët serbë në veri Në veri të Kosovës, autoritetet e rendit po i bëjnë përgatitjet për fillimin e procedurave për regjistrimin e veturave m
SHBA merr një falenderim të sinqertë Ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj, gjatë ditës së sotme ka zhvilluar një vizitë me Ambasadorin e Shteteve të
Sefaj i gëzohet 600 mijë eurove nga skandali i pasaportave Ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj përgjatë fjalës së tij në Kuvendin e Kosovës ka thënë se ai ka arritur që t
Ministri i AKR-së shkon te Bahtiri, a do të ketë dorëheqje? Ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj ka qëndruar për një vizitë në komunën e Mitrovicës, ku u prit nga kryetari
Kongresisti amerikan: Përkrahja për Kosovën duhet të vazhdojë Ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj priti në takim kongresistin amerikan, Steven Palazzo, të cilin e ka njoftua
Pas vrasjes Ministri i Brendshëm i Kosovës ka një apel për qytetarët Ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj dënon aktin e vrasjes së Oliver Ivanoviq, përpara selisë së partisë së tij
Ekspertët vlerësojnë gjendjen e sigurisë në Kosovë Ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj, priti në takim komandantin e KFOR-it në Kosovë, Gjeneral Major Salvatore C
Sefaj kritikon policinë dhe prokurorinë Lidhja në mes të Policisë së Kosovës dhe Prokurorisë së Shtetit, sipas ministrit të Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj, ç
Edhe pesë vite Kosova përdor këtë targë Kosova do të ketë edhe për pesë vite të tjera furnizim me tabelat KS, të paktën kështu është shprehur z.Bekim Hoxha nga