999 rezultate për

schulz

Rama përshëndet rizgjedhjen e Schulz në krye të PE Kryeministri Edi Rama ka përshëndetur rizgjedhjen e social demokratit gjerman Martin Schulz në krye të Parlamentit Europ
Schulz: Kriza në Ukrainë risjell frikën e luftës në Evropë Presidenti i Parlamentit Evropian Martin Schulz gjatë ditës së djeshme në një konferencë për shtyp përpara mbledhjes së
Schulz: Nuk do ta udhëheq dialogun Beograd- Prishtinë Nuk jam kandidat për Përfaqësues të lartë për politikë të jashtme e siguri, ka thënë kryetari i Parlamentit Evropian Mar
Schulz: Biseda mes Kosovës dhe Serbisë të jetë praktike Kryetari i Parlamentit Evropian, Martin Schulz ka deklaruar se negociatat e Prishtinës dhe Beogradit janë shumë të rëndë
Dyert e BE-së janë të hapura për çdo vend por kushtet duhen plotësuar Për Presidentin e Parlamentit Evropian, Martin Schulz dyert e Bashkimit Evropian janë të hapura për të gjitha vendet kan
Schulz: Njohja reciproke, kusht për anëtarësim në BE për Serbinë Presidenti i Parlamentit Evropian, Martin Schulz, ka deklaruar sot se njohja reciproke mes Kosovës dhe Serbisë është kus
Schulz: Nuk ka BE pa plotësuar kushtet Presidenti i Parlamentit të BE-së, Martin Schulz, në një intervistë për "Deutche Welle" paralajmëroi dje se për Shqipëri
Sipas Schulz, Kosova ka një të ardhme evropiane Presidenti i Parlamentit Evropian, Martin Schulz, ka thënë se ekziston mendimi i përbashkët i anëtareve të Bashkimit Evr
Serbia veproi në kundërshtim me negociatat Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, gjatë vizitës së tij në Strasburg është takuar me kryetarin e Parlamenti
PE kërcënon sërish Hungarinë Kryetari i Parlamentit Europian, Martin Schulz ka paralajmëruar kryeministrin e Hungarisë, Viktor Orban se ai nuk duhet
Zgjedhja e Shultz në krye të PE, Meta: E merituar Kryetari i LSI-së Ilir Meta ka uruar Martin Schulz per zgjedhjen e tij ne krye te Parlamenti Europian. Zgjedhja e Schult
Zgjedhjet, Martin Schulz zgjidhet presidenti i ri i PE Parlamentit Evropian ka zgjedhur drejtuesin e ri të këtij organizmi i cili është perfaqesues i partisë Socialdemokrate t