999 rezultate për

schulz

Gjermani, Schulz parakalon Merkelin pas më shumë se një dekade Socialdemokratët gjermanë kanë parakaluar në sondazhe konservatorët e Kancelares Angela Merkel, për herë të parë që prej
Ish-Presidenti i Parlamentit Evropian: SHBA-të po izolohen Ish-presidenti i Parlamentit Evropian foli një ditë pas zyrtarizimit të pjesëmarrjes së tij në garën kundër konservatore
Schulz: Mungesa e bashkëpunimit dhe polarizimet dëmtojnë integrimin Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, u prit në Bruksel nga Presidenti i Parlamentit Evropian, Martin Schulz, me
Bashkimi Europian rrezikon të shpërbëhet? Bashkimi Evropian po përballet me sfida të mëdha dhe shumë qytetarë evropianë, e sidomos të rinjtë, shprehen se janë të
Schulz: Hungaria po luan "lojë të rrezikshme" Kryetari i Parlamentit Evropian, Martin Schulz, ka akuzuar Hungarinë se po luan "lojë të rrezikshme", si rezultat i mbaj
Foto befasuese: Ja si bëhej dikur një ceremoni varrimi në Theth (FOTO LAJM) Në faqen e studiuesit Robert Elsie, ku publikohen vazhdimisht foto të vjetra nga Shqipëria, vjen edhe ky koleksion kaq i
Schulz says chapters could open by end of year for Serbia The president of the European Parliament met with Serbian PM Alexandar Vucic in Belgrade, where he said that the openi
Schulz: Deri në fund të vitit mund të hapen Kapitujt për Serbinë Kryetari i Parlamentit Europian, Martin Schulz, pas takimit me kryeministrin serb Aleksandar Vuçiç në Beograd, është shp
Schulz urges political parties to continue the justice reform In a speech in the Parliament, President of the European Parliament, Martin Schulz, said that the Balkan countries shoul
Schulz apel për vijimin me reformën në drejtësi Në një fjalim të mbajtur në Kuvendin e Shqipërisë, Presidenti i Parlamentit Evropian, Martin Schulz, deklaroi se vendet
Schulz takohet me Nishanin: Ndërtimi i demokracisë dhe ripajtimi Presidenti Bujar Nishani priti sot dhe zhvilloi një takim me Presidentin e Parlamentit Evropian, z. Martin Schulz. Presi
Meta: Në fokus reforma në drejtësi Gjatë një konference të përbashkët me presidentin e Parlamentit Europian, Martin Schulz, Kreu i Kuvendit Ilir Meta u shp
Schulz on Balkan tour, Albania is his first stop European Parliament President Martin Schulz will make an official visit to Tirana on Monday. According to Top Channel, h
Schulz të hënën në Tiranë Presidenti i Parlamentit Europian do të bëjë një vizitë zyrtare në Tiranë ditën e hënë. Ai do të pritet nga kreu i Kuven
Schulz: Nëse vota "Jo" triumfon, Greqia duhet të hedhë në treg monedhë të re Kreu i Parlamentit Europian, Martin Schulz, në një intervistë të dhënë për një radio gjermane, teksa grekët u janë drejt
“Doctor Schulze”, pija mbrojtëse ndaj të ftohtit Pija që njihet me emrin “Doctor Schulze”, është një antibiotik natyral, i cili është në gjendje që të luftojë të ftohtin
KE dhe Parlamenti Evropian të shqetësuar për arrestimet e gazetarëve në Turqi Kryetari i Parlamentit Evropian, Martin Schulz, ka reaguar në lidhje me arrestimet masive të gazetarëve në Turqi. Duk
Schulz re-elected as head of EP, Meta and Gjosha congratulate Minister of European Integration Klajda Gjosha congratulated today Martin Schulz as head of European Parliament. “Hi
Gjosha: Rizgjedhja e Schulz në krye të PE, mesazh pozitiv për të ardhmen e BE Ministrja e Integrimit Evropian, Klajda Gjosha, ka shprehur sot urimet për rizgjedhjen e Martin Schulz në krye të Parlam
Meta: Schulz, mik i shqiptarëve Rizgjedhjen e Martin Schulz në krye të Parlamentit Evropian është përshëndetur edhe nga kreu i Kuvendit, Ilir Meta i cil