999 rezultate për

saudite

Forcat elitë të Gardës Mbretërore që arrestuan princërit arabë (FOTO LAJM) Brigada që arrestoi 11 princat që morën pjesë në një protestë të paligjshme në një pallat mbretëror në kryeqytetin saudi
Tashmë edhe sauditet mund të shohin ndeshje futbolli Gratë në Arabinë Saudite do të lejohen, këtë muaj, të marrin pjesë për herë të parë në ndeshjet e futbollit në mbretërin
OKB kërkon lirimin e aktivistëve në Arabinë Saudite Ekspertët për të drejtat e njeriut në Kombet e Bashkuara, i kanë bërë thirrje Arabisë Saudite t’i japë fund “shtypjes”,
Arabia Saudite i jep nënshtetësinë robotit Sofia (VIDEO) Arabia Saudite është bërë vendi i parë që i jep nënshtetësinë një roboti humanoid. “Makina” me fat është Sofia, e cila ë
TIME shpall princin saudit Mohammed bin Salman si njeriun e vitit Princi saudit i Kurorës, Mohammed bin Salman është shpallur njeriu i vitit nga revista prestigjioze “Time”. Çmimi u
Edgardo Bauza shkarkohet nga drejtimi i kombëtares së Arabisë Saudite Ka zgjatur vetëm dy muaj eksperienca e Edgardo Bauza në stolin e Arabisë Saudite Pasi muaj më parë u shkarkua nga det
Shkaqet e rikthimit të krizës mes Arabisë Saudite dhe Iranit Situata u përkeqësua pasi Riadi shkatërroi një raketë të lëshuar prej rebelëve jemenas, të mbështetur nga Irani, dhe ka
Lideri i Hezbollah: Arabia Saudite i deklaroi luftë Libanit Lideri i Hesbollah të Libanit ka akuzuar Arabinë Saudite që i ka deklaruar luftë vendit të tij, disa ditë pasi kryeminis
U arrestua për korrupsion, shihni si po poshtërohet princi miliarder që vizitoi Shqipërinë (FOTO LAJM) Një foto e publikuar nga "Daily Mail" tregon momentin e arrestimit të 11 princave sauditë, ministra e zyrtarë të lartë,
Betaje e re në Lindjen e Mesme: Një princ arab sfidon hegjemoninë e Iranit Bernard Guetta Mund ta quash një njeri të vendosur. I emëruar Princ i kurorës dhe zëvendëskryeministër i Arabisë Saud
Arabia Saudite: Irani na goditi me raketë Arabia Saudite ka akuzuar Iranin se është përgjegjës për raketën e nisur nga Jemeni, që ra të shtunën në aeroportin e kr
Fevziu për arrestimin e princit saudit: Erdhi me jaht për të takuar Ramën Gazetari Blendi Fevziu ka vendosur të sqarojë nëpërmjet një analize arrestimin e princit Ualed Bin Talali në Arabinë Sau
Rrëzohet helikopteri në Arabinë Saudite, vdes princi dhe disa zyrtarë Mësohet se një helikopter është rrëzuar në Arabinë Saudite. Brenda në helikopter ndodhej një princ dhe zyrtarët e niv
Arrestohet princi miliarder i Arabisë Saudite që erdhi në Shqipëri (FOTO LAJM) Arabia Saudite ka njoftuar mbrëmë arrestimin e investitorit të shquar miliarder, Princit Alwaleed bin Talal. Në valë
Zyrtare: Në arabi lejohen edhe gratë në stadium Një ndryshim i madh do të ndodhë në botën e futbollit, në Arabinë Saudite. Pak kohë pasi në festën kombëtare disa javë m
Arabia Saudite jep 1 miliardë dollarë për argëtim hapësinor Qeveria saudite ka investuar 1 miliard dollarë në ndërmarrjet britanike Virgin Group të Richard Branson. Kontrata ësh
Arabia Saudite shkruan historinë! I jep shtetësinë një roboti (FOTO LAJM) Arabia Saudite sot ka shkruar historinë, duke i dhënë shtetësinë për herë të parë një roboti humanoid. Roboti, Sophia
Arabia Saudite "shkatërron" Mekën, planifikon modernizimin e saj (FOTO LAJM) Planet e Arabisë Saudite për modernizimin e Mekës duke ndërtuar një çati mbi faqen më të shenjtë të Islamit janë zbuluar
Qyteti i ri i Arabisë Saudite, Neom një investim prej 600 miliard dollarësh (FOTO LAJM) NEOM është zona e parë e pavarur e parë në botë që shtrihet në tre vende. Ajo është vendosur të bëhet një destinacion i
Zbulohen disa gurë misterioz në Arabinë Saudite përmes Google Earth (FOTO LAJM) Arkeologët kanë zbuluar 400 struktura misterioze të gurit në buzë të vullkaneve që mund të jenë mijëra vjet të vjetra në