999 rezultate për

saudite

Arabia Saudite kërcënon me aksion ushtarak kundër Katarit Fryjnë erëra lufte në Gjirin Persik, shkruan tgcom.it Siç raporton rrjeti "Al Jazeera", Arabia Saudite ka kërcënuar se d
Zhduken në mënyrë misterioze princat e Arabisë Saudite Një numër ende i pacaktuar princash janë zhdukur gjatë javëvë të fundit në Arabinë Saudite duke nxitur debatet për një l
Sa shumë ka ndryshuar! Balotelli flet pas banderolave raciste (FOTO LAJM) Mario Balotelli ka bërë një reagim befasues për banderolën raciste të shpalosur në shkallët e stadiumit në duelin miqëso
Mancini debuton me fitore, Italia mposht minimalisht Arabinë Saudite (VIDEO) Manccini ka debutuar me fitore me Azurrë në një miqësore me Arabinë Saudite. Italianët shënuan golin e parë nga Balot
Balotelli shënoh supergol për Italinë ndaj Arabisë Saudite (VIDEO) Italia ka kaluar në avantazh ndaj Arabisë Saudie në stadiumin "Kybunpark". Mario Balotelli është rikthyer për Italinë
Filmon veten duke detyruar vajzën të pijë cigare, arrestohet (VIDEO) Një video që është duke qarkulluar në internet ka shkaktuar një lumë reagimesh të ashpra, pasi në të shfaqet një baba i
A është vrarë princi fuqiplotë? Sauditët përgjigjen me një foto (FOTO LAJM) Autoritetet saudite kanë publikuar sëfundmi disa foto të Princit të Kurorës Muhamed Bin Salman teksa drejton një mbledhj
Ligj i ri: Kush kundërmon erë të keqe në xhami do burgoset! Arabia Saudite pritet të gjobisë besimtarët që kundërmojnë erë të keqe në xhami. Ligji është përgatitur nga Këshilli i S
Përmbysni mbretin! Plas në Arabinë Saudite pas lajmeve për grusht shteti Mbretëria e Arabisë Saudite është duke përjetuar një tension të fortë gjatë muajve të fundit kur princi Muhamed bin Salm
Mavraj lë Hamburgun dhe ikën në Arabinë Saudite Qendërmbrojtësi i Kombëtares së Shqipërisë, Mërgim Mavraj, pritet që karrierën të vazhdojë në elitën e futbollit të Arab
Arabi Saudite, 7 aktivistë në pranga, sfiduan kufizimin ndaj femrave në drejtim Arabia Saudite ka paralajmëruar prej kohësh se do të heqë kufizimin, që u ndalon grave të drejtojnë automjete, por përpa
Vritet princi fuqiplotë i Arabisë Saudite? Sipas disa mediave iraniane, princi saudit Bin Salman është vrarë. Kanë kaluar më shumë se një muaj kur princi saudit,
Kërkoi ryshfet, arbitri i Arabisë Saudite përjashtohet nga Kupa e Botës Arbitri Fahad Al-Mirdasi zyrtarisht është përjashtuar nga Kupa e Botës në Rusi 2018. Ai ka njollosur vendin e tij për
Shpërthime të fuqishme në kryeqytet, panik në Arabinë Saudite Katër shpërthime të fuqishme kanë ndodhur gjatë paradites së sotme në Rijad të Aranisë Saudite duke shkaktuar panik tek
Marrëveshja me Vatikanin/ Një Kishë në Arabinë Saudite Ata pak të krishterë që jetojnë ende në Arabinë Saudite dhe të tjerët që udhëtojnë në këtë vend nuk u lejohet që të prak
Njihuni me stadiumin më të madh në botë, do ndërtohet pasi u fitua një bast I emruar “ The Lion of Babylon” do të jetë stadiumi me kapacitetin më të madh në Botë me plot 135 mijë vende, gjithashtu
Tentativë për puç ndaj mbretit? Reagon qeveria e Arabisë Saudite Në pallatin mbretëror në Riad ka nisur ngadalë të përhapet panik për sigurinë ndaj mbretit. Media shtetërore saudite
Arabia Saudite e gatshme të dërgojë trupa në Siri Ministri i Jashtëm saudit, Adel al-Jubeir ka ritheksuar sot gatishmërinë e vendit të tij për të dërguar trupa në Siri, s
Arabia Saudite tregon qëndrimin e saj në sulmet e Sirisë Ministria e Punëve të Jashtme të Arabisë Saudite ka lëshuar një komunikatë për media ku ka mbështetur Shtetet e Bashkuar
KULISAT/ Mori të gjitha pushtetet, tani princi saudit do të bëjë goditjen finale Pasi mori në duar të gjithë pushtetin në Mbretërinë e Arabisë Saudite, princi i kurorës Muhamed bin Salman tashmë do të