999 rezultate për

saudite

"Apokalips" në Arabinë Saudite, shkretëtira kthehet në lum dhe përpin gjithçka (VIDEO) Të paktën 35 persona kanë vdekur gjatë muajit të fundit në Arabinë Saudite për shkak të motit të keq, ku numri më i madh
Gjermania ndalon shitjen e armëve ndaj Arabisë Saudite Vrasja dhe më pas copëtimi i trupit të gazetarit saudit Xhamal Kashugi në konsullatën e Arabisë Saudite në Stamboll i ka
CIA zbardh vrasjen e gazetarit Khashoggi, kush e urdhëroi CIA ka arritur në përfundimin se princi saudit i kurorës Mohammed bin Salman ka urdhëruar personalisht vrasjen e gazetar
Si nisi dhe u forcua aleanca SHBA-Arabi Saudite Kur nisi aleanca? Marrëdhënia shkon pas në kohë në fundin e viteve 1930, menjëherë pasi Abdul Aziz ibn Saud konsolido
Flasin për herë të parë djemtë e gazetarit të vrarë saudit Dy djemtë e gazetarit të vrarë Jamal Khashoggi, bënë një apel emocionues për kthimin e trupit të babait të tyre, në inte
Disa ngjarje rrëqethëse se si përndiqen kundërshtarët në Arabinë Saudite Faisal al Jarba e braktisi atdheun e vet, Arabinë Saudite, vitin e kaluar kur rreziku po i afrohej, pasi shefi i tij, nj
Zyrtari turk nxjerr detaje të reja për vrasjen e gazetarit saudit Arabia Saudite ka dërguar një ekip dy-anëtarësh në Stamboll në mënyrë për të hequr provat e vrasjes së gazetarit Jamal K
Tek ne koha me diell ndërsa afër Mekës bie borë (FOTO LAJM) Ndryshe nga vendi ynë ku po mban mot pranveror, në Arabi Saudite ka rënë borë. Krahina e Maysan afër Mekës në Arabinë
Princi saudit: Gazetari ishte islamik i rrezikshëm me Vëllazërinë Myslimane Princi saudit i kurorës, Mohammed bin Salman, u ka thënë Shteteve të Bashkuara se e ka konsideruar islamist të rrezikshë
Futbollisti i Bayernit maskohet si terrorist i Arabisë Saudite (FOTO LAJM) Një futbollist i Bayern Munichut, i cili besohet se është Rafinha, ka shkuar në festën e “Halloweenit” me bashkëlojtarët
Sauditët derdhin miliarda në SHBA pasi iu nxi faqja me vrasjen e gazetarit të Washington Post Arabia saudite ka shpenzuar miliona dollarë për të ndikuar në Kongresin Amerikan. Lobistët amerikanë të paguar prej saj
I masakruan babain gazetar, djali merr vendimin sekret Djali i madh i gazetarit Jamal Khashoggi, i cili u vra në konsullatën saudite në Stamboll, ka lënë Arabinë, për të mbërr
Detaje të reja për vrasjen e gazetarit saudit Vrasja e gazetarit saudit, Jamal Khashoggi, ka qenë “e paramenduar”, citohet të ketë thënë prokurori publik i Arabisë Sa
Gjendet trupi i gazetarit të vrarë saudit Trupi i gazetarit të vrarë, Jamal Khashoggi, u gjet në një pus në territorin e rezidencës së Konsullatës së Përgjithshëm
Zbulohet personi që me Skype urdhëroi vrasjen e gazetarit saudit (FOTO LAJM) Ai drejton media sociale për princin e kurorës së Arabisë Saudite, ka udhëhequr arrestimin e qindra njerëzve të elitës s
Edhe Merkel reagon ndaj Arabisë Saudite Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka dënuar vrasjen e Khashoggit në konsullatën saudite në Stamboll dhe tha se shpjegi
Arabia Saudite e pranon: Ja si u vra gazetari brenda konsullatës Nga Ervin Shkulaku Më në fund Arabia Saudite ka pranuar se gazetari i Washington Post Xhemal Kashikci është vr
Del një detaj tjetër misterioz për gazetarin e vrarë saudit Policia në Turqi, që po heton vrasjen e dyshuar të gazetarit saudit, Jamal Khashoggi, i zgjeroi hetimet. Zyrtarët tur
Shtohet misteri, vdes në aksident i dyshuari për vrasjen e gazetarit saudit Një gazetë turke raportoi sot se një nga të dyshuarit e përfshirë në vrasjen e gazetarit saudit Jamal Khashoggi, ka vdek
Dalin pamjet e vrasësve të gazetarit saudit në Turqi (FOTO LAJM) Sot në mediat turke janë publikuar edhe fotografitë e atyre të cilët dyshohet se e kishin kryer aktin e vrasjes së gazet