999 rezultate për

saudite

Tetë gjëra që gratë ende nuk mund të bëjnë në Arabinë Saudite Mbreti Salman i Arabisë Saudite ka premtuar shumë reforma për femrat, por ka akoma vendime të rëndësishme që një grua në
Arabia Saudite lejon gratë në timon, plas euforia dhe sarkazma në internet Pak javë pasi një klerik i lartë saudit tha se gratë në vend nuk duhet të shtypen pasi kanë "një të tretën e fuqisë punë
Lobuan tre dekada, më në fund Arabia Saudite lejon gratë që të drejtojnë makinat Mbreti Salman i Arabisë Saudite nxori një dekret, përmes të cilit lejon femrat që të ngasin makinën për herë të parë në
Duke filluar nga sot, gratë saudite do të mund të ngasin makinën Mbreti Salman lëshoi dekretin që u lejon grave të marrin lejen e qarkullimit me automjete. Arabia Saudite është vendi i
Arabia Saudite për herë të parë lejon femrat të shkojnë në stadium Arabia Saudite po feston 87 vjetorin e Mbretërisë me muzikë, shfaqje të valleve popullore dhe fishekzjarre, por po trego
Avionët ishin mbushur dhe të armatosur, si e ndaloi Trump një sulm të Arabisë Saudite ndaj Katarit Një telefonatë e Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump mendohet të ketë ndaluar të paktën tani për tani fillimin e një lu
Shpejtësi dhe çmenduri në Arabinë Saudite (VIDEO) Një video e postuar së fundmi tregon se si një burrë varet nga dritarja e një makine në ecje e sipër për të goditur një
Myslimanët shqiptar ngrenë flamurin e Skënderbeut në mes të Arabisë Saudite (FOTO LAJM) Ishte një debat i nxitur për qëllime të caktuara ai i djeshmi në lidhje me mbulimin ose jo të bustit të Gjergj Kastriot
Princi i Arabisë Saudite ankoron jahtin superluksoz në Portin e Durrësit, ja me kë do takohet (FOTO LAJM) Princ AlWaleed bin Talal bin Abdulaziz Al-Saud, anëtar i Familjes Mbretërore të Arabisë Saudite, ka ardhur me jaht ne po
Avionët e Arabisë Saudite vrasin 30 civilë në Jemen Të paktën 30 persona janë vrarë sot në një sulm ajror që e goditi një hotel në veri të kryeqytetit të Jemenit, Sana, njo
Tentativë vrasjeje princit të kurorës Saudite (VIDEO) Princi i kurorës i Arabisë Saudite dhe trashëgimtari i fronit në Riad, Muhamed bin Salman al Saud, i mbijetoi një atenta
Arabia Saudite planifikon plazhe luksoze në Detin e Kuq Arabia Saudite ka hartuar një projekt masiv zhvillimi turistik, që pritet t’i kthejë 50 ishuj dhe lokacione të tjera buz
Arabia Saudite ndalon hyrjen e avionëve të OKB-së në Sana Avionët luftarakë të Arabisë Saudite, kanë ndaluar futjen e avionëve të OKB-së në Sana, kryeqytetin e Jemenit. Sipas
Pas Katarit, Arabia Saudite akuzon Turqinë për mbështetje të terrorizmit Vendet arabe me në krye Arabinë Saudite i kanë vendosur një serë masash shtrënguese Katarit duke i kërkuar që të mos mbë
Arrestohet modelja që shëtiti me minifund në Arabinë Saudite (VIDEO) Modelja e cila u bë lajm në rrjetet sociale dhe arriti të “çmendë” njerëzit është arrestuar pasi eci me fustan të shkur
Shihni çfarë jete bëjnë fëmijët e pasur të Arabisë Saudite (FOTO LAJM) Duke filluar nga kafshët shtëpiake ekzotike, makinave luksoze dhe shtëpive miliona dollarëshe, jeta e fëmijëve të pasur
Mijëra deve ngordhin nga etja pasi u përzunë nga Arabia Saudite Mijëra deve kanë ngordhur nga uria dhe etja pasi u dëbuan nga Arabia Saudite për shkak të përplasjeve me Katarin. Di
Shullazi nxjerr sekretet: Ju tregoj kush ia mundësoi Jozefina Topallit udhëtimin në Arabinë Saudite Seanca e ballafaqimit mes Emiljano Shullazit dhe Ylvi Beqajt, i cilësuar si dëshmitari kyç për zbardhjen e kalimit të 20
Arabia Saudite refuzon ndërtimin e bazës turke: Nuk na duhet! Autoritetet saudite njoftuan sot se nuk iu nevojitet baza ushtarake turke në formë të asaj që ndodhet në Katar. Presi
Çavusoglu viziton Arabinë Saudite për krizën e Katarit Ministri turk i Punëve të Jashtme, Mevlut Çavusoglu mbërriti sot në Arabinë Saudite ku pritet të takohet me Mbretin Salm