999 rezultate për

saudite

U arrestua për korrupsion, shihni si po poshtërohet princi miliarder që vizitoi Shqipërinë (FOTO LAJM) Një foto e publikuar nga "Daily Mail" tregon momentin e arrestimit të 11 princave sauditë, ministra e zyrtarë të lartë,
Betaje e re në Lindjen e Mesme: Një princ arab sfidon hegjemoninë e Iranit Bernard Guetta Mund ta quash një njeri të vendosur. I emëruar Princ i kurorës dhe zëvendëskryeministër i Arabisë Saud
Arabia Saudite: Irani na goditi me raketë Arabia Saudite ka akuzuar Iranin se është përgjegjës për raketën e nisur nga Jemeni, që ra të shtunën në aeroportin e kr
Fevziu për arrestimin e princit saudit: Erdhi me jaht për të takuar Ramën Gazetari Blendi Fevziu ka vendosur të sqarojë nëpërmjet një analize arrestimin e princit Ualed Bin Talali në Arabinë Sau
Rrëzohet helikopteri në Arabinë Saudite, vdes princi dhe disa zyrtarë Mësohet se një helikopter është rrëzuar në Arabinë Saudite. Brenda në helikopter ndodhej një princ dhe zyrtarët e niv
Arrestohet princi miliarder i Arabisë Saudite që erdhi në Shqipëri (FOTO LAJM) Arabia Saudite ka njoftuar mbrëmë arrestimin e investitorit të shquar miliarder, Princit Alwaleed bin Talal. Në valë
Zyrtare: Në arabi lejohen edhe gratë në stadium Një ndryshim i madh do të ndodhë në botën e futbollit, në Arabinë Saudite. Pak kohë pasi në festën kombëtare disa javë m
Arabia Saudite jep 1 miliardë dollarë për argëtim hapësinor Qeveria saudite ka investuar 1 miliard dollarë në ndërmarrjet britanike Virgin Group të Richard Branson. Kontrata ësh
Arabia Saudite shkruan historinë! I jep shtetësinë një roboti (FOTO LAJM) Arabia Saudite sot ka shkruar historinë, duke i dhënë shtetësinë për herë të parë një roboti humanoid. Roboti, Sophia
Arabia Saudite "shkatërron" Mekën, planifikon modernizimin e saj (FOTO LAJM) Planet e Arabisë Saudite për modernizimin e Mekës duke ndërtuar një çati mbi faqen më të shenjtë të Islamit janë zbuluar
Qyteti i ri i Arabisë Saudite, Neom një investim prej 600 miliard dollarësh (FOTO LAJM) NEOM është zona e parë e pavarur e parë në botë që shtrihet në tre vende. Ajo është vendosur të bëhet një destinacion i
Zbulohen disa gurë misterioz në Arabinë Saudite përmes Google Earth (FOTO LAJM) Arkeologët kanë zbuluar 400 struktura misterioze të gurit në buzë të vullkaneve që mund të jenë mijëra vjet të vjetra në
Dhëndri saudit braktis nusen në ditën e dasmës, arsyeja do ju lë pa fjalë (FOTO LAJM) Një dhëndër në Arabinë Saudite u largua nga ceremonia e dasmës pasi babai i nuses ngulte këmbë që vajza e tij të shkonte
Arabi Saudite, sulm me armë në pallatin mbretëror Një sulm me armë në pallatin mbretëror në Arabinë Saudite ka lënë të vdekur dy rojet e sigurisë dhe 3 të tjerë të plagos
Mbretit të Arabisë Saudite i prishen shkallët prej ari të avionit në Moskë (VIDEO) Jeta e familjeve Mbretërore ndonjëherë mund të jetë jashtë çdo realiteti të një njeriu normal. Gjatë një vizite hist
Rusia dhe Arabia Saudite arrijnë marrëveshje ushtarake Presidenti rus, Vladimir Putin dhe mbreti Salmane i Arabisë Saudite, aleat tradicional i Uashingtonit, kanë nënshkruar n
Pas Turqisë, edhe Arabia Saudite merr raketat S-400 të Rusisë Arabia Saudite do të jetë shteti i dytë në Lindjen e Mesme që do të blejë raketat e avancuara të mbrojtjes ajrore S-400
Po mësonte makinën, humb jetën në aksident gruaja nga Arabia Saudite (FOTO LAJM) Një grua në Arabinë Saudite ka vdekur në një aksident me makinë ndërsa po mësonte si të ngiste, më pak se një javë pasi
A është emri juaj i "ndaluar" në Arabinë Saudite? Zbulojeni në listën e publikuar Ministria e brendshme e Arabisë Saudite ka ndaluar 50 emra që janë në kundërshtim me kulturën ose fenë e Mbretërisë, sip
Burri i dhuron gruas një Hummer pasi Arabia Saudite lejoi gratë në timon (VIDEO) Një video është shpërndarë në mënyrë virale mes përdoruesve të mediave sociale në Arabinë Saudite, që tregon një burrë v