999 rezultate për

saudite

Dhëndri saudit braktis nusen në ditën e dasmës, arsyeja do ju lë pa fjalë (FOTO LAJM) Një dhëndër në Arabinë Saudite u largua nga ceremonia e dasmës pasi babai i nuses ngulte këmbë që vajza e tij të shkonte
Arabi Saudite, sulm me armë në pallatin mbretëror Një sulm me armë në pallatin mbretëror në Arabinë Saudite ka lënë të vdekur dy rojet e sigurisë dhe 3 të tjerë të plagos
Mbretit të Arabisë Saudite i prishen shkallët prej ari të avionit në Moskë (VIDEO) Jeta e familjeve Mbretërore ndonjëherë mund të jetë jashtë çdo realiteti të një njeriu normal. Gjatë një vizite hist
Rusia dhe Arabia Saudite arrijnë marrëveshje ushtarake Presidenti rus, Vladimir Putin dhe mbreti Salmane i Arabisë Saudite, aleat tradicional i Uashingtonit, kanë nënshkruar n
Pas Turqisë, edhe Arabia Saudite merr raketat S-400 të Rusisë Arabia Saudite do të jetë shteti i dytë në Lindjen e Mesme që do të blejë raketat e avancuara të mbrojtjes ajrore S-400
Po mësonte makinën, humb jetën në aksident gruaja nga Arabia Saudite (FOTO LAJM) Një grua në Arabinë Saudite ka vdekur në një aksident me makinë ndërsa po mësonte si të ngiste, më pak se një javë pasi
A është emri juaj i "ndaluar" në Arabinë Saudite? Zbulojeni në listën e publikuar Ministria e brendshme e Arabisë Saudite ka ndaluar 50 emra që janë në kundërshtim me kulturën ose fenë e Mbretërisë, sip
Burri i dhuron gruas një Hummer pasi Arabia Saudite lejoi gratë në timon (VIDEO) Një video është shpërndarë në mënyrë virale mes përdoruesve të mediave sociale në Arabinë Saudite, që tregon një burrë v
Tetë gjëra që gratë ende nuk mund të bëjnë në Arabinë Saudite Mbreti Salman i Arabisë Saudite ka premtuar shumë reforma për femrat, por ka akoma vendime të rëndësishme që një grua në
Arabia Saudite lejon gratë në timon, plas euforia dhe sarkazma në internet Pak javë pasi një klerik i lartë saudit tha se gratë në vend nuk duhet të shtypen pasi kanë "një të tretën e fuqisë punë
Lobuan tre dekada, më në fund Arabia Saudite lejon gratë që të drejtojnë makinat Mbreti Salman i Arabisë Saudite nxori një dekret, përmes të cilit lejon femrat që të ngasin makinën për herë të parë në
Duke filluar nga sot, gratë saudite do të mund të ngasin makinën Mbreti Salman lëshoi dekretin që u lejon grave të marrin lejen e qarkullimit me automjete. Arabia Saudite është vendi i
Arabia Saudite për herë të parë lejon femrat të shkojnë në stadium Arabia Saudite po feston 87 vjetorin e Mbretërisë me muzikë, shfaqje të valleve popullore dhe fishekzjarre, por po trego
Avionët ishin mbushur dhe të armatosur, si e ndaloi Trump një sulm të Arabisë Saudite ndaj Katarit Një telefonatë e Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump mendohet të ketë ndaluar të paktën tani për tani fillimin e një lu
Shpejtësi dhe çmenduri në Arabinë Saudite (VIDEO) Një video e postuar së fundmi tregon se si një burrë varet nga dritarja e një makine në ecje e sipër për të goditur një
Myslimanët shqiptar ngrenë flamurin e Skënderbeut në mes të Arabisë Saudite (FOTO LAJM) Ishte një debat i nxitur për qëllime të caktuara ai i djeshmi në lidhje me mbulimin ose jo të bustit të Gjergj Kastriot
Princi i Arabisë Saudite ankoron jahtin superluksoz në Portin e Durrësit, ja me kë do takohet (FOTO LAJM) Princ AlWaleed bin Talal bin Abdulaziz Al-Saud, anëtar i Familjes Mbretërore të Arabisë Saudite, ka ardhur me jaht ne po
Avionët e Arabisë Saudite vrasin 30 civilë në Jemen Të paktën 30 persona janë vrarë sot në një sulm ajror që e goditi një hotel në veri të kryeqytetit të Jemenit, Sana, njo
Tentativë vrasjeje princit të kurorës Saudite (VIDEO) Princi i kurorës i Arabisë Saudite dhe trashëgimtari i fronit në Riad, Muhamed bin Salman al Saud, i mbijetoi një atenta
Arabia Saudite planifikon plazhe luksoze në Detin e Kuq Arabia Saudite ka hartuar një projekt masiv zhvillimi turistik, që pritet t’i kthejë 50 ishuj dhe lokacione të tjera buz