999 rezultate për

saudite

F1 zbulon kalendarin për sezonin e ardhshëm Formula 1 shpalli sot kalendarin për vitin 2021 në të cilin gara do të debutojë në Arabinë Saudite, dhe gjithashtu janë
Spanja përsërit Superkupën e çudive në Arabinë Saudite, ja formula Pandemia nuk do të ndalojë Superkupën e çuditshme të Spanjës. Federata Spanjolle e Futbollit ka përsëritur edhe në k
​Skifteri më i shtrenjtë në botë shitet për 170.000 dollarë Gjuetia me ndihmën e skifterëve ka një traditë të gjatë në Gadishullin Arabik dhe ata së bashku me kuajt konsiderohen ka
WSJ: Orgjia 50 milion dollar me 150 modele e princit fuqiplotë të Arabisë Saudite (VIDEO) "Blodd and Oil" është libri i dy gazetarëve të “Wall Street Journal”, ku kanë zbuluar të dhëna tronditëse në lidhje më j
Ozil mendon largimin nga Arsenali, oferta faraonike nga Arabia Saudite "trullos" gjermanin Ofertë faraonike nga Arabia Saudite për Mesut Ozil. Prej kohësh mesfushori turko-gjerman kërkon të largohet nga Arsenali
Nis me kufizime strikte anti-COVID Haxhi në Mekë Pelegrinët myslimanë kanë filluar haxhin vjetor në qytetin e shenjtë të Mekës, në kushte që nuk ishin parë asnjë herë më
Bllokohet shitja e Newcastle? Arabia Saudite anulon licencën e beIN Sports Shitja e Newcastle United është vështirësuar edhe më shumë, pasi Arabia Saudite ka anuluar licencën e beIN Sports, që ka
Hasi, kandidat për stolin e Fenerbahçes Besnik Hasi është një nga kandidatët për t’u bërë trajner i gjigantit turk, Fenerbahçe, kanë raportuar të mërkurën mediu
Kufizohen vizitat në Meke, kush do mundë të kryejë Haxhin këtë vit Arabia Saudite ka marrë masat për mbrojtje nga koronavirusi duke lejuar rreth 1000 besimtarë të kryejnë haxhin në Mekë g
E bukur dhe e guximshme, njihuni me princeshën arabe që ka thyer rregullat e sheikëve (FOTO LAJM) Deena Abdulaziz Al-Saud është princesha e Arabisë Saudite. Ndryshe nga banorët e zakonshëm të vendit, ajo nuk vesh as hi
Do të shitet apo jo Newcastle? Këtë javë vendoset gjithçka Gjithcka do të vendoset këtë javë sa i përket shitjes së klubit të Neëcastle. Lajmin e jep revista amerikane e biznes
E bukur dhe e guximshme, njihuni me princeshën arabe që ka thyer rregullat e sheikëve (FOTO LAJM) Deena Abdulaziz Al-Saud është princesha e Arabisë Saudite. Ndryshe nga banorët e zakonshëm të vendit, ajo nuk vesh as hi
Arabia Saudite rihap xhamitë, por jo Meken Arabia Saudite ka rihapur xhamitë të dielën për herë të parë pas më shumë se dy muajsh të masave kufizuese si pasojë e k
Dështon shitja e Newcstle? Del një problem tjetër Shitja e klubit të Newcastle për shifrën e 336 milionë eurove te princi i Arabisë Saudie Mohamed bin-Salman ka rrezik të
Sheikët po hasin probleme për blerjen e Newcastle, 10 klube të Premierligës dalin kundër Sheikët nuk po arrijnë të blejnë plotësisht Neëcastle edhe psë është shumë pranë. Momentalisht po përballet me kundërsht
Bllokohet shitja e Newcastle? Premierliga po mendon të bllokojë shitjen e Newcastle pasi u zbulua se Arabia Saudite mbetet në listën e zezë për pirate
E fejuara e gazetarit të vrarë kërkon të ndalohet shitja e Newcastle, shkak krimet e kryera ndaj burrit të ndjerë E fejuara e gazetarit të vrarë në Turqi në vitin 2018, Jamal Khashoggi ka kërkuar nga Premierliga që të parandalojë shit
Një nga njerzit më të pasur të botës, njihuni me princin e Arabisë Saudite që ka blerë Newcastle (FOTO LAJM) Newcastle United së shpejti do të jetë nën pronësi të princit të kurorës së Arabisë Saudite, Mohammed bin Salman. Ai
Pelegrinazhi në Meke, çfarë po ndodh si pasojë e koronavirusit (FOTO LAJM) Paniku nga përhapja e koronavirusit ka bërë që Qabja në Meke ku besimtarët muslimanë kryejnë ritualet fetare të mbyllet.
Arrestohen tre princër në Arabinë Saudite, mes tyre vëllai i Mbretit Arabia Saudite ka arrestuar tre princa një ditë më parë. Lajmi u dha nga Wall Street Journal, e cila e konsideroi këtë s