999 rezultate për

sassuolo

Sassuolo gjunjëzon Lacion në Romë (VIDEO) Sassuolo ka rezultuar vërtetë surprizë në ndeshjen mes Lacios dhe ekipit të Sassuolos të luajtur në Romë. Ekipi i Sas
Hysaj më i dobëti në fushë ndaj Sassuolos Hysaj është vlerësuar si futbollisti më i dobët në fushë në ndeshjen e fituar mbrëmë ndaj Sasuolos. Gazeta më e madhe në
Mancini i ashpër: Disa lojtarë duhet të japin më shumë Interi kthehet nga Bergamo me vetëm një pikë, edhe kjo meritë e madhe e Samir Handanovic. Trajneri i zikaltërve, Robert
Partizani në gjurmët e një gjiganti italian Partizani kërkon të formojë një skuadër për titullin kampion. Objektivi i radhës për drejtuesit e "demave të kuq" është
Sassuolo vazhdon me fitore, mund Lazion (VIDEO) Sassuolo arrin të triumfojë në shtëpi, duke fituar 2­-1 kundër Lazios. Për vendasit kjo është fitoja e parë në përballje
Milani fiton trofeun TIM (VIDEO) Milani ka dalur fituese nga përballja me Sassuolon duke e fituar trofeun TIM miqësor parasezonal. I pari shënoi Dunca
Milan-Inter-Sassuolo kërkojnë Trofeun Tim (FORMACIONET) Sonte në mbrëmje do të zhvillohet edicioni i 15 -të i trofeut "Tim", teksa skuadrat pjesëmarrëse do të jenë Milan, Inte
Lazio-show, tripletë ndaj Sassuolos (VIDEO) Vijon ecuria pozitive e Lazios në Serie A. Skuadra e Stefano Piolit ka fituar edhe në ndeshjen e javës së 25 në transfer
Barça, Braida monitoron 3 sulmues në Serie A (FOTO LAJM) Drejtori Sportiv i Barcelonës Ariedo Braida ka nisur menjëherë punën. Ai ka qënë dje në "Mappei Stadium" për të ndjekur
Sassuolo zhyt Interin në krizë (VIDEO) Humbja e dytë rradhazi për Interin e Roberto Mancinit. Pas disfatës të një jave më parë kundër Torinos në "San Siro" sot
Kupa e Italisë, formacionet e mundshme të Milan-Sassuolo (FOTO LAJM) Rinis Kupa e Italisë me ndeshjen e fazës së 1/8-ve. Ndeshja e parë do të jetë ajo e sotmja mes Milanit dhe Sassuolos, me
Serie A, rënditja pa gabimet arbitrale Paddy Power ka publikuar kundërklasifikimin e Serie A edhe pas ndeshjeve të javës së 17, në të cilin nuk përfshihen gabi
Sassuolo shokon Milanin në "San Siro" (VIDEO) Milani e ka nisur në mënyrën më të keqe të mundshme vitin 2015. Skuadra e Filippo Inzaghit është mposhtur në "San Siro"
Inzaghi: I lumtur që kam Cercin Në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes së parë të vitit të ri atë ndaj Sassuolos, të martën, në orën 15:00, në “Sa
Nga Real Madrid te Sassuolo, ja programi i fundvitit për Milanin Pas ndeshjes me Romën tekniku i Milanit Filippo Inzaghi i ka dhënë një javë pushim skuadrës së tij. Por sipas asaj që sh
Roma shpëton në fund (VIDEO) Roma ka barazuar me rezultat 2-2 ndaj Sassuolos në Olimpico, pasi arriti që të kthehet nga disavantazhi dhe të barazojë
Java 13, rënditja e Serie A pa gabimet arbitrare Edhe pas javës së 13 vijon kundërklasifikimi i Paddy Power, klasifikimi i Serie A që nuk merr për bazë gabimet arbitrare
S'ka fitues në Chievo-Lazio, Sassuolo përmbys Veronën (VIDEO) Lazio nuk arrin të gjejë fitoren pas dy humbjeve radhazi duke u ndalur në barazim nga Chievo në Bentegodi. Skuadra bardh
Serie A, ja rënditja pa gabimet arbitrare Vijon kundërklasifikimi i Paddy Power, klasifikimi i Serie A që nuk merr për bazë gabimet arbitrare. Sipas moviolës së j
Nuk shënon prej 14 shtatorit, "kryqëzohet" Icardi Koha për Mauro Icardin ka ndaluar në 14 shtator, ditë në të cilën realizoi tripletën ndaj Sassuolos duke shfaqur reperto