999 rezultate për

santiago

Kur "Santiago Bernabeu" duartrokiste Del Pieron dhe Pirlon (VIDEO) Vetëm tre futbollistë kundërshtarë kanë mundur të fitojnë duartrokitjet e tifozëve në "Santiago Bernabeu". Dhe dy prej t
Bilbao e Barça gjejnë akordin: Finalja në "Santiago Bernabeu" Mund të jetë "Santiago Bernabeu" stadiumi ku do të luhet finalja e Copa del Rey 2015, Athletic Bilbao-Barcelona. Sipas a
Finalja e Copa del Rey, Reali refuzon të japë "Bernabeu"-n Është kthyer në çështje në Spanjë stadiumi ku do të luhet finalja e 30 majit në Copa del Rey. Edhe pse Federata Spanjoll
Real Madrid-Villarreal, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Real Madrid do të synojë ta çojë sërish në 4 pikë avantazhin ndaj Barcelonës në tabelën e klasfikimit të La Ligas kur të
"Santiago Bernabeu", gjykata rrëzon projektin e Perez (FOTO LAJM) Gjykata e Lartë e Drejtësisë në Madrid (TSJM) ka anulluar projektin e 15 nëntorit 2012, i diktuar nga Këshilli bashkiak
"Santiago Bernabeu" do të quhet "Abu Dhabi Bernabeu" Sipas asaj që shkruan gazeta spanjolle "AS", stadiumi mitik i Madridit "Santiago Bernabeu" do të quhet "Abu Dhabi Bernab
Real Madrid, Lucas Silva: Realizova ëndrrën Lojtari më i ri që i është bashkuar Realit të Madridit, mesfushori Lucas Silva, deklaroi se transferimi te klubi kampion
CR7 përqafon mysafirin special të "Santiago Bernabeu"-t (FOTO LAJM) "Santiago Bernabeu" ka patur një mysafir shumë special gjatë ndeshjes së djeshme Real Madrid-Liverpool. Në tribunën e mi
"Santiago Bernabeu" me emër të ri për 425 milionë euro? Për para bëhet gjithçka... Një zbulim interesant vjen nga gazetari spanjoll Eduardo Inda, ish-drejtor i "Marca", sipas t
Real-Barça, 14 Champions dhe 1.3 miliard euro Në tapetin e blerët të stadiumit "Santiago Bernabeu" do të zbresin në fushë yjet e futbollit botëror. Në tempullin madri
"Santiago Bernabeu", tifozët shpërthejnë ndaj Casillasit (VIDEO) Humbja për të dytin vit rradhazi në "Santiago Bernabeu" përballë Atletico Madrid në derbin e kryeqytetit spanjoll, nuk ë
Ancelotti: Start i dobët, por do rregullojmë gjithçka Pas dështimit në Superkupën e Spanjës, Real Madrid mori një tjetër goditje të rëndë nga Atletico madrid në javën e tretë
Real Madrid, Navas: Unë titullar? Mendoj të punoj fort Real Madrid njoftoi në mënyrë zyrtare blerjen e Keylor Navas. Klubi merengues publikoi në faqen e tij zyrtare komunikatë
"Santiago Bernabeu", lamtumira e fundit për Di Stefano FOTO LAJM) Bota madrilene dhe jo vetëm i jep lamtumirën e fundit Alfredo Di Stefanos, i cili u nda dje nga jeta në moshën 88-vjeçar
Shënon Kili, oshëtimë e llahtarshme në Santiago (VIDEO) Kryeqyteti i Kilit ndalet për të ndjekur ndeshjen e Kombëtares. Duket një metropol i braktisur derisa Aranguiz shënon go
Pas 4 vjetësh, ku është Interi i Tripletës? (FOTO LAJM) Katër vjet më parë Interi përjetonte një prej netëve më mgjaike të historisë së tij, ndërsa tifozët zikaltër natën më të
Trajtim mjekësor për bebet mbipeshë (FOTO-LAJM) Spacialistët e Fondacionit Gorditos de Corazon po trajtojnë dy bebet kolumbiane që kanë probleme me mbipeshën në përpjek
Bayern Munchen-Real Madrid, a e dini se... 1. Pep Guardiola është përballur 16 herë ndaj Real Madrid që nga viti 2008. Bilancet e tij ndaj “Galaktikëve” janë: 9 fi
Real Madrid-Barcelona, formacionet (FOTO LAJM) E gjithë bota e futbollit dhe jo vetëm do ti ketë sytë sot në mbrëmje nga "Santiago Bernabeu, stadiumi mitik i Madridit,
6 fitoret e mëdha të Barçës në "Santiago Bernabeu" (FOTO LAJM) Si rrallë herë në sezonet e fundit Real Madrid vjen favorit në "El Clasico"-n përballë Barcelonës. Blaugranat kanë domin