999 rezultate për

sanremo

U gëzuat kot, Georgina e Ronaldos nuk vjen për 25 mijë euro në Sanremo Pas Monica Bellucci-t, e cila konfirmoi se nuk do të marrë pjesë në festivalin e Sanremos, pavarësisht se ishte përzgjed
Shifra marramendëse, sa do të paguhet Alketa Vejsiu në Sanremo (FOTO LAJM) Monica Belluci, Antonella Clerici, Sabrina Salerno, Giorgina Rodriguez e Alketa Vjesiu, janë disa prej figurave të njohu
Për një arsye madhore, Monica Bellucci i thot jo Sanremos (FOTO LAJM) Në edicionin e tij të 70-të, festivali italian i këngës ua ka lënë të gjithë pushtetin grave. Janë plot 10 femrat (të
Çfarë nuk thanë për Alketën në Sanremo, reagon vetë moderatorja (FOTO LAJM) Alketa Vejsiu u përfol shumë për faktin se do të bashkëprezantojë Sanremon këtë vit. Ajo u shpreh e emocionuar për kë
Pas Alketa Vejsiut, një tjetër shqiptare në "Sanremo" (FOTO LAJM) Dua Lipa do të jetë e ftuara speciale e “Sanremo”-s. Këngëtarja është e dyta nga vajzat me origjinë shqiptare që do t
Do të prezantojë këtë vit Sanremo-n, si e uroi i vëllai publikisht Alketa Vejsiun (FOTO LAJM) Moderatorja Alketa Vejsiu lajmëroi vetëm disa orë më parë në llogarinë e saj në Instagram se ëndrra e saj është bërë rea
Gazetarja e njohur dhe e fejuara e Ronaldos, prezantuese në Sanremo (FOTO LAJM) Festivali i këngës italiane në Sanremo, këtë vit do të prezantohet nga një figurë tepër e njohur e televizionit në Apeni
Olti Curri tregon "mikun" e Alketës që e futi në Sanremo, ajo i bën bllok! (FOTO LAJM) Tashmë është bërë zyrtare: Alketa Vejsiu do bashkëprezantojë në “Sanremo 2020”. Lajmi po bën bujë në mediat shqiptare as
"Po qaj me lot gëzimi", Alketa Vejsiu do të prezantojë Sanremon (FOTO LAJM) Alketa Vejsiu ka realizuar ëndrrën e saj për të prezantuar festivalin prestigjioz të Sanremos këtë vit. Lajmin e ka bërë
“Nuk dua të jem më prostitutë”, arrestohen tre shqiptarët që shfrytëzuan të renë Tre vëllezër shqiptarë dhe një shtetas italian janë vënë në pranga pasi akuzohen për shfrytëzim prostitucioni, rrëmbim d
Veliaj i dhuron "Çelësin e Qytetit" fituesit të Sanremos, Ermal Meta Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj priti sot në një takim të veçantë fituesin e Sanremos, këngëtarin shqiptar
Fitoi festivalin e Sanremo-s, italianët i gjejnë sozinë futbollist këngëtarit shqiptar (FOTO LAJM) Ermal Meta u shpall fitues në festivalin e Sanremo-s, së bashku me këngëtarin, Fabricio Moro, me këngën “Non mi avete fa
Triumfi i Ermal Metës në Sanremo gëzon ish-kryeministrin e Shqipërisë Ish-Kryeministri Sali Berisha me anë të një postimi në Facebook ka reaguar në lidhje me çmimin e parë të fituar nga këng
Kush është Ermal Meta, shqiptari që rrëmbeu kupën e Sanremos (VIDEO) Ermal Meta ia doli të fitojë pas shumë peripecishë kupën e Sanremos duke bërë krenar gjithë shqiptarët nëpër botë. M
Triumfoi në Sanremo, kujt ia dedikon çmimin Ermal Meta (VIDEO) Këngëtari me origjinë shqiptare bashkë me Farbizio Moro rrëmbyen çmimin e parë në Sanremo. Me çmimin në dorë e plot
Bëri krenar çdo shqiptar, Ermal Meta triumfon fuqishëm në Sanremo Kantautori shqiptar, Ermal Meta dhe Fabrizio Moro kanë rrëmbyer pas shumë peripecish, çmimin e madh te Sanremos. Këng
Sonte shpallet fituesi i Sanremo, do të ketë fat këngëtari shqiptar? Sanremo sot do të shpallë fituesin e rrugëtimit 5-ditor. Edhe pse pati akuza për plagjiaturë, për këngëtarin sqiptar
RAI vendos: Kënga e Ermal Metës vazhdon garën në Sanremo Siç u njoftua ditën e kaluar, kënga e tij “Non mi avete fatto niente” në bashkëpunim me Fabrizio Moro është konsideruar
Bie akuza ndaj Ermal Metës për plagjiaturë, RAI: Kënga mbetet në konkurrim Këngëtari shqiptar Ermal Meta dhe ai italian Fabrizio Moro, janë akuzuar për plagjiaturë pas prezantimit të këngës “Non
Ermal Meta rrezikon përjashtimin nga Sanremo (VIDEO) Këngëtari shqiptar Ermal Meta marri pjesë sërish në Sanremo. Vitin e kaluar Meta u rendit i treti në festivalin më të rë