999 rezultate për

sampdorias

Allegri: Kaos nëse nuk fitojmë me Sampdorian Skuadra e Massimiliano Allegrit edhe pse shmangu "in extremis" për të dytën herë radhazi humbjen në transfertë, kundër S
Juve thyen tabunë Samp, reportazh fotografik (FOTO LAJM) Nëse Milan e nisi me humbje sezonin e ri në Serie A Juventusit i mjaftoi një gol i sulmuesit të saj të ri, Carlos Tevez,
Arrihet akordi, Andrea Poli te Milan Andrea Poli rikthehet në Milano, jo në anën zikaltër por në spondën kuqezi. Kështu mesfushori i Sampdorias, do të jetë g
Dëmtohet Palacio, Inter pa sulmues Nuk pati kohë të festonte dygolëshin ndaj Sampdorias pasi vijnë lajmë të këqia për Rodrigo Palacio. Sulmuesi argjentinas
Nagatomo: Të rikthehem ndaj Juves Mbrojtësi i Interit, Yuto Nagatomo, mendon që të kthehet në kohë për ndeshjen “Derbi D’Italia” ndaj Juventusit ndeshje q
Gishti i mesit për Burdisson, Delio Rossi pendohet (FOTO LAJM) Trajneri i Sampdorias, Delio Rossi, kërkon të shuajë polemikat e përballjes me Romën, duke kërkuar falje për gjestin e p
Tifozi më besnik që ekziston (FOTO LAJM) Të hënën u luajtën dy ndeshjet e prapambetura të kësaj jave të Serisë A, ku Lacio barazoi pa gola në transfertën kundër
4 "magjistarët" e pankinave italiane (FOTO LAJM) Është Massimo Carrera trajneri që në këtë fillimsezoni në Serie A ka arritur të bëjë të luajë më bukur skuadrën e tij. K
Cassano drejt Sampdorias Zbulohet arsyeja e irritimit të Antonio Cassanos me drejtuesit e Milanit si dhe skenari më i mundshëm i të ardhmes së su
Didier Deschamps trajneri i ri i Francës Didier Deschamps ulet zyrtarisht në stolin e kombëtares së Francës pas eksperiencës së Laurent Blanc të mbyllur në çerek
Nesta mungon në ndeshjen kundrejt Sampdorias Mrojtësi i Milanit,Alessandro Nesta do të mungojë në ndeshjen kundrejt Sampdorias pasi vazhdojnë akoma problemet tek këm
Pato: Dua që "San Siro" të jetë përplot kundër Sampdorias Kjo do të jetë një ndeshje tejet e rëndësishme për kuqezinjtë në garën për titullin kampion, e ku trajneri Masimiliano A
Serie A: Fitore e Romes dhe Sampdorias (VIDEO) Kater gola të Romës në ndeshjen me Palermon. Edhe Sampdoria ka shënuar fitore në ndeshjen me F