999 rezultate për

salvi

Ermal Meta i përgjigjet Salvinit: E frikshme kjo që po ndodh Kur ishte fëmijë, Ermal Meta mbërriti në Bari si një emigrant. Italia i dha një mundësi dhe sot ai është një nga kantaut
Në këto data mund të luhen ndeshjet e shtyra pas tragjedisë në Xhenova Tragjedia e shembjes së një ure në Xhenova dëtyroi që të shtyheshin dy ndeshje të rëndësishme të ligës italiane, përkatë
Ministri i Brendshëm kapet mat me prezantuesen, përkëdhelje të nxehta në plazh (FOTO LAJM) Puthje dhe pasion nën ombrellë për ministrin e Brendshëm italian ne Romagna. Pushime komplet italiane për Matteo Salvini
Vendet e BE-së pranojnë emigrantë të shpëtuar në Mesdhe Pesë vende evropiane kanë rënë dakord të pranojnë një pjesë të gati 450 emigrantëve që po transportohen nga dy anije ush
Salvini kërkon mbylljen e porteve dhe për anijet e misioneve ndërkombëtare Ministri i Brendshëm italian Matteo Salvini ka vendosur të ndërmarrë një tjetër masë shtrënguese për bllokimin e fluksit
Shqiptari i bën portret Matteo Salvinit, ai i përgjigjet (FOTO LAJM) Artisti shqiptar Leonard Lesaj, i ka bërë një portret Ministrit të Brendshëm të ltalisë, Matteo Salvini. Portreti i pun
Përfundimisht Italia i thotë "JO" emigrantëve "Emigrantët e shpëtuar nga anijet e drejtuara nga organizatat joqeveritare nuk do të lejohen në Itali", ka thënë Ministr
Pas emigrantëve, Salvini u shpall "luftë" romëve që jetojnë në Itali Ministri i Brendshëm italian, njëkohësisht dhe zëvendës/kryeministër në qeverinë Conte vijon reformat e programit të qev
Italia mbyll portet për emigrantët, Salvini: As të mos e provojnë Matteo Salvini, ministri i Brendshëm antiemigracion i Italisë paralajmëroi anijet humanitare që transportojnë emigrantë
Ç'do bëhet me shqiptarët në Itali? Qeveria e re: Do dëbojmë 500 mijë emigrantë Çfarë mund të ndryshoje për ata atje dhe për vetë Shqipërinë? Matteo Salvini, në qeverinë e Guiseppe Contes do të drejto
Pas betimit, kërcënon ministri italian: Emigrantët, do t'i kthejmë nga kanë ardhur Menjëherë pas betimit të kabinetit të ri qeveritar në Itali, ministri i Brendshëm, Matteo Salvini është shprehur se një
Merr fund kriza politike në Itali, betohet Kryeministri i ri Merr fund zyrtarisht kriza politike në Itali. Kryeministri i ri Giuseppe Conte po bën betohet si kreu i ri i qeverisë it
Conte pranon postin e kryeministrit, betohet nesër në orën 16:00 Kryeministri Giuseppe Conte pranoi caktimin dhe paraqiti listën e ministrave në krye të Shtetit. Betimi i qeverisë së re
“5 Yjet” dhe “Lega Nord” bien në marrëveshje për qeverinë e re të Italisë Pas një sërë diskutimesh më në fund është arritur marrëveshja për ndarjen e ministrive më të rëndësishme të qeverisë "Le
Itali, forcat politike në prag të marrëveshjes për kryeministrin e ri Kreu i Ligës (ekstremi i djathtë), Matteo Salvini, njoftoi sot një marrëveshje për formimin e qeverisë së ardhshme itali
Italia me qeveri të re, ‘5 yjet’ dhe Lega Nord bien dakord. Flasin Salvini e Di Maio Më në fund Italia duket se do të ketë një qeveri të re. Lëvizja ‘5 Yjet’ dhe ‘Lega Nord’, duket se kanë rënë dakord p
Qeveria italiane, Salvini e Di Maio vendosin këtë të dielë Kur italianët shkuan në zgjedhje në fillim të marsit, mesazhi ishte i qartë dhe i fortë: Është koha që partitë që kanë d
Qeveria e re në Itali, Di Maio dhe Salvini drejt nënshkrimit të marrëveshjes Liderët e Lëvizjes 5 Yjet dhe Lega Nord kanë intensifikuar përpjekjet për formimin e qeverisë së re. Di Maio dhe Salvin
Matteo Salvini: Historia e suksesit të ekstremit të djathtë të Italisë Kreu i Lega Nord, Matteo Salvini ka thënë se ka një "të drejtë" për të qeverisur Italinë pasi ka fituar 17 përqind të vo
Ethet e zgjedhjeve përfshijnë Italinë, grushta dhe dhunë në Milano Milano u përfshi nga trazirat të shtunën, kur grupe antifashiste u përleshen me policinë. Protestuesit që zhvilluan një