999 rezultate për

salvi

Shpërthim i fuqishëm në selinë e "Lega Nord" të Salvinit, kush janë autorët Selia e “Lidhjes” në Ala të Trentinos jugore është shkatërruar nga një sulm me bombë artizanale. Mediat italiane rap
Gafa e Salvinit, publikon intervistën e një mafiozi Si Ministër i Brendshëm i Italisë, Matteo Salvini, ka armë të forta të betejës së tij politike, luftën kundër emigrantëv
Salvini i përgjigjet Gjermanisë: Do mbyllim aeroportet për charterat me azilantë Zëvendës kryeministri italian njëherësh ministër i Brendshëm Matteo Salvini reagon sot ashpër ndaj informacioneve të ard
Salvini: Karabinierët që vranë shqiptarin meritojnë medalje Zv/kryeministri dhe ministri i Brendshëm italian, Matteo Salvini, thotë se dy karabinierët dhe roja e sigurisë që vranë
"Unë flas vetëm me persona esëll" Salvini reagon ndaj Juncker Kryetari i Komsionit Europian Jean Claude Juncker një ditë më parë ka krahasuar të ardhmen e Italisë me krizën greke, po
Ndryshime radikale në sistemin e emigracionit në Itali Italia ndodhet në prag të një ndryshimi radikal në sistemin e emigracionit e në të drejtën e marrjes së nënshtetësisë it
“Përdor metoda fashiste të viteve ‘30” “Salvini përdor metoda të fashistëve të viteteve ‘30”. Kështu shprehet ministri i Jashtëm i Luksemburgut, Jean Asselborn
Salvini e tepron... krahason emigrantët me skllevërit Zëvendëskryeministri italian, Matteo Salvini, duket se ka shkuar shumë larg, duke i krahasuar emigrantët afrikanë me skl
"M*t", plas sherri LIVE mes kryeministrit italian dhe atij të Luksemburgut (VIDEO) Një qenë një përplasfje e fortë ajo mes kryeministrit të Italisë Matteo Salvini dhe atij të Luksemburgut Jean Asselborn
Salvini: Zgjedhjet, mundësia e fundit për të shpëtuar Europën Ministri i Brendshëm italian, Matteo Salvini i sheh zgjedhjet europiane të muajit maj si një mundësi për forcat e ekstre
Blair takim me Salvinin për gazsjellësin TAP Ish-kryeministri britanik Tony Blair ka zhvilluar një takim me liderin populist italian, Matteo Salvini ku ka diskutuar
Matteo Salvini "turbullon" Festivalin e Venecias Regjisori i njohur kinematogragik, amerikani Spike Lee, njëkohësisht skenarist producent e fitues i çmimit Oskar për kar
Salvini: Emigrantët do zbresin nga anija. Falenderojmë Shqipërinë, Francës t'i vijë turp Ministri i Brendshëm, i Italisë Matteo Salvini ka deklaruar se në orët në vijim të gjithë emigrantët që janë të bllokuar
Ermal Meta i përgjigjet Salvinit: E frikshme kjo që po ndodh Kur ishte fëmijë, Ermal Meta mbërriti në Bari si një emigrant. Italia i dha një mundësi dhe sot ai është një nga kantaut
Në këto data mund të luhen ndeshjet e shtyra pas tragjedisë në Xhenova Tragjedia e shembjes së një ure në Xhenova dëtyroi që të shtyheshin dy ndeshje të rëndësishme të ligës italiane, përkatë
Ministri i Brendshëm kapet mat me prezantuesen, përkëdhelje të nxehta në plazh (FOTO LAJM) Puthje dhe pasion nën ombrellë për ministrin e Brendshëm italian ne Romagna. Pushime komplet italiane për Matteo Salvini
Vendet e BE-së pranojnë emigrantë të shpëtuar në Mesdhe Pesë vende evropiane kanë rënë dakord të pranojnë një pjesë të gati 450 emigrantëve që po transportohen nga dy anije ush
Salvini kërkon mbylljen e porteve dhe për anijet e misioneve ndërkombëtare Ministri i Brendshëm italian Matteo Salvini ka vendosur të ndërmarrë një tjetër masë shtrënguese për bllokimin e fluksit
Shqiptari i bën portret Matteo Salvinit, ai i përgjigjet (FOTO LAJM) Artisti shqiptar Leonard Lesaj, i ka bërë një portret Ministrit të Brendshëm të ltalisë, Matteo Salvini. Portreti i pun
Përfundimisht Italia i thotë "JO" emigrantëve "Emigrantët e shpëtuar nga anijet e drejtuara nga organizatat joqeveritare nuk do të lejohen në Itali", ka thënë Ministr