999 rezultate për

salvi

Vendi në krizë, zv/kryeministri paralajmëron zgjedhje të parakohëshme Italia ka hyrë në krizë të thellë politike. Një gjë e tillë u konfirmua edhe pas takimit të sotëm midis kryeministrit It
U shfrytëzua si prostitutë tani vuan nga kanceri, shqiptarja kërkon nënshtetësi italiane Emigrantja shqiptare Alma Sejdini që prej shumë vitesh jeton në Leçe të Italisë, e ku të gjithë e njohin me emrin Adelin
Italia dhe Malta propozojnë qendër emigrantësh në Shqipëri dhe Tunizi Tension në Helsinki midis vendeve të BE-së për çështjen e emigrantëve. Nga njëra anë Italia dhe Malta dhe nga ana tjetër
Matteo Salvini mohon akuzat se partia e tij u financua nga rusët Zëvendëskryeministri i Italisë, Matteo Salvini mohoi të mërkurën një raport ku thuhet se partia e tij kishte kërkuar mi
Vuri bast me motociklistin, zv/kryeministri italian kërkon të arrestojë Balotellin Zëvendëskryeministri i Italisë, Mateo Salvini, ka bërë thirrje që Mario Balotelli të arrestohet për shkak se i kishte of
Kriza politike në Shqipëri, Meta bisedë telefonike me zv.kryeministrin e Italisë (VIDEO) Ministri i Brendshëm por njëkohësisht edhe zv.kryeministri i Italisë, Matteo Salvini ka folur ditën e sotme për situatën
Shkatërrohet banda italo-shqiptare, Salvini: Asnjë tolerancë ndaj kriminelëve Antimafia italiane në bashkëpunim me Policinë e Firences kanë shkatërruar mëngjesin e sotëm një bandë që trafikonte lënd
Salvini nuk mjaftohet nga suksesi, kërkon të jetë lideri i nacionalistëve evropianë Lideri nacionalist italian Matteo Salvini, pasi që ka siguruar një fitore të madhe në zgjedhjet e Parlamentit Europian j
Demokrati gëzohet pa masë nga fitorja e Salvinit Ish-deputeti i PD Tritan Shehu përmes një statusi në “Facebook” ka uruar të djathtën për fitoren që ka arritur në zgjedh
Salvini: Milani nuk ka më Gulit dhe Vam Basten në fushë Ministri tifoz i Milanit, Mateo Salvini, ka folur për "Rai Radio 1" për skuadrën e tij të zemrës, duke dhënë mendimin e
Zarf me plumb, kërcënohet Matteo Salvini Një zarf me një plumb brenda i është dërguar ministrit të Brendshëm të Italisë, Matteo Salvini, pak ditë para zgjedhjeve
Salvini përgjigjet nëse i vjen keq që u plagos një shqiptar i mitur Ministri i Brendshëm italian Salvini ka reaguar në lidhje me plagosjen e 16-vjeçarit shqiptar, i cili u qëllua me armë z
Pamje të rënda! Shqiptarë e nigerianë përleshen në Itali, Salvini: Largoni banditët Tre emigrantë në Itali janë përleshur mes tyre me sende të forta. Ngjarja ka ndodhur në qytetin Ferrara, ku sipas mediav
Salvini kërkon të bëhet udhëheqës i të djathtëve në BE Mateo Salvini, zëvendëskryeministër i Italisë dhe do të organizojë një mbledhje të partive të ekstremit të djathta europ
Salvini: "San Siron" e kam në zemër, por dua një stadiumi të ri Ministri i Brendshëm Italian Matteo Salvini, është i interesuar të ketë një stadium të bukur, të sigurt, dhe një zonë e
Do t'i heq të gjitha! Salvinin e gjen belaja me modelen italiane (FOTO LAJM) Francesca Cipriani është një modele dhe prezantuese me famë sa i përket lakuriqësisë në mediat italiane. Për t'i sht
Humbja e Milanit "tërbon" ministrin Salvini, kujt ia lë fajin Humbja e derbit kundër Interit, duket se ka lënë një shije të hidhur tek të gjithë tifozët e Milanit. Ndër ta është
Matteo Salvini i thotë ‘Po’ punësimit të 30 850 emigrantëve Zëvendëskryeministri Matteo Salvini i ka thënë “Po” punësimit të mijëra emigrantëve. Përmes një dekreti, ministri i Bren
Basketbollistja ironizon Salvinin: Që të kesh sukses, duhen të pasme (FOTO LAJM) Valentina Viglali është një nga femrat më seksi në Itali. Ajo shpesh herë poston foto pothuajse nudo në Intagramin e saj
Binjakët kriminelë që nuk i dënojnë dot çmendin edhe Salvinin (FOTO LAJM) Historia e binjakëve të ngjashëm shqiptarë, që nuk mund të dënohen dot edhe pse kanë kryer disa vjedhje të bujshme në It