999 rezultate për

rugova

“Paguani vendparkimin me 1 sms”, ja 30 rrugët e kryeqytetit ku do nisë zbatimi Pas pilotimit me sukses të projektit për parkimin me SMS në dy prej rrugëve të kryeqytetit, Bashkia e Tiranës e ka shtri
Rugova e dinte se Çakorri është pjesë e Kosovës... Pedagogu Florim Isufi, ka publikuar një hartë në profilin e tij për të mbështetur tezën se me marrëveshjen për Demarkaci
Kush do të jetë kandidati i LDK-së për Prishtinën? Ndërkohë që mediat në Kosovë kanë filluar të përmendin emra për kandidatët eventual që do të kandidojnë për kryetar të P
Kur Gadafi i shkruante letra presidentit Rugova: I dashur vëllai im Ibrahim Rugova... Pas Marrëveshjes së Dejtonit në vitin 1995 dhe fundit të luftërave në Bosnjë e Kroaci, bilanci ishte tragjik. Serbët
Ja çfarë mendon Thaçi për ish-presidentin Ibrahim Rugova Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka treguar se çfarë mendon për presidentin historik, Ibrahim Rugova. Në një intervi
Berisha flet për vrasjen e Azemit: Ja lidhja me nipin e Skënder Gjinushit Në emisionin Komiteti që transmetohet në RTV Dukagjini, ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka folur për vrasje
Ministri Hyseni rrëfen për atentatin ndaj Rugovës (VIDEO) Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Skender Hyseni, ka risjellë sërish rrëfimin e tij për atentatin ndaj ish-Pres
Bashkia e Tiranës publikon aktivitetet për "Ditën e Verës", mos guxoni të dilni me makinë! Tirana do të festojë nesër "Ditën e Verës", teksa në këtë ditë Bashkia e Tiranës ka publikuar dhe aktivitet që do të z
LDK nuk do të mbështesë formimin e ushtrisë pa mbështetjen e SHBA-ve Nënkryetari i LDK-së, Haki Rugova është shprehur se LDK nuk e mbështet formimin e ushtrisë pa përkrahjen e SHBA-ve dhe t
LDK-ja rikandidon Isa Mustafën për Kryeministër në zgjedhjet e ardhshme Vetëm LDK është duke kundërshtuar idenë e zgjedhjeve të reja të jashtëzakonshme. Nënkryetari Haki Rugova ka thënë se
Rugova dhe Peja-Mustafës: Nuk e falim Çakorrin dhe Bjelluhen Drejtues të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës në Pejë, kanë thënë se rezultatet për matjen e territorit janë të papranue
Merovci: Rugova e mposhti Millosheviçin me fjalë Me shallin rreth qafës në shenjë nderimi për të, me fotografi të tij në sirtar e me një libër voluminoz të shkruar për j
Mustafa: Ibrahim Rugova e dinte për veprimtarinë e Zahir Pajazitit (VIDEO) Ish-komandanti i Zonës Operative të Llapit, Rrustem Mustafa, i cili është i ftuar në emisionin "Personale" të "TV Dukagj
Ali Ahmeti përkujton bashkëpunimin me Ibrahim Rugovën Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti ka rikujtuar ndihmën që ish presidenti i ndjerë Ibrahim Rugova i ka bërë atij gjatë kohës k
Rrëfehet truproja i Ibrahim Rugovës: Ja si ishte të punoja me të Elez Nikqi është njeriu që i kishte qëndruar afër peridentit, Ibrahim Rugova, sa herë që dilte në publik. Ai ishte pe
NOSTALGJI/ Koha kur Ibrahim Rugova dhe Ramiz Kelmendi hidhnin valle (FOTO LAJM) Fotoja që shikoni më sipër është nga koleksioni i gazetarit dhe shkrimtarit Ramiz Kelmendi. Fotoja është bërë në viti
Veseli për Rugovën: Ai shënoi një etapë të rëndësishme të historisë sonë Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh kryetari i PDK-së, Kadri Vesli, në 11-vjetorin e vdekjes, ka kujtuar president
Djali i ish-presidentit Ibrahim Rugova rrezikon të dënohet me 10 vjet burg Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës ka ndryshuar aktakuzën ndaj grupit që udhëhiqej nga djali i ish-presidentit
Rugova në 1992 gazetës gjermane: Shqiptarët e Maqedonisë përbëjnë 40% të popullatës Shqiptarët e Maqedonisë përbëjnë 40 për qind të popullsisë në Maqedoni. Këtë e ka thënë ish presidenti kosovar, Ibrah
Thaçi akuzohet për atentatin ndaj Ibrahim Rugovës Pasi kanë kaluar më shumë se 11 vjet, Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka hapur arkivat pas disa letrave drejtuar Kry