999 rezultate për

rugova

Rugova mungon, e zëvendëson Qëndron Kastrati Deputetja Teuta Rugova si deputetja më e re nuk është duke marr pjesë. Pasi që sipas rregullores deputeti më i ri i ndih
Seanca e sotme do të udhëhiqet nga Adem Mikollovci dhe Teuta Rugova Seanca konstitutive e Kuvendit të Kosovës pritet të nisë sot në ora 10:00. Në këtë seancë pritet të bëhet betimi i de
Naser Rugova zbulon se kë do të votojë për kryeministër Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Naser Rugova, ka deklaruar se nuk do të votojë Kadri Veselin për kryetar të K
Naser Rugova: Ky është kushti për votën time ndaj Ramush Haradinajt Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Naser Rugova është përfolur si njëri prej figurave që do ta jap votën pro qev
88 deputetë të regjistruar zyrtarisht në kuvendin e Kosovës 42 deputetë janë regjistruar në ditën e dytë në Kuvendin e Kosovës, ku gjithsej për dy ditë janë regjistruar 88 deputetë
Teuta Rugova regjistrohet si deputete Teuta Rugova, e bija e presidentit të ndjerë Ibrahim Rugova, është regjistruar si deputete e Kuvendit të Kosovës. Ajo
Bahtiri: E kryer, AKR-ja nuk do t'i bashkohet PAN-it! Koalicioni PDK-AAK-Nisma, i cili nuk arriti t’i sigurojë 61 vota pavarësisht se doli triumfues në zgjedhjet e 11 qershor
Hoti: Deputetët e LDK-së dhe të koalicionit LAA janë unik Kandidati për kryeministër nga koalicioni LAA, Avdullah Hoti me anë të një postimi në facebook është shprehur i bindur s
Kundërshtohet ndërtimi i xhamisë në Prishtinë, tregohen arsyet Një grup qytetarësh, por edhe pjesëtarë të shoqërisë civile kanë reaguar për ndërtimin e xhamisë në lagjen Dardania në P
Rugova: LDK-ja të shkojë në opozitë Deputeti i zgjedhur nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Naser Rugova, ka thënë se partitë politike janë f
“Më mirë në zgjedhje sesa të kemi qeveri të shantazhuar nga Lista Serbe” Kandidati për kryeministër i koalicionit PAN, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se do të bisedojnë edhe me Listën Serbe dhe
Naser Rugova tregon nëse do ta votojë Haradinajn për kryeministër Kandidati për deputet nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Naser Rugova, në një prononcim për Arbresh.info, ka hedhur posht
Rugova: Jo me PDK-në, nëse dështon PAN flasim edhe me VV-në Deputeti i ri i LDK-së, Naser Rugova, ka thënë se përjashtojnë me çdo kush koalicionin me PDK-në. Ky qëndrim shprehet ai
Reagon Naser Rugova: Unë dhe Teuta Rugova i qëndrojmë besnikë LDK-së Deputeti i LDK-së, Naser Rugova, që është një nga 29 deputetët e koalicionit LDK-AKR-Alternativa në Kuvendin e Kosovës,
Rugova nuk e përjashton mundësinë që deputetë nga LDK-ja t’i bashkohen PAN-it! Lëvizja Vetëvendosje tashmë ka ftuar LDK-në si edhe deputetët nga PAN-i për të formuar qeverinë që do ta dërgonte PDK-në
Në këtë shtëpi u rrit Ibrahim Rugova(FOTO) Publicisti kosovar, Sali Kabashi, ka publikuar fotografi të shtëpisë së dajave të Ibrahim Rugovës ku ish-Presidenti i nd
LDK heq vijat e kuqe për PDK-në? Kandidati për kryeministër Avdullah Hoti ka deklaruar mw herët se LDK nuk do të hyjë në koalicion qeverisës as më PDK-në
Ish-agjenti i SHIK-ut: Ja si ishte përgatitur vrasja e Rugovës në Prizren Ish-agjenti i SHIK-ut, Naim Miftari, ka zbuluar detaje të pa publikuara më parë lidhur me atentatet e kësaj organizate n
Ja sa është pasuria e Teuta Rugovës Vajza e ish-presidentit të ndjerë të Kosovës Ibrahim Rugova, Teuta, si duket është një ndër deputetet më ta pasura në Ku
Hoti bën homazhe te varri i Ibrahim Rugovës Kandidati për kryeministër nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Avdullah Hoti, sot ka bërë homazhe te varri i presidentit h