999 rezultate për

rugova

Shoku i dhomës së konviktit rrëfen për Ibrahim Rugovën (VIDEO) Dhomën 509 të konviktit të parë në Qendrën e Studentëve në Prishtinë para 50 vjetëve e ndanin katër studentë. Njëri prej
Gjykata Supreme jep një lajm të hidhur për Ramush Haradinajn Gjykata Supreme ka vendosur për ankesën e subjektit politik – Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), të paraqitur kund
Rugova po prin në Istog Në Qendren e Numërimeve dhe Rezultateve po numërohen votat me kusht dhe votat përmes postës në Istog. Nga numërimi i
AAK: Nuk njohim rezultat tjetër nga KQZ Anëtari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Blerim Kuqi, ka thënë se AAK nuk ka ndonjë rezultat tjetër për zgjedh
E paqartë situata në Istog, tani del fitues Rugova Në formularët e Komisionit Qendror Zgjedhor, për 63 vendvotimet në Istog, del fitues Haki Rugova e LDK’së me 75 vota më
Rivotimi në Istog, voton Haki Rugova Kryetari aktual i Komunës së Istogut, Haki Rugova, ka hedhur votën e tij në rivotimin që po mbahet në Istog, pasi raundi
Momenti i dhimbshëm kur Ibrahim Rugova u thotë kosovarëve se vuan nga kanceri (VIDEO) Ishte larguar për pak kohë nga aktivitetet e përditshme si President i Kosovës. Nuk kishte paraqitje publike dhe nuk shf
Pacolli: Të bëhemi bashkë në partinë e Kosovës, siç na mësoi Rugova Zëvendëskryeministri dhe shefi i diplomacisë kosovare, Behgjet Pacolli është shprehur se sot babai themelues i shtetit t
Vizioni i Rugovës në 1995: Pavarësia do arrihet me ndërhyrje të NATO-s, nën mbikëqyrje të OKB Sot është shënuar 73 vjetori i lindjes së presidentit historik të Kosovës, Ibrahim Rugova. Në këtë përvjetor personalite
Sot është ditëlindja e Ibrahim Rugovës Sot është ditëlindja 73-të e ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova. Për të nderuar veprimtarinë e ish-presidenti
Rugova deklarohet për vendimin e Gjykatës Supreme Kandidati i LDK-së për kryetar të Istogut, Haki Rugova, tha sot se nuk ka vendosur ende për hapat e mëtejmë, pas vendimi
Edhe Rugova kundërshton vendimin për zgjedhje në Istog Ka reaguar edhe kandidati i LDK-së për Istogun, Haki Rugova, ndaj vendimit të PZAP-it. Ai gjatë një interviste për Ra
Dreshaj: Rugova është kandidat i lodhur, do të ankohem Gani Dreshaj kandidati i AAK për Istog, ka komentur vendimin e PZAP për dërgimin e Istogut në rivotim. Dreshaj ka thë
Thaçi bën homazhe te Rugova Presidenti Hashim Thaçi ka bërë sot homazhe tek memoriali Ibrahim Rugova. Me këtë rast presidenti Thaçi ka theksuar s
Haki Rugova nuk e pranon rezultatin e zgjedhjeve: Unë mbetem kryetar i Istogut Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetar të Istogut dhe kryetar i deritanishëm i këtij qyteti ka deklaruar
Mustafa ende mendon që Rugova është fitues i Istogut Kreu i LDK-së, Isa Mustafa ka thënë se Haki Rugova është kryetar i Istogut dhe se ka argumente të keqpërdorimit të votës
Dreshaj: Faleminderit diasporë Gani Dreshaj ka reaguar pas numërimit të votave me kusht dhe votave përmes postës, që ia dhanë atij fitorën në Istog, du
Haki Rugova: Nuk e njoh rezultatin në Istog Votat me postë dhe ato me kusht tashmë kanë përmbysur rezultatin preliminar të zgjedhjeve komunale në komunën e Istogut.
Ndodh e papritura: AAK po ia merr LDK-së këtë komunë Në Qendrën e Numërimit të Rezultateve po vazhdon numërimi i votave me kusht dhe atyre me postë për Komunën e Istogut.
Rugova në mesin e njerzëve të shquar në Itali Një poshtë në Itali ka vendosur që në murin e saj të hyrjes të ketë portrete të figurave të shquara të historisë. Në