999 rezultate për

rugova

Viti 1999: Rugova pyetet pse nuk e vizitoi familjen Jashari dhe zotimin që nuk e përmbushi (VIDEO) Ish-Presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova ishte për herë të parë mysafir në RTK pak muaj pasi Televizioni i Kosovës, kish
Reagimi i Rugovës pas sulmit të serbëve ndaj familjes Jashari Menjëherë pas sulmeve të forcave serbe në Prekaz, ku ra heroikisht familja Jashari, kishte reaguar edhe ish-presidenti I
E rrezikshme, makina lëviz në kahun e kundërt të autostradës Ibrahim Rugova (VIDEO) Në autostradën ‘Ibrahim Rugova’ në Trudë, një veturë është parë duke lëvizur në kah të kundërt të autostradës. Siç sh
Aksident i rëndë në autostradën Ibrahim Rugova, ka të lënduar Një aksident i rëndë sapo ka ndodhur në autostradën “Ibrahim Rugova”, përkatësisht në hyrje të Prishtinës në fshatin Shk
Rugova i afrohet Haradinajt për ta qetësuar pas nxehjes që pati me LDK-në Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Naser Rugova i është afruar kryeministrit Ramush Haradinaj, menjëherë pas dal
Më në fund vjen edhe Teuta Rugova në Kuvend Deputetja nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Teuta Rugova ka arritur në Kuvendin e Kosovës. Siç duket e veç
Kur Rugova akuzonte në mediat e huaja Tiranën për Hashim Thaçin Në një intervistë në vitin 2000, presidenti Ibrahim Rugova, ishte pyetur nga gazeta gjermane Der Spiegel, lidhur me akuz
E BUJSHME/ Minat me telekomandë që vranë Haklajt, ishin për politikanin e rendësishëm shqiptar (VIDEO) Izet Haxhia, ish truproja i Sali Berishës, ne kohen kur ky i fundit ishte President i Shqipërisë, i dënuar në mungesë me
Ngjarje e rëndë në Klinë, vritet me armë zjarri i mituri Sot në orën 10:22 në fshatin Grabanicë të komunës së Klinës ka humbur jetën një i mitur. Rastin e ka konfirmuar Drito
Truproja i Rugovës tregon nëse ka pasur negociata të fshehta me Millosheviçin Sipas një diplomati serb, njeri i afërt me Millosheviqin, Ibrahim Rugova, në vitin 1995 po qëndronte në një hotel në afë
Ky është bashkëpunëtori i Pacollit që u rrëzua te varri i Ibrahim Rugovës Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli në përvjetorin e 12-të të vdekjes së Ibrahim Rugovës, konsideron se ish-pr
Kështu e kujton Gili presidentit Rugova Sot bëhen 12 vjet që kur presidenti historik Ibrahim Rugova u nda nga jeta. Në këtë ditë e kujtojnë familjarë, miq, p
Nga spitali Isa Mustafa kujton arkitektin e pavarësisë Kreu i LDK-së dhe ish kryeministri i vendit, Isa Mustafa, tash e disa ditë është duke qëndruar në Gjermani në një qendër
Thaçi përsëri shkon te varri i Rugovës, dikur e quante tradhtar Sa ishte gjallë, Ibrahim Rugova ia pati pamundësuar Hashim Thaçit të bëhej Kryeministër. Tek pas vdekjes së Rugovës, Tha
Sot bëhen 12 vjet nga vdekja e Presidentit Ibrahim Rugova Sot, më 21 janar bëhen 12 vjet nga vdekja e ish-presidentit të Kosovës Ibrahim Rugova. Presidenti Rugova ka vdekur më
Kur Rugova pritej në SHBA nga senatori Dio Guardi dhe aktori Bellushi (VIDEO) Në një video që po qarkullon në rrjetet sociale, shihet se si ish-presidenti historik i Kosovës Ibrahim Rugova, kishte m
Sot betohet kryetari i Istogut Kryetari i ri i Istogut, Haki Rugova do të betohet sot.Në mbledhjen inauguruese të Kuvendit Komunal që mbahet sot do të
Punimet te Sheshi Skënderbej, bllokohen këto rrugë sot në mbrëmje Për shkak se projekti i rikualifikimit urban të sheshit “Skënderbej” ka hyrë në fazën e dytë të punimeve, Bashkia e Tira
Shoku i dhomës së konviktit rrëfen për Ibrahim Rugovën (VIDEO) Dhomën 509 të konviktit të parë në Qendrën e Studentëve në Prishtinë para 50 vjetëve e ndanin katër studentë. Njëri prej
Gjykata Supreme jep një lajm të hidhur për Ramush Haradinajn Gjykata Supreme ka vendosur për ankesën e subjektit politik – Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), të paraqitur kund