999 rezultate për

rugova

E RËNDË/ Furgoni godet punëtorët e autostradës "Ibrahim Rugova" Një aksident ka ndodhur para pak minutash në autostradën "Ibrahim Rugova". Indeksonline mëson se një furgon ka goditu
Prokuroria zbulon shkakun e vërtetë të aksidentit tragjik me dy të vdekur në Kosovë Dy të rinjë kanë humbur jetën pas një aksidenti në autostradën “Ibrahim Rugova” në orët e para të mëngjesit. Bëhet f
Aksident i rëndë në Kosovë, dy persona humbin jetën në autostradën "Ibrahim Rugova" Me datë 29.06.2019 rreth orës 00:07 minuta përmes Qendrës Rajonale të Komunikimit , Policia është informuar se në autos
Rugova: Kur do ta rrëzojmë qeverinë më të dobët që prej luftës Dy deputetët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Naser Rugova dhe Haxhi Avdyli, në një konferencë për media kanë folur për
“Ngucemi nga pak por pajtohemi prapë”, komenti epik pas rrahjes në LDK Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), si dhe kryetari i Komunës së Istogut, Haki Rugova, në emisionin “Zyr
Berisha i rikthehet Thaçit: Me SHIK-un bënin listat e vdekjes Ish-Kryeministri Sali Berisha gjatë një interviste për një televizion kosovar, ka akuzuar kryeministrin Edi Rama si përç
27 vjet më parë ndodhi kjo ngjarje e rëndësishme me protagonist Ibrahim Rugovën Në po këtë datë, 27 vite më parë, Ibrahim Rugova ishte zgjedhur Kryetar i Republikës së Kosovës. Këtë datë e ka rikuj
Rugova mbulohet nga dëbora, trashësia ka arritur dëri në 15cm Edhe pse jemi vetem 2 javë larg stinës së verës, në Kosovë po vazhdojnë temperaturat e ulëta. Përvec reshjeve të shiut,
Deputeti i LDK-së del në anën e Haradinajt kundër Ramës Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Naser Rugova, i ka bërë thirrje kryeministri
E vranë serbët, kështu përulej Ibrahim Rugova para varrit të Fehmi Aganit (VIDEO) Më 6 maj të vitit 1999, serbët ekzekutuan një prej intelektualëve më të respektuar të vendit, Fehmi Aganin. Fehmi Aga
Në qytetin serb propozohet që dy rrugë të emërtohen Ibrahim Rugova dhe Adem Demaçi Në qytetin e Novi Pazarit në Serbi, janë propozuar disa ndryshime të emërtimeve të rrugëve të këtij qyteti. Emri i Sh
6 makina, aksident zinxhir në autostradën "Ibrahi Rugova" (FOTO LAJM) Një aksident zinxhir ka ndodhur pak minuta më parë në autostradën "Ibrahim Rugova" duke përfshirë në të gjashtë makina.
Një Rugovë i ri rrezikon fronin e Isa Mustafës Lidhja Demokratike e Kosovës ka hyrë në procesin e zgjedhjeve të brendshme. Deri më tani jozyrtarisht ambicie për të par
E rrallë, si SHISH përgjonte Ibrahim Rugovën në Romë Shkrimi i njëmbëdhjetë i ciklit me kujtime, ekskluzivisht për “Illyria”, kushtuar 20-vjetorit të ndërhyrjes së NATO-s dh
Edhe Rugova mbështet Hazirin për kryetar të LDK-së Haki Rugova, nënkryetar i LDK-së, thotë se homologu i tij nga Gjilani, Lutfi Haziri, mund të jetë kryetar i ri i partisë
Avioni i shërbimeve sekrete italiane që larguan Rugovën nga Millosheviçi Nga Ylli Polovina Sekretar i Parë në Ambasadën e Republikës së Shqipërisë në Romë nga 8 dhjetori 1997 deri në 3 mars
Kur Rugova dhe Kinkel u përplasën në vitin 1998 për pavarësinë e Kosovës Ish-Ministri i Jashtëm i Gjermanisë Klaus Kinkel, i cili vdiq sot në moshën 82 vjecare, në fund të viteve 90’të kishte m
Si reagonte Rugova kur pyetej për vrasjen e familjes Jashari (VIDEO) Presidenti i parë i Kosovës së pasluftës, Ibrahim Rugova, në një intervistë të rrallë dhënë RTK-së, menjëherë pas luftës
Intervista e rrallë e Rugovës: Për bashkimin me Shqipërinë vendos populli më vonë Një intervistë ekskluzive të presidentit Rugova, dhënë të përditshmes gjermane “Der Sipegel”, më 10 gusht të vitit 1999.
Këngë dhe valle, si e festonte pavarësinë Rugova (FOTO LAJM) Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka uruar Pavarësinë e Kosovës. Kështu festonte Presidenti Rugova lirinë