999 rezultate për

rrugore

Zvogëlohen pagat e deputetëve për shpenzime udhëtimi Deputetët, por edhe funksionarët tjerë, duhet të pranojnë pagesë për harxhime të udhëtimit së paku 30 për qind më të ulë
Kërdia në Kosovë, mbi 15 mijë gjoba trafiku për dy javë (FOTO) Policia e Kosovës, me qëllim të ngritjes së sigurisë rrugore, gjatë muajit janar identifikuar një numër të konsiderueshë
Policia e Pogradecit bëhet shembull: 88 gjoba për shkelje të ligjit Policia e Pogradecit ka dalë në terren me pika kontrolli të lëvizshme duke kontrolluar shoferët kryesisht ata me makina
Rama u shfryhet policëve: Më nxorrët bojën para shqiptarëve! Kryeministri Edi Rama ka mbajtur fjalën e tij në lidhje me 105-vjetorin e krijimit të Policisë së Shtetit. “Në vitin
Dy granata në oborr, policit të rrugores i hedhin në erë makinën Një polici i rrugores është sulmuar gjatë mesnatës duke i djegur makinën në oborrin e shtëpisë si dhe duke i hedhur dy g
Të dehur e me shpejtësi, policia pezullon 17 leje drejtimi e shoqëron një grua (VIDEO) Policia Rrugore e Tiranës edhe mbrëmjen e kaluar si çdo fundjavë ka kontrolluar me radar për të parandaluar aksidentet.
Gjirokastër, digjet makina e oficerit të policisë rrugore Makina e një oficeri të policisë rrugore në Gjirokastër është djegur mesditën e sotme. Ngjarja ndodhi teksa makina e tij
Shkrumbohet makina e shefit të policisë rrugore në Gjirokastër Ditën e sotme është përfshirë nga flakët makina e shefit të policisë rrugore në Gjirokastër. Policia bën me dije se
26 të vdekur në dy aksidente rrugore Të paktën 26 persona vdiqën në dy aksidente rrugore në Egjipt, një nga vendet më të prekuara në botë nga mungesa e sigur
Rriten vdekjet në aksidentet rrugore Rrugët në Kosovë janë shndërruar në arenë të vdekjes për shkak të aksidenteve të shumta. Institucionet e vendit janë
Festat e fundvitit, policia bën publike masat Policia e Shtetit ka marrë masa shtesë për të siguruar mbarëvajtjen e festave të fundvitit, e në pritje të Vitit të Ri 2
Dëbora zbardh veriun e Shqipërisë, ngricat pushtojnë rrugët Prej mëngjesit të djeshëm qarku i Kukësit është përfshirë me temperatura të ulëta e reshje dëbore me intesitet të dobët.
Për 24 orë ndodhën 32 aksidente rrugore Policia e Kosovës ka raportuar se gjatë 24 orëve të fundit kanë ndodhur 32 aksidente trafiku prej të cilave dhjetë kanë
Mjegull në rrugën Lisec – Kodra e Diellit, bëhet thirrje për kujdes gjatë qarkullimit Për shkak të paraqitjes së mjegullës, dukshmëria në aksin rrugor fshati Lisec – Kodra e Diellit u zvogëlua në 40 deri 50
Anulohen fluturimet në aeroportin e Shkupit Mjegulla edhe sot në mëngjes ka shkaktuar probleme në zhvillimin e komunikacionit në vend. Në aeroportin e Shkupit so
Përmbytje e prishje rrugësh, policia këshillon si të shmangim aksidentet Nisur nga situata meteorologjike e 24 oreve te fundit, me qellim informimin mbi kalueshmerine e akseve, Drejtoria e Poli
Nervozohet nga trafiku, kinezi pikturon sipas qejfit shenjat rrugore (VIDEO) Trafikun e urrejmë të gjithë, sidomos kur shkojmë apo kthehemi nga puna. Diçka që e ka shtyrë një 28-vjeçar nga Kina që
Shifra të frikshme: Në Shqipëri vdesin 25 persona për 100 mijë banorë nga aksidentet Studimi i fundit i EUROSTAT ka nxjerrërezultatet e frikshëm se në fakt Shqipëria rezulton si një ndër vendet më të rrez
Policia jep detajet: Në 12 orët e fundit janë pezullkuar 15 leje drejtimi Policia Rrugore bën me dije se gjatë 12 orëve të fundit kanë vijuar kontrollet me Drager e Radar. Në drejtim të shpe
Ecte me 110 km/h në mes të qytetit: Policia ndëshkon keq të fortin nga Kamza (VIDEO) Policia Rrugore është duke zbatuar aksionin për rritjen e sigurisë në rrugë duke ndëshkuar shoferët shkelës dhe këshillu