999 rezultate për

rrugore

Rrezikuan jetën e qytetarëve, në pranga 5 shoferë në Tiranë Në vijim të aksionit të policisë për të evidentuar dhe ndëshkuar shkelësit e rregullave të qarkullimit, policia Rrugore
Policia ndëshkon drejtuesit e autobusëve që ndalojnë në mes të autostradës Nisur nga shqetësimet dhe rreziku i vazhdueshëm që shfaqin mjetet eshërbimit publik, kryesisht në rrugën interurbane kry
Këto akse rrugore do të bllokohen nesër nga protestuesit Mosbindja civile apo protesta e qytetarëve, e cila do të ketë mbështetjen edhe të opozitës së bashkuar, do të nisë nesër
I kërkojnë motorin që i dhuroi Tahiri, flet ish-polici i mashtruar (VIDEO) U përcoll si hero sepse i kishte shërbyer për 43 vite ligjit dhe për këtë arsye eprorët e tij i bënë një surprizë që ta
Qytetarët Kosovës shpërthejnë ndaj Ramës për taksën e Rrugës së Kombit Lajmi se Qeveria e Edi Ramës ka vendosur një taksë jashtëzakonisht të shtrenjtë në Rrugën e Kombit, ka ngjallur reagime
Nga sot "Rruga e Kombit" me pagesë Paralajmërimet për taksën rrugore në “Rrugën e Kombit”, që përbën projektin më të madh inxhinierik rrugor në historinë e
Pa drita e të bllokuar, veriu i Shqipërisë "pushtohet" nga dëbora Reshjet e dëborës kanë pushtuar veriun e Shqipërisë duke shkaktuar bllokim rrugësh, si dhe probleme me energjinë elektri
Rikthehet dimri, dëborë në juglindje Rreshjet e borës përfshinë juglindjen e vendit, kryesisht zonat malore të qarkut të Korçës. Trashësia e dëborës në fshat
Vendimi i ri: Testim edhe për drogën në timon Në jo pak raste, aksidente të rënda edhe me pasoja për jetën janë shkaktuar nga drejtues mjetesh të droguar, ndaj për kë
Aksion blic, policia kap vrasësit e rrugëve (VIDEO) Të kalosh semaforin e kuq me dashje ndërkohë që dikush tjetër ka të drejt kalimi përbën një shkelje të rëndë të Kodit Rr
164 km/h në autostradë, 42-vjeçari me BMW luksoze shokon policinë (VIDEO) Edhe mbrëmjen e kaluar, policia e Tiranës ka vazhduar aksionin në të gjithë Tiranën për të ndëshkuar shkelësit e ligjit.
Skëterrë në autostradë dhe i dehur, 30 vjeçari e pëson keq nga policia Policia Rrugore e Tiranës mbrëmjen e kaluar ka ushtruar një kontroll të rreptë nëpër rrugët e kryeqytetit ku disa drejtu
Drejtonin urbanët të dehur, policia u bën zborin shoferëve (VIDEO) Policia Rrugore e Tiranës vijon kontrollet në funksion të shqetësimeve të qytetarëve për transportin publik, me qëllim p
Policia bën namin me gjoba te Komuna e Parisit, ndëshkohen 83 shoferë Vijon puna nga Policia Rrugore e Tiranës për zgjidhjen e shqetësimeve të qytetarëve, përsa i përket problematikës së qar
Aksion në rrugët e Tiranës, 83 shoferë të gjobitur tek Komuna e Parisit (VIDEO) Policia e Tiranës ka vazhduar kontrollet e rrepta nëpër rrugët e kryeqytetit për të evidentuar dhe ndëshkuar shkelësit e
65 gjoba në pak orë, policia u bën zborin shoferëve Policia Rrugore e Tiranës ka vazhduar edhe sot kontrollet në të gjithë Tiranën për të evidentuar dhe ndëshkuar shkelësit
844 të plagosur nga aksidentet rrugore në muajin shkurt Pesë persona kanë vdekur dhe 844 të tjerë janë lënduar në aksidente të ndryshme gjatë muajit shkurt në Kosovë. Përderisa
Kjo është situata aktuale në Shqipëri, kujdes në këto akse rrugore Temperaturat nën zero dhe dëbora e rënë kanë krijuar vështirësi në qarkullimin rrugor, sidomos në akset që lidhin zonat
Bosnja përfiton 700 milion euro në Londër, asnjë fjalë nga liderët tanë Banka Europiane për Zhvillim dhe Rindërtim ka njoftuar se të hënën ka nënshkruar memorandum mirëkuptimi me Bosnje e Herc
Dëborë e dendur në Llogara, mjetet kalojnë vetëm më zinxhirë Reshjet e dëborës kanë shkaktuar probleme për qarkullimin e mjeteve ndërsa Policia Rrugore po monitoron situatën dhe ndo