999 rezultate për

rrugore

Tapë në timon dhe pa leje drejtimi, ndalohen 13 persona në Tiranë 13 drejtues mjetesh janë arrestuar në orët e fundit, nga këta 6 për drejtim mjeti në gjendje të dehur dhe 7 për drejtim
Tapë në timon: Prangosen 22 shoferë, masa për mijëra të tjerë (VIDEO) Gjatë kësaj fundjave policia rrugore ka kapur dhe ndaluar 22 drejtues mjetesh dhe motomjetesh, 94 leje drejtimi të pezul
Shkarkohet nga detyra kreu i Policisë Rrugore Ikën drejtori i policisë rrugore Mitat Tola, në vend të tij emërohet Edmond Targaj. Targaj më herët ka mbajtur detyrë
Vetëm në muajin gusht u regjistruan 752 aksidente Sezoni turistik mbyllet me një bilanc të lartë aksidentesh rrugore jo vetëm për shkak të mos respektimit të rregullave t
Kishte humbur rrugën, polici "hero" dërgon 6 vjeçaren te prindërit (VIDEO) Një vajzë ë vogël, mësohet të jetë gjetur nhga një polic rrugor teksa kishte humbur rrugën ditën e sotme në kryeqytet.
Tmerri në rrugët e Kosovës, 58 të vdekur në aksidente Vetëm gjatë ditës së shtunë për një orë janë shkaktuar 13 aksidente trafiku në rrugën Prishtinë-Pejë, ku prej tyre gjash
Drejtori i Policisë Rrugore: Celulari në timon të ndëshkohet si përdorimi i alkoolit Përdorimi i celularit ndërkohë që je duke drejtuar automjetin është një vrasës i heshtur, jo vetëm në Shqipëri, por edhe
Fluks i lartë mjetesh, bllokohet pika kufitare në Morinë Pika e përbashkët kufitare në Morinë është përballur me një fluks të lartë mjetesh në dy anët e saj. Qindra automjete ka
Shqiptarët e Kosovës "pushtojnë" Shqipërinë: 22 000 veta në pak orë Pikat doganore mes Kosovës dhe Shqipërisë janë plot tani për shkak të numrit të lartë të Shqiptarëve të Kosovës që futen
Haradinaj u bën thirrje autoriteteve shqiptare të heqin taksën rrugore Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj përmes një postimi në Facebook ka kërkuar nga autoritetet e Shqipërisë që të hiqet tak
Shqiptari "magjistar" po "tërbon" rrjetin, kjo foto e vërteton Siguria rrugore vijon të jetë një problematike serioze, e shkaktuar ca nga sinjalistika e vakët dhe ca nga shoferët e pa
Policia bën "kërdinë", 350 gjoba brenda 24 orëve (VIDEO) Sipas një njoftimi të bërë nga policia e Tiranës, rezulton se gjatë 48 orëve të fundit janë ndëshkuar 350 drejtues mjete
Fluksi i automjeteve drejt bregdetit, flet drejtori i Policisë Rrugore Shmangja e trafikut në këto ditë të nxehta vere ka bërë që të bllokohet lëvizja e automjeteve të tonazhit lartë nga ora
Mesazhi i shqiptarit po bën bujë në internet Aksidentet rrugore vazhdojnë të shkaktojnë numrin më të madh të vdekjeve aksidentale në Shqipëri e Kosovë. Vetëm në dy j
Dasmorët hapin probleme për sigurinë rrugore, Policia bën apel Policia Rrugore ka apeluar ndaj të gjithë qytetarëve që të tregohen të kujdesshëm gjatë lëvizjeve në rrugë, kryesisht në
I dha policit 2 000 lekë, e pëson keq "bosi" më fuoristradë (VIDEO) Policia Rrugore e Tiranës ka arrestuar sot shoferin e një fuoristrade luksoze teksa tentoi që t'i japë policit rrugor 2
Siguria rrugore, në 3 ditë janë marrë 967 masa (VIDEO) Vijon puna e Strukturave të Drejtorisë Vendore të Policisë Durrës për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë. Nga
Kujdes nëse keni makinë me xhama të zinj, policia ju ndëshkon (VIDEO) Policia e shtetit ka ndëshkuar 87 drejtues pasi kanë lëvizur me automjete me xhama të errësuar. Sipas policisë 17 prej t
I ofroi ryshfet punonjësit të Policisë Rrugore, arrestohet i riu Arrestohet në flagrancë drejtuesi i automjetit, shtetasi B. P., 22 vjeç, banues në Vig, Shkodër, i cili i ofroi ryshfet
Një i vdekur e tre të lënduar rëndë në 24 aksidente rrugore në Shkup Një i vdekur dhe tre të lënduar rëndë, është bilanci i aksidenteve në kryeqytetin e Maqedonisë së Veriut në fundjavën që