999 rezultate për

rrugor

Me 171 km/h, shoferët në Tiranë ngatërrojnë makinën me avionin (VIDEO) Policia Rrugore ka kryer mbrëmjen e kaluar kontrolle në rrugën interurbane kryesore Tiranë -Elbasan, në unazën e madhe k
"Rrugorja me dorë të hekurt", pezullohen me qindra leje drejtimi (VIDEO) Drejtoria e Policisë Rrugore ka pezulluar 905 leje drejtimi për 24 ditët e para të vitit 2020, për shpejtësi tej normave
Dhunohet efektivi i policisë në Tiranë Policia e Tiranës ka arrestuar një 41 vjeccar pasi goditi punonjësin e Policisë. Shërbimet e Komisariatit Nr. 1 bënë
"Tapë" në timon, shoferët në Durrës nuk pyesin për rregullore Policia e Durrësit ka arrestuar dy shoferë. Njëri prej tyre u kap në gjendje të dehur, ndërsa tjetri akuzohet se ka aksi
Pamje nga vendngjarja, ky është 22 vjeçari që humbi jetën në aksidentin tragjik në Kavajë (FOTO LAJM) Një aksident i rëndë ndodhi pasditen e sotme ku si pasojë humbi jetën 22 vjeçari Orgest Lasku. Ngjarja ka ndodhur rre
Detajet e fundit, vetëm 22 vjeç dhe vdes prej parakalimit të gabuar Një i ri 22-vjeçar ka ndërruar jetë në aksin rrugor Rrogozhinë-Kavajë si pasojë e një parakalimi të gabuar. Ngjarja t
Aksion i madh në rrugë, hiqen qindra patenta e arrestohen dhjetra shoferë (VIDEO) Policia njofton se janë arrestuar 25 persona, për drejtimin mjetit në gjendje të dehur apo në mungesë të lejes së qarkul
Shoferët nuk pyesin për rregullore, policia blindon akset rrugore Policia Rrugore ka shtuar masat në të gjithë vendin, me qëllim parandalimin e aksidenteve rrugore, në funksion të rritje
Ndjekje si në filma, ç'ndodhi me durrsakun që ngriti policinë në këmbë (VIDEO) Policia e Elbasanit ka mundur të arrestojë një 30 vjeçar nga Durrësi i cili vidhte makina luksoze në Elbasan dhe i çonte
I kapën vëllanë për drogë, pezullohet nga detyra shefi i policisë rrugore në Dibër Shefi i qarkullimit rrugor në Dibër, Robert Aga është shkarkuar nga detyra pasi vëllai i tij u arrestua mbrëmjen e djesh
Po "fluturonte" në rrugë, kapet shoferi kamikaz në Tiranë (VIDEO) Edhe pse numri i viktimave nga aksidentet është rritur shumë, duket se shoferët nuk kanë aspak frikë për jetën e tyre.
Makinat e bëra copë, dalin pamjet nga aksidenti me një viktimë në Lezhë (FOTO LAJM) Një aksident i rëndë ka ndodhur vetëm pak minuta më parë në aksin rrugor Lezhë-Shkodër. Sipas informacioneve paraprak
Me armë dhe makinë të blinduar, kapet "i forti" nga Fushë-Kruja Policia e Tiranë ka kapur në mes të qytetit një 44 vjeçar nga Fushë Kruja, i cili po lëvizte rrugëve me një makinë të bl
Aksident i rëndë rrugor, lëndohen tre persona Jemi vetëm dy javë brenda vitit të ri dhe shumë aksidente kanë përgjakur rrugët. Një aksident i rëndë ka ndodhur dje
Tentuan të korruptonin policinë, shoferët dalin zbuluar Policia Rrugore e Tiranës ka arrestuar dy persona të cilët kanë tentuar të korruptonin punonjësit e Policisë Rrugore.
Policia rrugore u bën "zborin" shoferëve: Heq 48 patenta dhe vendos 1150 gjoba Polícia e Tiranës ka vijuar kontrollet në rrugë kundër shoferëve problematikë. Policia Rrugore shkruan se vetëm për
Aksident i rëndë rrugor, një i vdekur dhe dy të lënduar Gjashtëdhjetë e tre vjeçari V.A nga fshati Piperevë ka humbur jetën në aksidentin që ka ndodhur rreth orës 13:20 të hënë
Shoferë të këqinj! 2500 të arrestuar dhe 400 mijë gjoba në 2019 Mbi 2500 persona u arrestuan gjatë 2019 si shkaktarë aksidentesh, si drejtues automjetesh në gjendje të dehur apo si sho
"Rrugorja" në aksion, çfarë ndodhi me shoferët 24 orët e fundit (VIDEO) Policia rrugore vijon masat në të gjitha rrugët urbane, interurbane, por edhe ato rurale për parandalimin e aksidenteve
Pezullohen 6 patenta, çfarë ndodhi mbrëmë në autostradën Tiranë-Durrës (VIDEO) Policia e Shtetit ishte përqëndruar mbrëmë në rrugën interurbane Tiranë-Durrës me radar për të parandaluar aksidentet rr