999 rezultate për

rrugor

I tregoi "muskujt" rrugores, kapet 33 vjeçari në Tiranë Policia e Tiranës ka arrestuar një 33 vjeçar i cili ka kundërshtuar me dhunë dhe goditi me mjet punonjësin e Policisë Rr
800 milion euro kredi! Aktori publikon gjobën: Nisa të paguaj borxhin e shtetit Shqipëria dje mori 1.15 miliard euro nga konferenca e donatorëve në Bruksel, ku rreth 800 milion euro ishin hua për rind
Njohja e patentave në Gjermani, ambasada u "pret krahët" shqiptarëve me reagimin e fundit Lajmi se patentat shqiptare do të njihen në Gjermani, ishte padyshim një lajm i shumëpritur nga shqiptarët. Por si d
Dhunë në familje dhe pa leje drejtimi, arrestohen 5 persona në Tiranë Policia e Tiranës gjatë 24 orëve të fundit ka arrestuar 5 persona për vepra penale të ndryshme. Specialistët për Heti
"Fluturuan" me dyfishin e shpejtësisë së lejuar, çfarë ndodhi mbrëmë në Tiranë Policia i ka bërë thirrje personave në timon, që të mos nxitojnë në rrugë duke u bërë burim aksidenti për veten dhe për
Më në fund u realizua, kush e firmosi marrëveshjen për linjën hekurudhore Kosovë-Serbi? Sot në Munih të Gjermanisë është nënshkruar marrëveshja për linjën hekurudhore dhe autostradën që lidh Kosovën dhe Serbi
Një viktimë dhe një i plagosur, kapen dy shoferët që shkaktuan aksident Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur dje në Tapizë të Fushë-Krujës, ku një 24 vjeçar ka përplasur një 74 vjeçar, i
Kontroll "i hekurt" i rrugores: Pezullohen 600 leje drejtimi, qindra masa të tjera administrative Policia Rrugore ka njoftuar se nga data 1-10 shkurt në të gjithë vendin,ka qenë e angazhuar në përmbushje të prioritetit
Bashkia i kopjon idenë artistit britanik: Tabelat rrugore si ato në Firence! Bashkia e Tiranës ka zgjedhur të përdorë idenë e artistit Clet Abraham, i njohur si Le Clet, për të krijuar tabelat rrug
Janari tragjik, 16 aksidente rrugore në 1 ditë Muaji i parë i vitit mbyllet me një bilanc tragjik sa i përket aksidenteve rrugore në Shqipëri. Sipas Qendrës Kombëta
Rrugorja me "dorë të hekurt": Pezullohen të tjera leje drejtimi, procedohen shoferët (VIDEO) Rrugorët e kryeqytetit, duke konsideruar ankesat dhe shqetësimet e qytetarëve, kanë vijuar kontrollet policore dhe verif
"Tapë" në timon tenton të korruptojë policin, shoferi e pëson keq (VIDEO) Policia Rrugore e Tiranës ka godet një tjetër rast të mitëdhënies. Një shtetas i dehur në timon, i ofroi 50 euro poli
Haradinaj i nxjerr sekretet Ramës: Më ka detyruar të paguaj tarifa rrugore në vizita zyrtare Kryeministri në largim i Kosovës, Ramush Haradinaj, kritikoi Tiranën zyrtare se e ka detyruar të paguajë tarifa rrugore
Reagon Haradinaj: Paguaj tarifa rrugore kur vij në Shqipëri për vizita zyrtare kryeministri në largim i Kosovës, Ramush Haradinaj, kritikoi Tiranën se e ka detyruar të paguajë tarifa rrugore edhe gja
Aksidenti në Koplik, gruaja që humbi jetën ishte këmbësore Një grua ka gjetur vdekjen ditën e sotme në fshatin Zagorë. Ajo është marrë para nga një automjet i cili ka dalë nga
Tapë në timon, pa leje drejtimi dhe me tentativë për korrupsion: Ndalohen 6 shoferë (VIDEO) Rrugorët e kryeqytetit arrestojnë një tjetër drejtues mjeti për mitëdhënie. Në pranga dhe një drejtues mjeti, për aks
Makina merr përpara policin që kishte ndaluar një furgon për kontroll Një aksident ka ndodhur këtë mbrëmje në dalje të tunelit panoramik në Pogradec, ku një makinë ka goditur një furgon, i n
"Rrugorja" nuk ndalet, pezullohen me qindra leje drejtimi (VIDEO) Gjatë kësaj jave, vetëm për shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor janë denoncuar nga qytetarët 546 raste, për drej
Me 171 km/h, shoferët në Tiranë ngatërrojnë makinën me avionin (VIDEO) Policia Rrugore ka kryer mbrëmjen e kaluar kontrolle në rrugën interurbane kryesore Tiranë -Elbasan, në unazën e madhe k
"Rrugorja me dorë të hekurt", pezullohen me qindra leje drejtimi (VIDEO) Drejtoria e Policisë Rrugore ka pezulluar 905 leje drejtimi për 24 ditët e para të vitit 2020, për shpejtësi tej normave