999 rezultate për

rrugor

Sezoni i verës, Policia shton masat në rrugë: Mos u nisni në një orar për plazh Drejtoria e Policisë Rrugore ka bërë me dije se janë marrë masat për të menaxhuar trafikun, si dhe për të parandaluar ak
Flasin mjekët, si duhet të udhëtojmë gjatë pandemisë së Covid-19 (FOTO LAJM) Për njerëzit që nuk kanë mundësi të shmangin udhëtimet në të ardhmen e afërt, gjetja e mënyrave për të lëvizur sa më sig
Shkelën gazin në rrugë, 23 shoferëve i "fluturon" patenta (VIDEO) 23 patenta janë pezulluar në mesnatë nga kontrollet e ushtruara me radar e dragera në autostradën Tiranë-Durrës. Nga
Drejtoria e Transportit Rrugor zbulon shumën që u vodh gjatë natës: Haka do kthehet te i zoti Dy persona ende të paidentifikuar kanë vjedhur gjatë natës që lamë pas kasafortën e Drejtorisë së Përgjithshme të Transp
Radari i kapi me shpejtësi "skëterrë", i fluturon patenta 9 shoferëve (VIDEO) Policia iu ka hequr lejet e drejtimit 9 shoferëve mbrëmjen e djeshme. Këta të fundit lëviznin me shpejtësi tej normave t
Flet drejtori i Transportit Rrugor: Si do të funksionojnë urbanet Data 15 qershor, kulmon me rifillimin e transportit urban të bllokuar që prej muajit mars si pasojë e shpërthimit të kor
EMRI/ Ndërron jetë i riu që u aksidentua me motor këtë pasdite Ka ndërruar jetë i riu që u përplas me motor në autostradën Laç-Fushë Krujë. Policia njofton se Luan Kola, banues në
Policia i "bën gjëmën" Shkëlzen Berishës dhe Ermalit Mamaqit, u bllokohet patenta Policia Rrugore i bllokon patentën Shkëlzen Berishës, djalit të ish-kryeministrit Sali Berisha, si dhe Ermal Mamaqit, m
Rrugorja në aksion, çfarë ndodhi gjatë 24 orëve të fundit në Tiranë (VIDEO) Me lehtësimin e masave kufizuese për lëvizjen e lirë të mjeteve dhe këmbësorëve janë rikthyer edhe rreziqet që u kanosen
Përplasi për vdekje 63 vjeçarin, arrestohet tiransi Policia ka arrestuar një 44 vjeçar pasi akuzohet si shkaktar i aksidentit të ndodhur mëngjesin e së shtunës, duke i marr
Shefi i Rrugores paralajmëron shoferët: Kemi bllokuar mbi 1 mijë patenta e 400 mjete! Drejtori i Policisë Rrugore, Mit’hat Tola, foli në një lidhje me “Skype” për emisionin “Real Story”, në News24, për situ
Policët e Lleshit po vrasin njerëz në rrugë: Me shpejtësi skëterrë, efektivi i rrugores përplasi gruan dhe përfundoi në dyqan Një aksident masiv ndodhi gjatë mesditës në zonën e ish-Bllokut në Tiranë ku u përfshinë tre makina dhe një motor. Ng
Anashkaloi urdhrat e kryeministrit, Rama pezullon nga detyra shefin e Qarkullimit Rrugor Teksa qeveria ka shtrënguar masat për parandalimin e përhapjes së koronavirusit, shefi i Qarkullimit Rrugor të Tiranës
Ndjekje si në filma: Nuk iu bind shtetrrethimit e përplasi patrullat, kapet i forti me BMW (VIDEO) Policia e Shtetit vijon monitorimin e rrugëve urbane dhe interurbane, për zbatimin e ndalim qarkullimit të automjeteve.
KORONAVIRUSI/ Dy numra shtesë për qytetarët duke filluar nga mesnata e sotme Për t’u ardhur në ndihmë qytetarëve, në raste të problematikave të ndryshme që mund të lindin si pasojë e zbatimit të ma
Aksident i rëndë në Fushë-Bulqizë, makina merr përpara një vajzë të re Një vajzë e re ka mbetur e plagosur, e përplasur nga një makinë teksa kapërcente rrugën. Rreth orës 13.00 të kësaj të
Nuk i frikësojnë as rregullat, shoferët me shpejtësi skëterrë në Tiranë-Durrës Mbrëmjen e djeshme në aksin rrugor Tiranë- Durrës-Tiranë janë pezulluar 14 Leje Drejtimi. Drejtuesit e mjeteve jane p
Ndryshime të mëdha në Kodin Rrugor, ashpërsohen gjobat për alkolin e celularin në timon Policia e Shtetit publikoi sot ndryshimet në Kodin Rrugor, të cilat parashikojnë ashpërsimin e masave për drejtuesit e m
Rrugorja gati të veprojë me "dorë të hekurt" propozohen ndryshime të forta në Kodin Rrugor (FOTO LAJM) Policia rrugore ka vendosur të bëjë disa ndryshime në Kodin Rrugor që synojnë të rritin Sigurinë Rrugore. Këto masa,
Marcelo përfundon në gjykatë Sikur të mos mjaftonte fakti se ka humbur vendin e titullarit me madrilenët, mbrojtësi Marselo tashmë është në probleme