999 rezultate për

rrugor

Rrugorja me "dorë të hekurt": Pesë të arrestuar, gjoba e heqje patentash brenda pak orëve Policia Rrugore ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë pëzulluar 41 leje drejtimi, janë arrestuar 5 drejtues mjete
AKSION/ Pezullohen 145 leje drejtimi, arrestohen 44 shoferë dhe vendosen 1941 gjoba Gjatë 72 orëve të fundit policia rrugore ka pezulluar 145 leje drejtimi, 44 drejtues mjetesh të arrestuar dhe 1941 masa
Nuk mundi t'i mbijetonte plagëve, humb jetën një prej të aksidentuarve në Golem Një aksident i trefishtë ka ndodhur mesditën e sotme në Golem, ku si pasojë e plagëve të marra ka humbur jetën një perso
Rrugorja me "dorë të hekurt", çfarë ndodhi gjatë këtij muaji Policia Rrugore e Elbasanit ka shtuar kontrollet në të gjitha akset rrugore interurbane, urbane dhe rurale për të eviden
E diela e fundit e verës, policia lëshon dronin në të gjitha akset nacionale (VIDEO) Këtë të dielë si e fundit e verës, Policia e Shtetit ka vijuar kontrollet nëpër rrugët e vendit. Gjatë kontrolleve me
Aksident mes furgonit dhe makinës luksoze, bllokohet aksi Korçë-Kapshticë Një aksident rrugor mes një furgoni dhe një automjeti tip Hondai është shënuar në aksin nacional Korçë-Kapshticë. Dy
Policia rrugore në aksion, vetëm sot janë vendosur 1171 gjoba në të gjithë vendin Policia Rrugore ka konstatuar 1171 shkelës gjatë orëve të fundit në vendin tonë. Nga statistikat, vihet re se 540 shofer
E gjobitën për parakalim të gabuar, lezhiani zbret nga makina dhe rreh policët Një 42 vjeçar nga Llezha është arrestuar pasi ka dhunuar dy punonjës policie të cilët e kanë gjobitur për shkelje të rre
Ju duk rruga si pistë avioni, rrugorja bën "namin" me goba e heqje patentash (VIDEO) Policia Rrugore ka njoftuar se radarët e dronët në akset rugorë Durrës-Rrogozhinë dhe Elbasan-Peqin kanë kapur shkelje t
Fluks pushuesish drejt Tiranës: Policia gjobit 546 shoferë, pezullohen 31 patenta Vijon kthimi nga zonat bregdetare, në drejtim të Tiranës dhe Morinës, i pushuesve që lëvizin në fundjavë. Në të gjith
Policia nxjerr pamjet, çfarë ndodhi mbrëmë te "njollat e zeza" (VIDEO) Policia e Shtetit ishte ndalur edhe mbrëmjen e djeshme në aksin rrugor që të çon drejt Elbasanit, nga Sauku, duke ushtru
Rrugorja me "dorë të hekurt": Dhjetra të arrestuar, gjoba e heqje patentash në Durrës Policia Rrugore në Durrës, ka vijuar kontrollet në të gjitha akset rrugore jo vetëm për menaxhimin e trafikut por dhe pë
Policia rrugore zbarkon në terren, 390 policë, dronë e radarë për kontrolle Policia e Shtetit njoftoi se po vijon planin operacional "ROADPOL GUSHT 2020" në rrugët e vendit. Gjatë 48 orëve të f
Aksidentet rrugore, rriten fatalitetet për banorë në tre vitet e fundit Numri i vdekjeve nga aksidentet rrugore ka ardhur në ulje gjatë dekadës së fundit, duke arritur në 227 jetë të humbura n
Monitorim me dron: Kujdes kur ktheheni nga zonat bregdetare, policia bën namin në rrugë duke pezulluar 63 patenta dhe 467 gjoba Si pasojë e kthimit nga zonat bregdetare, në drejtim të Tiranës dhe Morinës, në të gjitha akset rrugore nacionale ka flu
Tapë në timon dhe me shpejtësi skëterrë, "fluturojnë" 9 patenta (VIDEO) Heqje patentash dhe gjoba te mira per gjithe shkelesit e rregullave te qarkullimit rrugor. Policia jep detaje nga Plani
Policia "nuk lëshon pe", 1471 gjoba gjatë ditës së sotme Policia ka zhvilluar kontrolle në të gjithë akset e vendit me qëllim parandalimin e aksidenteve rrugore dhe ka ndëshkuar
Kini kujdes! Policia në aksion: Nga bregdeti drejt Tiranës dhe Morinës, hiqen 34 patenta Policia e Shtetit njofton se qysh prej orës 16:00 ka filluar kthimi nga zonat bregdetare, në drejtim të Tiranës dhe Mori
Shoferët shqiptarë nuk pyesin, bëjnë drifting në mes të Sheshit Policia Rrugore edhe këtë fundjavë ka vijuar me kontrollet me radar e drager në të gjitha rrugët e Tiranës për të parand
Shpejtësi skëterrë e tapë në timon, policia "bën kërdinë" (VIDEO) Drejtoria e Policisë Rrugore ka shtuar kontrollet kryesisht në ato akse rrugore ku rreziku për të shkaktuar aksident rru