999 rezultate për

rrugor

Tapë në timon dhe me shpejtësi skëterrë, "fluturojnë" 14 patenta (VIDEO) 14 leje drejtimi janë pezulluar nga Policia e Tiranës, e cila ka vijuar kontrollet në aksin Sauk-Teg për evidentimin e s
Aksidenti i rëndë i merr jetën 27 vjeçarit në Divjakë Një aksident i rëndë, ka ndodhur mbrëmë në Divjakë ku si pasojë e plagëve të marra ka humbur jetën një 27 vjeçar. Ai
Policia "lëshon dorën" te Myslym Shyri, dend në gjoba shoferët Policia Rrugore e kryeqytetit ka kryer një monitorim të dedikuar përgjatë 12 orëve të fundit, në rrugën “Myslym Shyri”,
Ndryshon leja e qarkullimit, çfarë përmban urdhri i ri i Ministrisë së Infrastrukturës (FOTO LAJM) Ministrja e Infrastrukturës ka miratuar vendimin për lejen e qarkullimit në bazë të direktivave të Bashkimit Evropian.
Tentoi të korruptonte policin, e pëson i riu në Fushë-Milot Policia Rrugore në aksin Milot – Morinë ka arrestuar një 28-vjeçar nga Kosova, pasi tentoi të korruptonte efektivët për
Aksident tragjik në Elbasan, makina i merr jetën një këmbësorje Një aksident i rëndë rrugor ka ndodhur në aksin rrugor Elbasan-Peqin, në fshatin Përparim, me pasojë vdekjen e një gruaj
Aksident në aksin Korçë-Pogradec: Burrë e grua përfundojnë në spital Një aksident rrugor ka ndodhur në aksin rrugor Korçë-Pogradec. Aksidenti ka ndodhur mbrëmjen e sotme, konkretisht në
Policia Rrugore bën apel për motin e keq: Jo shpejtësi në makinë! Nisur nga moti i keq me reshje të dendura shiu në shumë zona të vendit, Policia Rrugore ka shtuar praninë e shërbimeve n
Vendi u pushtua nga moti i keq, Policia shton prezencën në akset rrugore Pas shirave të dendur dhe erërave të forta që pushtuan vendin, Drejtoria e Policisë Rrugore ka njoftuar se policia rrugo
Rrugorja bën "kërdinë" me arrestime e gjoba, ç'ndodhi gjatë orëve të fundit në Tiranë Policia Rrugore e Tiranës ka vijuar kontrollet për parandalimin e aksidenteve rrugore dhe rritjen e parametrave të sigur
Shqiptarët tapë në timon, 259 persona kanë humbur patentën në shtator Rregulli më i nevojshëm për t'u zbatuar kur vjen puna te kujdesi në rrugë, është ai i të mos pirit alkool kur udhëton.
Denoncimi me foto i Saimir Tahirit, reagon policia Pas denoncimit të ish-Ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, teksa publikoi dy foto të nje makine që terhiqte zvarrë një
Lëvizte me Jaguari pa patentë fare, e pëson 28 vjeçari që kundërshtoi policinë Drejtonte mjetin pa leje drejtimi, pasi i ishte pezulluar, dhe kundërshtoi punonjësit e Policisë, vihet në pranga 28-vje
Policia në aksion, ç'ndodhi gjatë natës në këto akse rrugore Policia rrugore ka arrestuar dy persona gjatë natës së djeshme pasi janë kapur me dyfishin e shpejtësisë së lejuar, ndër
Ndryshimet në Kodin Rrugor, gjobat "lumë" për shoferët Kuvendi i Shqipërisë është duke shqyrtuar ndryshime të reja në Kodin Rrugor. Mësohet se drafti ka kaluar aktualisht për
Ndryshime në Kodin Rrugor, kur kursi duhet nisur nga fillimi dhe si ndryshojnë gjobat Kuvendi i Shqipërisë është duke shqyrtuar ndryshime të reja në Kodin Rrugor. Mësohet se drafti ka kaluar aktualisht për
Kosovari kapet "mat" në Korçë, çfarë e çoi pas hekurave Policia e Korçës ka goditur tre raste të trafikimit të klandestinëve, duke vënë në pranga një person dhe dy të tjerë jan
Kontrollet me radarë, drager dhe dronë çojnë në pranga 53 shoferë Policia Rrugore vijon punën për evidentimin dhe ndëshkimin e drejtuesve të mjeteve që nuk respektojnë rregullat e qarkul
Rrugorja bën "kërdinë" në Lezhë, arrestohen 18 persona Policia Rrugore e Lezhës, ka njoftuar se gjatë fundjavës, janë proceduar penalisht 22 shtetas, konkretisht 14 shtetas ja
Të tjerë shoferë të arrestuar, çfarë zbuloi sot policia Policia rrugore njofton se në të gjitha akset rrugore nacionale ka fluks, si pasoëjë e kthimit të pushuesve. Policia