999 rezultate për

rruge

Heqja e taksës i hap rrugë dialogut Kosovë-Serbi Bisedimet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë ka kohë që janë pezulluar, e rifillimin e dialogut mes dy shteteve e kanë kërkuar
Alketa: E vërteta e rrugës se si arrita të shkoj në Sanremo (FOTO LAJM) Alketa Vejsiu ka rrëfyer rrugën se si arriti të shkojë në festivalin e Sanremos. Në një intervistë për Opinion ajo tha s
Gjueti makinash luksoze, çfarë ndodhi mbrëmë në rrugët e Tiranës Gjatë natës ka patur kontrolle dhe drager në rrugën interurbane "Tiranë-Elbasan" për të parandaluar aksidentet rrugore q
Borë si në Alaskë: Komuna hap tunele në Kamenicë për ta liruar rrugën (FOTO) Temperaturat e ulëta, reshjet e borës dhe erërat e fuqishme kanë shkaktuar probleme të mëdha në shumë komuna të vendit.
Segmentin Sauk-Teg e kthejnë në pistë avioni, çfarë ndodhi mbrëmë me shoferët që "fluturuan" në rrugë Edhe pse kontrollet vijojnë çdo natë, shoferët duket se nuk tremben as nga gjobat e as nga policia. Mësohet se në seg
E rëndë, tri motra kryejnë vetëvrasje dhe lënë një letër ku akuzojnë të vëllanë Tre motra vranë veten në Torino për një çështje trashëgimie. Piera, Valeria dhe Gabriella Ferrero, i dhanë fund jetë
10 rrugët më "dramatike" në botë, edhe fare afër Shqipërisë (FOTO LAJM) Nga rrugët e vështira malore plot me dëborë dhe shtigje të rrëmbyeshme me ndërprerje, e deri te rrugët zigzage të shkret
Bora bllokon malësinë e Tetovës, ankohen banorët (VIDEO) Reshjet e fundit të borës kanë lënë të bllokuar për më shumë se 30 orë banorët e fshatit Vicë të malësisë së Sharrit.
Po ecte përmes makinave, Kujtim Gjuzi për pak sa nuk rrezikoi jetën (FOTO LAJM) Kujtim Gjuzi është një prej deputetëve që merr vëmendje për shkak tëe daljeve publike, qëndrimeve apo dhe jetës që ai bë
Policia apel shoferëve: Në rrugë me akull e dëborë s’bëhet shaka (VIDEO) Në disa qarqe të vendit tonë, si Korça, Dibra apo Elbasani ka pasur rreshje dëbore gjatë ditës së sotme, teksa situata n
Haradinaj: Kosova e ka të qartë rrugëtimin në partneritet me SHBA Ish kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se Kosova e ka të qartë rrugëtimin, e ky rrugëtim sipas tij është
E TMERRSHME/ Qen e mace përfundojnë të hedhura nga ballkoni në rrugët e Kinës (FOTO LAJM) Në disa foto të shpërndara në media shihen se trotuaret janë mbushur nga qen dhe mace të gjakosur dhe të ngordhur. Ra
Tmerr në Londër, burri qëllon me thikë njerëzit në rrugë Një sulm i dyshuar terrorist ka ndodhur këtë pasdite në jug të Londrës. Një burrë i armatosur me thikë ka qëlluar nj
Banorët ende flenë rrugëve, Rama: Do presësh, s'ke çfarë të bësh! (VIDEO) Kryeministri Edi Rama ka qenë ditën e sotme në Durrës, në një pallat që po rikonstruktohet nga vetë administratorët me s
Borrell: Kosova dhe Serbia rrezikojnë rrugën e dialogut nëse nuk ulen Përfaqësuesi i Lartë i BE-së, Joseph Borrell, gjatë qëndrimit në Beograd, ka thënë se Kosova nuk duhet krahasuar me Kata
Pamje të frikshme: Të vdekurit nga koronavirusi mbushin rrugët në Kinë (FOTO LAJM) Janë pamje të tmerrshme ato të vijnë nga rrugët e Wuhanit nga ku nisi edhe koronavirusi. Deri më tani raportohet për
Era nxjerr zbuluar Kate Middleton, dukeshës i ngrihet fundi në mes të rrugës (FOTO LAJM) Dukesha Kate Middleton u shfaq mjaft elegante, veshur me një kostum të dizenjuar nga D&G. 38-vjeçarja po vizitonte nj
Reagon zyrtarisht IGJEUM: Sa i fortë ishte tërmeti, njerëzit dalin në rrugë Pavarësisht se u ndje shumë më i fortë dhe u raportua në fillim si 5.4, sipas IGJEUM, tërmeti që është ndjerë në Shqipër
PAMJET/Tërmeti tmerron durrsakët, të gjithë në rrugë për të shmangur sërish tragjedi (VIDEO) Shqipëria është tronditur sërish nga dy tërmete të njëpasnjëshme dhe të fuqishëm në pak sekonda. Tërmeti i fuqishëm
10 sekonda lëkundje të frikshme! Banorët e Durrësit e Tiranës dalin në rrugë të frikësuar Dy termete në pak sekonda kanë prekur Shqipërinë me epiqendër sërish Durrësin. Tërmeti i fuqishëm me magnitutë 5.4 i