999 rezultate për

rrogave

4 muaj të papaguar, skandali i rrogave te Interi! Federata i vendos afat, ndryshe i hiqen pikë Interi në vështirësi ekonomike dhe tashmë nuk është më një sekret. Gazeta Repubblica bën bilancin e çështjes së pagave t
Arsenal përgatitet për katastrofën, "gjobë" e frikshme për lojtarët Periudhë e zezë për Arsenal-in në kampionat. Skuadra e Arteta-s e ka nisur shumë keq sezonin dhe tani ndodhet në vend
Kirurgu i njohur thirrje publike Ramës: Rrit rrogat e mjekëve! Mjeku i njohur kirurg, Artan Koni ka bërë një postim në rrjetin social Facebook ku i kërkon kryeministrit Edi Rama të fi
Angjushev: Nuk bëhet fjalë për ulje të rrogave, por a do të ketë para për rroga I ftuar në emisionin Click Plus në TV21, ish zëvendës kryeministri për ekonomi, tha që është një krizë tejet e madhe dhe
Zaev: Shkurtimi i rrogave, i patjetërsueshëm Kreditë dhe shkurtimet nga harxhimet joproduktive nuk janë të mjaftueshme, do të duhet të shkurtojmë edhe nga rrogat e a
Ulja e rrogave, ja shifra e çmendur që do humbasë Ronaldo Tashmë ulja e rrogave të Serisë A pritet të hyjë në fuqi, me klubet që kanë dorëzuar kërkesën për të shkurtuar pagat e f
Reçiça jep lajmin e mirë për rritjen e rrogave Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale ka lajmëruar se nga sot Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale ka nisur pagesa
Rritje qesharake e rrogave në Maqedoni Ministria e Financave nëpërmjet një postimi në ueb faqen e Facebook-ut njofton se nga shtatori do të ketë rritje të rrog
Ulja e rrogave te Posta dëmton edhe këshilltarin e Veselit Edhe Këshilltarit të Kadri Veselit, Driton Lajçit do t’i zvogëlohet paga në Postën e Kosovës, prej muajit të ardhshëm.
FMN: Rritja e pagave rrezikon hapjen e vendeve të reja të punës Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN) vlerëson se rritja e pagave apo çdo punësim i ri, duhet të bëhet brenda limitit të rreg
Mungesa e rrogave, çerdhet e Çairit në grevë Njoftime të cilat lidhen me pakënaqësitë në punë janë vendosur në të gjitha dyert e dy objekteve të çerdhes “Borëbardha”
Selimi i pakënaqur me vendimin e Haradinaj për rritje të rrogave Qeveria e Kosovës gjatë ditës së djeshme ka marrë vendim që të ketë rritje pagash në 23 nivele të ndryshme zyrtare, duke
Veseli kundër rritjes së rrogave për deputetët Kreu u Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka dalë kundër nismës për rritjen e pagave dhe mëditjeve të deputetëve. "Sa
Tabelat zyrtare/ Rritja e rrogave nga 1 marsi për të gjithë administratën Janë zbardhur tabelat zyrtare me rritjen e pagave për çdo profesion në administratë, për arsimtarët, pedagogët, mjekët,
Punëtorët grekë protesta masive kundër qeverisë (FOTO LAJM) Sindikatat e punëtorëve në Greqi kanë thirrur një protestë kombëtare që zhvillohet në Athinë, por edhe në qytete të tjer
Ja lista e rrogave e yjeve të Barcelonës Lionel Messi është futbollisti më i paguar te Barcelonë. 'Pleshti" nuk ka konkurrencë në skuadrën e tij sa i përket përf
Vetëvendosje kundër rrogave të deputetëve Nën komisioni për mandate, imunitete dhe rregullore ka shqyrtuar per herë të parë Projektligjin për Kuvendin e Kosovës.
Thaçi: Rritja e pagave me 25% nuk shkakton inflacion Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi pas vendimit për rritjen e pagave me 25 % ka deklaruar se Qeveria e Kosovës ka qenë
Protesta e administratës së Tetovës kundër uljes së rrogave vazhdon edhe sot Punonjësit e administratës së Komunës së Tetovës kanë vazhduar edhe sot protestën e nisur dje kundër uljes së rrogave me
Berisha: Mbajmë premtimet, rrisim rrogat dhe pensionet Kryeministri në detyrë Sali Berisha deklaroi sot se qeveria do të mbajë premtimin për rritjen e rrogave dhe pensioneve.