999 rezultate për

rritjen

Qeveria e Japonisë dhuron 129 makina të gjeneratës së ardhshme Qeveria Shqiptare ka shprehur falenderimet ndaj Qeverisë Japoneze për dhurimin e 129 makinave të prodhimit më të fundit
Sa rritën pagat për mësuesit, mjekët dhe infermierët Komisionet parlamentare në Kuvend janë duke diskutuar mbi projektbuxhetin e vitit 2017. Ministri i Financave Arben Ahmet
FMN jep “OK” për rritjen e pagave/ Ja si e hapin këtë lajm gazetat kryesore shqiptare (FOTO LAJM) Të nderuar lexues të Albeu.com në foto-galeri do të gjeni një pasqyrë të faqeve të para të gazetave kryesore në Shqipëri
Grabitjet/ Tahiri u kërkon karburanteve rritjen e masave të sigurisë Pas rritjes së rasteve të grabitjes së karburanteve, Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, i ka dërguar një letër kompani
Obama: Masat e kursimit kanë penguar rritjen ekonomike në Evropë Presidenti amerikan, Barak Obama përshëndeti “vizionet e Mateo Rencit”, në prag të vizitës zyrtare të kryeministrit ita
Zbardhet plani i qeverisë, ja sa do të rriten pagat dhe pensionet Qeveria shqiptare ka rënë dakord me Fondin Monetar Ndërkombëtar për rritjen e pagave dhe pensioneve. Për rritjen e p
Pagat dhe pensionet, ja sa do rriten Pas arritjes së marrëveshjes me Fondin Monetar Ndërkombëtar për rritjen e pagave dhe pensioneve, qeveria ka parashikuar
Ahmetaj konfirmon rritjen ekonomike Përkundër zërave për krizë ekonomike në vend, një tjetër vlerësim ka ministri Ahmetaj, i cili bën me dije se janë arritu
Prodhimi i brendshëm bruto i Maqedonisë shënon rritje Enti Shtetëror për Statistika ka publikuar të dhënat për prodhimin e brendshëm bruto(BPB) për vitin 2015, sipas të cila
BB: Serbia ka rritjen më të madhe ekonomike në rajon Bazuar në raportin e fundit të Rregullit Ekonomik për Europën Juglindore, rritja ekonomike parashikohet të forcohet për
Cameron akuzohet si përgjegjësi për fuqizimin e ISIS Rënia e përgjakshme e Libisë, e cila shkaktoi krizë të refugjatëve dhe të ndihmuar rritjen e Shtetit Islamik, janë vënë
10 mënyra se si të stërvitni trurin Mënyra më e thjeshtë për të zhvilluar kujtesën, vetëdijen apo vullnetin është mësimi i gjërave të reja. Por duhet gjetur
Eurodeputetët përshëndesin arritjen e marrëveshjes politike në Maqedoni Eurodeputetët, Richard Howitt, Eduard Kukan dhe Ivo Vajgl, ndërmjetësuesit e marrëveshjes së Përzhinos kanë përshëndetur
Vdes elektricisti, OSHEE rrit pagat OSHEE ka miratuar një rritje pagash për punonjësit e terrenit. Gjatë ditës së sotme, KM miratoi ligjin për trajtimin fi
Flokë të shëndetshëm, ja si mund ti keni Gjysma e bukurisë janë flokët. E sigurt që të gjithë e dini këtë dhe mundoheni të keni flokë sa më të shëndetshëm. Ju k
Probleme me perimetrin e kofshëve? Ja zgjidhja Problemi më i madh i femrave sidomos në sezonin e plazhit, është forma e trupit të tyre. Shumë prej tyre ankohen për
OSBE: Përgëzime për arritjen thelbësore, reforma të jetë e vërtetë Prezenca e OSBE-së në Shqipëri ka mirëpritur miratimin nga Kuvendi të paketës së ndryshimeve kushtetuese, që synon refor
Mustafa: As gazi lotsjellës e molotovi s’e ndalën rritjen ekonomike Kryeministri Isa Mustafa, i cili mori pjesë në mbledhjen e Këshillit Nacional për Zhvillim Ekonomik, ka thënë se që nga
Policia çështja e vetme problematike për arritjen e marrrëveshjes Kanë përfunduar bisedimet maratonë për dalje nga kriza. Edhe pas presionit të paparë ndërkombëtar dhe negociatave të gru
Mësuesit zvicerian ankohen sepse paguhen "vetëm" 7600 euro në muaj! Mësuesit zvicerianë janë të pakënaqur me rrogat që marrin duke vënë theksin në disbalancën mes rrogave të tyre dhe punon