999 rezultate për

rritjen

Qeveria merr vendimin, ja sa do të rriten pagat në administratë Ditën e sotme ka hyrë në fuqi vendimi i Qeverisë për rritjen e pagave të punonjësve të administratës publike. Minist
Ulen subvencionet për bujqësinë, 1.6 mld lekë fonde për fermerët Qeveria ka miratuar vendimin që përcakton skemat e shpërndarjes së subvencioneve në bujqësi gjatë këtij viti. Ajo që vih
Personeli akademik, zbardhet drafti për rritjen e pagave dhe orët shtesë në bazë të titujve Qeveria ka gati projektvendimin “Për statusin dhe trajtimin e veçantë të personelit akademik”. Në këtë vendim përfshihet
Sevilla-Leicetser, dueli nga e cili pritet çdo rezultat (FOTO) Sonte në mbrëmje do të luhet dhe një tjetër sfidë shumë interesante mes Sevillas dhe Leicesterit. Skuadra spanjolle ësht
Pas kërkesës së Trump për rritjen e shpenzimeve, rritet buxheti i NATO-s Aleatët evropianë, anëtarë të NATO-s dhe Kanadaja kanë rritur shpenzimet e mbrojtjes me 3.8 për qind gjatë vitit të kalu
Banka Botërore: Epoka e çmimeve të ulëta përfundon, mallrat nisin rritjen nga ky vit Banka Botërore ka parashikuar së fundmi fitime më të larta për mallrat industriale të tilla si energjia dhe metalet në v
Tre maska natyrale për të arritur qerpikët idealë Qerpikët e gjatë dhe të dendur janë ëndrra e gjithsecilit. Jo më kot femrat i lyejnë ata me rimel që të duken sa më të g
Truri i njeriut vazhdon rritjen edhe gjatë plakjes tonë Ky studim i drejtuar nga Jesse Gomez i Institutit të Neuroshkencës së Universitetit e Stanford në Kaliforni dhe i publik
Lufta kundër terrorizmit, Franca përgatitet për rritjen e buxhetit për ushtrinë Lufta kundër terrorizmit është e gjatë, andaj Franca do të përgatitet që të rrisë buxhetin për ushtrinë. “Duhet të pë
Progres në arritjen e objektivit global për mbrojtjen e biodiversitetit "Shqipëria ka bërë progres të dukshëm për arritjen e objektivit global për mbrojtjen e biodiversitetit". Ky është vlerës
Lorik Cana larg futbollit shijon rritjen e djalit (FOTO LAJM) Ish-kapiteni i Kombëtares Shqiptare Lorik Cana ka vendosur tashmë t’i përkushtohet plotësisht familjes së tij. Ai u t
Rama: Rritjen e pagave nuk po e bëjmë për të fituar zgjedhjet Kryeministri Edi Rama gjatë një takim me ushtarakët ka folur për vendimin e fundit të qeverisë për rritjen e pagave. Ram
INTERVISTA/ Ilir Beqja flet për rritjen e pagave në mjekësi dhe "qendrimet kontradiktore" me LSI-në Rritje pagash për personelin shëndetë sor, rimbursim i protezave ortopedike në Tiranë dhe spitalet rajonale, si dhe mbul
Llullaku, lojtari më rritjen më spektakolare në Rumani Azdren Llullaku është nderuar me çmimin “Lojtari me ngritjen më spektakolare” të vitit 2016 në Rumani. LullakuSulmuesi i
KLSH: Bashkia e Tiranës të anulojë rritjen e çmimit të biletës për urbanët! Kontrolli i Lartë i Shtetit i kërkon Bashkisë së Tiranës të anulojë rritjen e çmimit të biletës për transportin urban, v
Mustafa: Kosova u çlirua nga bosët e reketit prandaj ka zhvillim Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka reaguar në lidhje me kritikat dhe akuzat për “mashtrime” me shifrat për rritjen
Qeveria mjafohet me rritjen e pagave, nuk ka “gjel deti” për Vit të Ri? Qeveria parashikon të aplikojë një rritje pagash duke filluar nga tremujori i parë i vitit të ardhshëm, ndërkohë që nuk
Beqaj: Mbajtëm premtimet, rrisim me 10% pagat për mjekët e infermierët Pas premtimit nga ana e Ramës, një ditë më pas është vetë ministri Beqaj i cili konfirmon për rritjen e pagave në shënde
Kosova me rritjen më të madhe ekonomike në rajon dhe në Evropë Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa përmes një postimi në Facebook ka treguar se Kosova radhitet e para në rajon dhe Evr
Gjiknuri: Reforma në energji çliroi buxhetin, çoi në rritjen e pagave Ministri i Energjisë dhe Industrisë, Damian Gjiknuri, prezantoi para Komisionit Parlamentar për Veprimtarinë Prodhuese B